kuratenko795
12.03.11,09:54
Dobry den chcela by som sa informovat co mozme ako vlastnici bytov spravit,ked mame bytovku kde je dlh na fonde oprav ale v dome su aj byty ktore su mesta.dali nam na znamost ze za nevyrovnanie dlhu nam hrozi odpojenie za dodavku tepla teplej vody nakolko sme sa dozvedeli,ze mesto ma na dlhu najvacsi podiel,ale primator schvalil odpojenie.vlastnici si svoje dlhy vyrovnavaju sposobom exekucie ale ludia pod mestom su od toho oslobodeny nevieme z akeho dovodu asi im nemaju co zobrat. nakolko su to ich dlhy za dobu 20 rokov a tito ludia este nemaju ani exekucie a teraz to mame vyplatit my vlastnici aj dlhy za mesto ako by sme mali postupovat.dozvedeli sme sa ze dlhy na dvoch podotykam mestskych bytoch z 20 tvori ciastku,ktora by vyplatila cely dlh ale mesto dava od toho ruky prec nakolko su to ich byty
verkaz
12.03.11,09:07
Dá sa to urobiť, že tie byty, ktoré sú ešte vo vlastníctve mesta (súhlas primátora k tomu je) a majú dlhy, sa dajú odpojiť od dodávky tepla aj TÚV.
Nie celá bytovka. Ja mám jeden taký prípad, je to našťastie byt na prízemí a mali odstavenú dodávku teplej vody a teraz sa im ide odpojiť aj dodávka tepla.
Dám to urobiť firme a faktúru za odpojenie a prepojenie stúpačky zašlem na mesto, ktoré je vlastníkom predmetného bytu.
kuratenko795
12.03.11,09:16
len ide o to ze nam povedali ze sa to tak neda a mesto sa od toho distancuje vlastne asi chce aby sme tie dlhy zaplatili za nich ako za mesto.chceli sme napisat list primatorovi ze ho ziadame aby ako mesto vyplatili dlhy za svojich podnajomnikov pretoze mesto si je zodpovedna za to ze si dlhy nechali zajst az tak daleko a teraz budu za to pykat ludia ktory za to nemozu a platia si riadne alebo si riadne splacaju dlhy a 20 rokov je myslim dost dlha doba aspon na podanie exekucie
peton
12.03.11,14:12
Tu sa opäť potvrdila naša slovenská nátura. Ohneme chrbát a žijeme kým sa ako-tak dá. Načo ste preboha živého čakali na exekúcie!
"chceli sme napisat list primatorovi" - toto ste mali urobiť už dávno, a ak ste to ešte neurobili, máte všetci domácu úlohu na tento víkend. Vyčísliť dlhy, ktoré mesto má a v pondelok ho pekne doporučene poslať alebo na podateľni podať. A nech to má patričný účinok osloviť aj médiá.
Ešte ma zaujíma mesto, ktoré sa takto k svojim ľuďom správa a v akom právnom stave ste - či SVB, alebo máte správcu.
verkaz
12.03.11,14:35
Neviem, ako je to u Vás. Ale ak máte založené spoločenstvo a máte aj nepredané byty, mali by ste mať s mestom uzatvorenú zmluvu na správu týchto bytov. Potom má spoločenstvo posielať na mesto faktúry na mesačné úhrady za plnenia, správu ako aj príspevok do FO a mesto je povinné za tieto byty platiť. Vás ako spoločenstvo nemá zaujímať skutočnosť, ak v byte, ktorého vlastník je mesto je neplatič. Partner spoločenstva je mesto, ktoré má povinnosť Vám platiť a mesto si má riešiť svojich neplatičov.
Ak nemáte spoločenstvo, tak to má urobiť správca.
Zjednajte hneď nápravu - pre Vás je dlžník mesto ako vlastník tých bytov a nie samotní neplatiči, ktorí v nepredaných bytoch bývajú.
Druhá vec je dlh vlastníkov bytov, to si tiež vyriešte, veď sa dá dohodnúť aj splátkový kalendár a nie hneď exekútor a keď tak aj s exekútorom sa dá dohodnúť, len dlh bude už väčší.
kuratenko795
12.03.11,16:14
len tu ide o to,ze to tak vyzera ze spravca a mesto su jedna ruka spravca nam nedavno na schodzi povedal ze mesto ma zaplatit 11 tisic euro ale doteraz sme sa nedozvedeli cii vobec zaplatili a spravca nam nechce povedat kto ma ake dlhy
kuratenko795
12.03.11,16:14
ako keby sa chcelo mesto zbavit vsetkych dlhov a preniest ich na nas
sito
12.03.11,19:54
len tu ide o to,ze to tak vyzera ze spravca a mesto su jedna ruka spravca nam nedavno na schodzi povedal ze mesto ma zaplatit 11 tisic euro ale doteraz sme sa nedozvedeli cii vobec zaplatili a spravca nam nechce povedat kto ma ake dlhy

Vyzerá, vyzerá? Ale, aká je skutočnsť? Kto je vlastníkom? Vlastníci, vlastníci bytov, alebo správca bytov?
kuratenko795
13.03.11,05:42
58 vlastnikov bytov a 26 mestskych bytov patricich mestu
sito
13.03.11,09:00
Takže, 58 vlastníkov, každý s 1 hlasom je 2x viac ako 1 vlastník s 26 hlasmi. Individuálni vlastníci majú v dome rozhodujúce slovo vo všetkom. Len si treba preštudovať Zákon 182/1993 a konať vo svoj prospech.
felix1
13.03.11,19:50
Neviem ako to citlivo opisat. Snad len ako ked sa s Vami potapaju lode flotily ( nase domy ) a z velitelskej zakladne na pevnine nam davaju instrukcie o tom ako sa mate chovat solidarne. Cim neskorsie sa rozhodneme k radikalnemu rieseniu o to viac domov sa utopi v dlzobach a neriesitelnych problemoch.
Touto situaciou sa Vase byty stali ( minimalne docasne ) nepredajne .
Odpojte sa aj za cenu zvysenych nakladov ak sa neobavate ze z druhej casti domu vznikne druhy LUNIK9. Ak sa toho obavate, nemam ziadne riesenie :(