jadranka111
12.03.11,10:42
;) účtujem v Alfe. Nahodila som si záväzky za 1/2011. Teraz ich idem uhrádzať, v podstate je už všetko uhradené či už z banky alebo z pokladne. Potrebujem to urobiť len v účtovníctve. Keď dám uhrada záväzku napr. z banky - spáruje sa mi to podľa sumy zo správnym záväzkom, to je o.k., ak som to teda správne pochopila /mám po ruke aj príruky ALfy/. Ale potom mi tam hodí prevodný príkaz. A teraz to už ďalej neviem, mám tam dopísať číslo účtu partnera? A dať to vytlačiť a zložiť ku faktúre. Nepotrebujem to už uhrádzať, lebo je to už uhradené, keďže robím pozadu. Vysvetlí mi to niekto, prosím, prosím.:)
Janinkaaa
12.03.11,11:26
Ja tieto spätné úhrady robím z peň. denníka.
- zadám dátum a číslo bank. účtu (program mi sám generuje)
- vyberiem : prevádzková réžia
- cez F7 sa dostanem do knihy záväzkov, vyberiem si došlú faktúru , a dám Vyber sumu
- hodí ma to späť do peň. denníka, kde mám zaškrtnuté políčko Úhrada záväzku
- opäť sa dostanem do knihy záv., potvrdím : Uhraď záväzok

Ak tieto úhrady robíš z knihy záv. a vyhodí sa ti prevodný príkaz, len ho potvrď. Netlač ho. Netreba ti ho.

Neviem, či som pomohla.
jadranka111
12.03.11,11:51
chápem, len som sa bála, že keď ten prev. príkaz potvrdím, že mi to uhradí-stiahne z účtu ešte raz? Toto mi nie je celkom jasné. Alebo ak by som v budúcnosti chcela uhrádzať fa rozvno z alfy, musím prejsť na home-banking? /to som vyčítala z príručky, len neviem, či dobre chápem/