Caggie
12.03.11,11:42
Ahojte,

Prosim o radu. Do mojich byliniek sa mi nastahovali nejake potvory (resp. uz tam asi boli ked som ich kupila) - mam to na rozmarine a tymiane. Co to moze byt? :confused: Na nete som nenasla nic podobne... Obrazky v prilohe (ospravedlnujem sa za kvalitu, nemam lepsi fotak po ruke.. hadam to trochu vidno :) ).
Su to take 2-3mm chrobaciky, ktore lozia a vyciciavaju listy, ktore potom zltnu... na vosky sa mi to ale nepodoba. Dnes som tam nasla aj inak vyzerajuceho... ma uz aj kridla a skace, resp. lieta - stredny obrazok... asi dospely jedinec?
Ako sa toho mozem zbavit? Nechcem chemiu, kedze bylinky pouzivam do jedla. Poradte prosiiiim.
petmar
13.03.11,14:55
To je v kvetináči? Zmenil by som miesto na chladné, čo sa dá pobiť mechanicky tak po nich a napríklad tabakový postrek, to nie je až taká zlá chémia, však fajčiari ;):D
Caggie
14.03.11,06:25
Ano, je to v kvetinaci v byte.

Ako sa robi ten tabakovy postrek? Niekde som citala, ze to strasne smrdelo v celom byte a nepomohlo (ale to bolo tusim na vosky)... tak neviem ci to chcem robit v jednoizbovom byte :( ake mate vy skusenosti?

A inak nikto nevie co to je? co to mam nejakych exotickych chrobakov? :D
terezamaria
14.03.11,09:58
Posekaj čerstvú žihľavu, možno nájdeš už niekde, že vykúka spod zeme a povar ju vo vode. Potom poriadne studeným vývarom namáčaj rastlinku byliniek.

Ideálne by bolo, keby sa mohla lúhovať týždeň bez varenia, ale na to teraz čas nemáš. Pohľadaj, možno už na lúke, pri vode malinkú žihľavu nájdeš.:)