wieninger
12.03.11,13:52
Dobrý deň poraďáci, mám len jednu otázku: Do r. 08 vypisujem všetky úhrady, ktoré sme odviedli DU aj keď sa týkali predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia (mali sme nedoplatok na dani zo mzdy)? Ďakujem.
Paula
12.03.11,13:13
Dobrý deň poraďáci, mám len jednu otázku: Do r. 08 vypisujem všetky úhrady, ktoré sme odviedli DU aj keď sa týkali predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia (mali sme nedoplatok na dani zo mzdy)? Ďakujem.


Ak ide o nedoplatok r. 2009 (resp. staršie), potom jeho sumu máš asi v r. 3 a následne započítanú v riadkoch č. 4 a 7. Jeho úhrada bude zahrnutá do r.8, inak by si mala zasa nedoplatok.
wieninger
12.03.11,16:46
Pauli,ja si skôr myslim, že ten par. 40 sa vzťahuje skôr na to, keď prídeš na nejakú chybu za minulé obdobia a opravíš to v bežnom období, ale my sme mali riadny nedoplatok na dani zo závislej činnosti k 31.12.2009 následne sme ho uhradili v priebehu roka 2010 a ja som tieto úhrady potom dávala do Q. výkazov ako úhradu dane. takže tento nedoplatok nemám na riadku 3. a potom následne na nadväzujúcich riadkoch.
Paula
12.03.11,17:17
Ak máš rok 2010 čistý, teda nemáš už nedoplatok a v r.10 sa žiada nula, potom ten nedoplatok z roka 2009 niekam započítať treba, aby sa r. 7 rovnal r. 8 .
Počkajme, či niekto vstúpi do diskusie. Ja by som ten nedoplatok mala uvedený i v Prehľade v r. 3 v tom štvrťroku, v ktorom bol nedoplatok uhradený.
wieninger
12.03.11,17:48
A ak som to zle vyplnila aj v predchádzajúcom roku, je aj za to sankcia? resp. pokuta? Lebo ten istý problém som mala aj v roku 2009. nedoplatok na dani za rok 2008, ktorý bol uhradený priebežne v roku 2009 a do riadku 08 som zahrnula všetky úhrady, ktoré som v roku 2009 uskutočnila, teda ja tie, ktoré sa týkali úhrady dane zo závislej činnosti za rok 2008. No normálne mi vyschlo v krku.
Paula
12.03.11,20:16
Sankcie sú za nepodané či po termíne podané tlačivo, resp. za podlžnosti na dani. Maximálne Ťa vyzve správca dane k oprave. Takže nevyschýnaj vopred :). Budem rada, keď sa ešte niekto vyjadrí. Nemala som taký prípad, takže môj názor môže byť aj mylný.
wieninger
13.03.11,04:21
Pauli, vyschla som, keď som si prečítala toto:
§ 35
Správne delikty
Na začiatok

(1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a

a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení
.
.
.
(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške.

Alebo sa to nevzťahuje na tento môj prípad?
KEJKA
13.03.11,05:27
nie nevzťahuje. To sa vzťahuje na dane splatné na základe podania DP. TY posielaš len oznámenie, prehľady už zaplatenej dane.
TAkže podaj tak, aby ti to sedelo a bud v klude.
wieninger
13.03.11,05:39
nie nevzťahuje. To sa vzťahuje na dane splatné na základe podania DP. TY posielaš len oznámenie, prehľady už zaplatenej dane.
TAkže podaj tak, aby ti to sedelo a bud v klude.

Ďakujem KEJKA:). prestal sa mi triasť žalúdok, môžem si dať kávu. Ale aj tak nemám vyriešený problém čo s tým nedoplatkom za rok 2009
KEJKA
13.03.11,05:50
nevyjadrovala som sa k tomu, musíš sa rozhodnúť.
ale Q-prehľady musia sedieť na Hlásenie.
Takže bud iba spočítaš prehľady a nebude sedieť skutočná platba
alebo so správnym hlásením odovzdáš aj opravný prehľad.
To ti predsa už napísali, ja som sa vyjadrila na poslednú otázku, aby si si tú kávičku dala bez stresu.
Inak sa musíš rozhodnúť sama. Každú rozhodnutie nesie riziko, že bude chybné, bezchybnosť ti málokto zaručí.
Napr. môjklient
pravidelne všetko platí, takže si vždy len vypýtam dátumy platby a vyplním Prehľad. Až koncom roka sa prišlo na to, že miesto 274 zapaltil 247 EUR - prešmyčka a dlhoval 36. Tie zaplatil v decmebri, Q-prehľa som vyplnila s týmito údajmi. Ale - nesedelo Hlásenie, tak som vyplnila správne a vyplnila aj opravné za III.Q.
Náhodou kvôli inému som sa už dozvedela, že je to takto v poriadku /oni totiž riadny prehľad nevedeli nájsť, a ja som zasa neodporúčala opravný označiť za riadny kvôli hrozbe pokuty/. Takže sa išlo na DU aj s podacím lístkom, znova sa im odovzdal riadny Prehľad za III.Q. a boli spokojní. Kebyže nehrozila pokuta za oneskorené podanie, kludne označím opravný za riadny.
To len tak na okraj. Bolo to veľa papierovačiek, ale čo už. Ak to neurobím, DU sa zobudí o rok, a ja to budem spätne hľadať, riešiť?
Tak len toľko - máš čítanie ku kávičke............... ja si ju idem dať po tejto "rozcvičke" tiež.
Anja111
13.03.11,07:25
Dobrý deň poraďáci, mám len jednu otázku: Do r. 08 vypisujem všetky úhrady, ktoré sme odviedli DU aj keď sa týkali predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia (mali sme nedoplatok na dani zo mzdy)? Ďakujem.
Tiež si myslím, že v Prehľadoch treba uvádzať všetky úhrady, aj keď sa týkajú predchádzajúceho obdobia. Samozrejme sa potom prenesú aj do Hlásenia... Inak by sa tie úhrady stratili, keby neboli nikde evidované...
Vlani som mala podobný prípad aj ja. Za rok 2008 som mala v Prehľadoch a teda aj v Hlásení nedoplatok, lebo nebola žiadna daň uhradená. V roku 2009 firma daň uhradila a v Prehľadoch i v Hlásení mi vyšiel preplatok, (vo výške predchádzajúceho nedoplatku, t.j. za predchádzajúci rok). Odovzdala som to tak. Na DU sa nad tým pozastavili, lebo oni neevidovali žiadny preplatok a presviedčali ma, že tam mám chybu. Keď som im vysvetlila, že v roku 2008 je nedoplatok a v roku 2009 preplatok tá istá suma, tak uznali, že je to správne... Neviem ako si to upratali, ale viac sa neozvali. Ja som neopravovala ani Prehľady, ani Hlásenie.
wieninger
13.03.11,07:25
Ďakujem Kejka Tvoja odpoveď ver mi potešila veľmi. Čo sa týka prehľadu, nenarážala som na Teba s tou odpoveďou, len som konštatovala. Ale keď som pozerala poučenie na vyplnenie prehľadov, nikde tam nie je kolonka na uvedenie nedoplatku za predchádzajúce obdobie. Ten riadok 3 na to vôbec nie je. Ten je na nedoplatky za predchádzajúce obdobie, ktoré zistíš a opravíš v bežnom období a týkajú sa zamestnanca.
Paula
13.03.11,08:30
Prečo uvažujem aj o r. 3.
V r. 2009 v Prehľadoch máme povinnosť a odvody . Ak do 31.1.10 nebola odvedená povinná suma, potom v Prehľade z 4.Q 2009 a v Hlásení za 2009 je vykázaný nedoplatok . Tento sa vyrovnal napr. v 2/10 , ale ak ho v stĺpci za február 2010 zahrnieme len do odvodov, potom nám nielen za február (a teda aj za 1.Q 2010) + za Hlásenie 2010 vyskočí ako preplatok za rok 2010.
Mne vychádza, že nedoplatok v r. 3 by to nebol, keby bol uhradený do 31.1. nasledujúceho roka a preto prechádza do r. 2010 ako nedoplatok roka 2009 .
Zamestnanca sa týka r.2 z RZD, zamestnávateľa r.3 za rôzne "upratovanie" predchádzajúcich období - u zamestnancov i u seba.
Si myslím ja:).
Anja111
13.03.11,09:57
Stále si myslím, že do r. 3 nemožno preniesť neuhradené nedoplatky z predchádzajúceho obdobia, ale naopak, patria tam, podľa mňa, len novozistené skutočnosti a opravy... Už som si zobrala na pomoc aj poučenie k Prehľadu:
Riadok 3 ►uvádza sa rozdiel súm zrazených daňových nedoplatkov (+) a vrátených daňových preplatkov (-) zistených u zamestnanca za predchádzajúce zdaňovacie obdobia.
Ak je úhrn daňových nedoplatkov vyšší ako úhrn daňových preplatkov, uvádza sa znamienko +.
Ak je úhrn daňových preplatkov vyšší ako úhrn daňových nedoplatkov, uvádza sa znamienko -.

Ide o prípadné opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov na daň a dane vyberanej zrážkou podľa § 43 zákona v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach u zamestnanca. Oprava sa vykoná v jednotlivých mesiacoch vykazovaného štvrťroka príslušného zdaňovacieho obdobia, v ktorých bola skutočne vykonaná (napr. oprava chybne vykonaného ročného zúčtovania v kalendárnom roku 2009 sa vykoná v kalendárnom roku 2010).
rodina1
13.03.11,10:13
Súhlasím s Anja111 a možno pridám (ak to ešte viac nezamotám)
Podľa mňa nedoplatky z ročného zúčtovania mali byť uvedené na riadku 2 Prehľadu, podľa poučenia:
Riadok 2 ►uvádza sa suma zrazených daňových nedoplatkov (+) a vrátených daňových preplatkov (-) z ročného zúčtovania preddavkov na daň (bez vplyvu daňového bonusu a zamestnaneckej prémie) za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, o ktoré bol zvýšený (znížený) odvod preddavkov na daň za príslušný kalendárny mesiac vykazovaného štvrťroka.
Ak je úhrn daňových nedoplatkov vyšší ako úhrn daňových preplatkov, uvádza sa znamienko +.
Ak je úhrn daňových preplatkov vyšší ako úhrn daňových nedoplatkov, uvádza sa znamienko -.

A následne sa malo postupovať v zmysle Zákona o dani z príjmov:
§ 38
Ročné zúčtovanie


(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 3, 32 eura zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň.
KEJKA
13.03.11,13:16
ja viem, že kolegyňa nedoplatky za predchádzajúci rok už v dalšom roku "nerieši" neuvádza v prehľadoch. Tým pádom nemá ani problém s hlásením. Svojim príspevkom som sa snažila naznačiť postup ako sa s Hlásením dostať k zhode s prehľadmi.
V kontexte na Poučenia, mi tiež vychádza, že Hlásenie a prehľady riešia vždy len bežný rok, ktorý skončí bud s preplatkom alebo nedoplatkom.
V ďalsom roku jeho vyrovnanie netreba nikde uvádzať.
podobne ako neuvádzame iné dane - DPH, DPPO - proste sa to uhradí v nasle.roku a považujeme to za vyrovnané. Aktuálne DP už nerieši predchádzajúce obdobie /neuvádzame v DPPO2010, že sme zaplatili 500EUR z DPPO2009/
takže asi tak......
Preto DU protestoval ale nechali si vysvetliť o čo ide a upratali si evidenciu po svojom.....
a na druhej strane, ak to je už v prehľadoch uvedené naviac, tak bud opravný prehľad podať, alebo v Hlásení to niekde "pichnúť", aj ked poučenie je iné......
wieninger
14.03.11,10:32
Kolegyne, dala som dotaz na daňové riaditeľstvo, tak počkám na odpoveď a potom ju tu prilepím, aby to bolo jasné. Ale možno by bolo fakt dobré neuvádzať úhrady dane za predchádzajúce obdobie a tým pádom to sadne. No uvidíme, dáme sa prekvapiť
rodina1
14.03.11,10:37
... som zvedavá ...
Adriannna
17.03.11,08:56
Prosim, potrebovala by som poradit: Cast IV. - Rekapitulacia...
A - 1 120,52
B - 920,52
C - 200,00
D - ?
Neviem co tam mam doplnit..
rodina1
17.03.11,09:45
Prosim, potrebovala by som poradit: Cast IV. - Rekapitulacia...
A - 1 120,52
B - 920,52
C - 200,00
D - ?
Neviem co tam mam doplnit..
Spočítaj všetky D riadky v Prehľadoch, a máš výsledok (alebo r D = r C)
Adriannna
17.03.11,10:32
Diky moc!!!
UBIKA25
17.03.11,14:53
Nikdy som nerobila hlásenie o vyúčtovaní dane...chcem sa opýtať, či musím aj ja urobiť toto hlásenie máme jedného zamestnanca, a ročné zúčtovanie sa mu nerobilo iba sa mu dalo potvrdenie o príjme, pretože si DP robil sám je živnostník.
kvartálne prehlady sme posielali, ale neviem či treba aj toto hlásenie ked sa nerobilo ročné zúčtovanie, či sa má urobit aj ročné zúčtovanie.????
dakujem
rodina1
17.03.11,15:57
Nikdy som nerobila hlásenie o vyúčtovaní dane...chcem sa opýtať, či musím aj ja urobiť toto hlásenie máme jedného zamestnanca, a ročné zúčtovanie sa mu nerobilo iba sa mu dalo potvrdenie o príjme, pretože si DP robil sám je živnostník.
kvartálne prehlady sme posielali, ale neviem či treba aj toto hlásenie ked sa nerobilo ročné zúčtovanie, či sa má urobit aj ročné zúčtovanie.????
dakujem
Ak si posielala štvrťročné prehľady, musíš urobiť a teda aj poslať Ročné hlásenie ...
Altrix
18.03.11,08:08
Dobrý deň,

mám otázku v súvislosti s vyplňaním Hlásenie - časť V. - úhrn príjmov poskytnutých jednotlivým zamestnancom....

ak zamestnanec ukončil PPV v roku 2009, ale v roku 2010 mu bývalý zamestnávateľ urobil rzd, má sa tento zamestnanec zobraziť v tejto prílohe?
Mali by vyplnené iba meno, RČ, adresu, riadok 7 - kde by bol nedoplatok rzd.

Ako so zamestancom, ktorý odišiel v roku 2009 a v roku 2010 mu bola vyplatená iba zamestnanecká prémia?

Ďakujem za odpoveď
wieninger
30.03.11,10:46
Milí poraďáci, tu máme odpoveď z DR na moju otázku:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
K podaniu uvádzame:
- ak ste v hlásení za rok 2009 vykázali nedoplatok dane (neodviedli ste časť preddavkov na daň z roku 2009) tento nedoplatok ste mali uhradiť v termíne podania hlásenia za rok 2009 (t.j. do 1.4.2010). Ak ste nedoplatok uhradili v roku 2010, odvod sa uvádza v sume na r. 8 prehľadu za príslušný štvrťrok 2010, v ktorom bol nedoplatok uhradený a dokladá sa sprievodným listom, v ktorom je uvedená suma mesačných preddavkov a suma uhradeného nedoplatku za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Pri odvodoch preddavkov sa uvádza konštantný symbol 1144 a pri odvode nedoplatku dane je KS 1744.
Ing. Bibiána Kamenská
Sekcia metodiky daní Daňového riaditeľstva SR Banská Bystrica, odbor služieb pre verejnosť
Váš dopyt:
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom podávania kvartálnych Prehľadov a následne Hlásenia o vyúčtovaní dane. Ako postupovať v prípade, že máme nedoplatok na dani zo závislej činnosti za predchádzajúce obdobie. Uvádzam niekde v kvartálnych prehľadoch tento nedoplatok? Keď ho uhrádzam, uvádzam ho do riadku odvedené preddavky na daň? Pretože keď sumarizujem tieto kvartálne prehľady do Hlásenie, vychádza mi preplatok na dani, ale v skutočnosti máme na dani opäť nedoplatok, pretože úhrady, ktoré sme v priebehu roka robili šli čiastočne na úhradu daňového nedoplatku na Dani zo závislej činnosti a čiastočne na úhradu preddavkov na daň za bežné obdobie.

Z toho mi teda vyplýva, že na riadku 08 majú byť uvedené aj uhradené nedoplatky za predchádzajúce obdobia.
L-M
18.04.11,12:11
Dobrý deň, prosím Vás viem, že už pofunuse, ale rada by som sa opýtala, do IV.časti hlásenia sa udáva suma zamestnaneckej prémie z RZD za rok 2009 vyplatená aj z vlastných prostriedkov, o ktorú potom požiadali DÚ ? A prosím Vás do časti I. sa daňový preplatok vyplatený tiež z vlastných zdrojov o ktorý potom DÚ požiadali neuvádza?
Kedže príjmy sú veľmi nízke, tak im povinnosť platiť daň ani nevznikla.

Za radu vopred ďakujem
ccokoladecka
02.05.11,13:06
dobrý deň, poprosím vás o radu. Prišla mi výzva z DU, že mám opraviť hlásenie v r. 2,4,7 a 9. Mala som trocha problém s vypĺňaním, ale myslela som, že som to zvládla, no asi nie :(
Za rok 2009 boli totižto preplatky, o tie som v roku 2010 upravovala výšku odvodovej povinnosti v prehľadoch. Avšak preplatky boli také veľké, že som si ich celé neponížila. Zostalo 14€. teda v hlásení som uviedla:
r. 1 419,56 € (údaje z riadku 1 Prehľadu)
r. 2 424,23 € vrátené daňové preplatky (preplatok na dani 2009 v plnej výške z Ročného zúčtovania zamestnancov)
r. 4 -4,67 € /rozdiel r. 1 a 2/
r. 7 -4,67 €
r. 8 9,33 € (z riadku 8 Prehľadu, daň platená v jan. 2010)
r. 9 daňový preplatok 14 € /sedí mi podľa účtovníctva/

ako som už písala, mám prísť opraviť r. 2,4,7,9. Viete mi poradiť, ako to mám opraviť?
Ďakujem
vaneta
12.05.11,17:12
Prosím o radu. Daňový úrad ma vyzval, že k ročnému Hláseniu o vyúčtovaní dane MUSÍM PRILOŽIŤ KÓPIE ROČNÝCH ZÚČTOVANí, ČO SOM ROBILA ZAMESTNANCOM. PROSÍM O RADU, JE TO PRAVDA? NIKDY SOM O TOM NEPOČULA...
Tweety
12.05.11,17:16
Prosím o radu. Daňový úrad ma vyzval, že k ročnému Hláseniu o vyúčtovaní dane MUSÍM PRILOŽIŤ KÓPIE ROČNÝCH ZÚČTOVANí, ČO SOM ROBILA ZAMESTNANCOM. PROSÍM O RADU, JE TO PRAVDA? NIKDY SOM O TOM NEPOČULA...
K hláseniu ich neprikladáme, ale ak to správca požaduje, prilož ich. Asi na to ma dôvod.
Melnick
12.05.11,17:36
Ďakujem KEJKA:). prestal sa mi triasť žalúdok, môžem si dať kávu. Ale aj tak nemám vyriešený problém čo s tým nedoplatkom za rok 2009
Doplatíš a to čo najskôr.:)
Melnick
12.05.11,17:40
Prosím o radu. Daňový úrad ma vyzval, že k ročnému Hláseniu o vyúčtovaní dane MUSÍM PRILOŽIŤ KÓPIE ROČNÝCH ZÚČTOVANí, ČO SOM ROBILA ZAMESTNANCOM. PROSÍM O RADU, JE TO PRAVDA? NIKDY SOM O TOM NEPOČULA...
Robia to spravidla vtedy, ak niektorý zamestnanec sa ide informovať ,či nemá nárok na zamestnaneckú prémiu a zistia, že napriek tomu, že nárok na ňu mal, aj tak ju nemal vyplatenú. Veľa zamestnávateľov ju akosi "pozabudne" zamestnancom vyplatiť.:cool:
Lubaba
12.05.11,19:47
Robia to spravidla vtedy, ak niektorý zamestnanec sa ide informovať ,či nemá nárok na zamestnaneckú prémiu a zistia, že napriek tomu, že nárok na ňu mal, aj tak ju nemal vyplatenú. Veľa zamestnávateľov ju akosi "pozabudne" zamestnancom vyplatiť.:cool:

ako že pozabudne, nemá si zamestnannec v žiadosti o ročné zúčtovanie odfajknúť, že si nárokuje aj o zamestnaneckú prémiu?
Ak si nenárokuje, tak aj tak ju zamestnávateľ musí vyplatiť???
Anna123
30.01.12,13:05
Prosím, tlačivo hlásenie o vyúčtovaní dane... za rok 2011 sa dá vyplniť na drsr a dokedy to treba podať, ďakujem.
tinkas
30.01.12,13:07
Hlásenie za rok 2011 je potrebné poslať do 31.03.2012 a je možné ho vyplnť na internete www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) - danové tlačívá - hlásenie, prehlady....
Anna123
30.01.12,13:28
Tak to ešte mám čas, ale tlačivo na drsr.sk som našla len za zdaňovacie obdobie rok 2010.
Rozalka
30.01.12,13:51
TO je aj pre rok 2011, Hlásenie sa nemení.
Anna123
30.01.12,14:06
Keď som tlačivo za obdobie roka 2010 chcela vyplniť, nedal sa tam zadať rok 2011.
tinkas
30.01.12,20:42
je tam aj pre rok 2011
Anna123
31.01.12,07:17
Ano, tlačivo tam pre rok 2011 je, ale keď chcem vyplniť tlačivo na internete tak tam je len tlačivo za zdaňovacie obdobie roka 2010, rozalka napísala, že tlačivá sú rovnaké ale nedá sa tam zadať rok 2011.
rennka
24.02.12,08:11
Ked idem podavat el. hlasenie, v casti V. riadok 7 je poznamka o vykonani RZD. RZD mam pripravene, avsak bude az v bud. mesiaci. Tak asi mam zaskrtnut to vykonanie, aj ked v case podania este nie je hotove? Dakujem
Paula
24.02.12,08:14
Držala by som sa pravdy.
rennka
24.02.12,08:26
Paula, teraz si ma zneistila. Ale ved za rok 2011 to RZD bude vykonane a podane o nom aj vyuctovanie na DU, a do hlasenia napisem ze nie?
rennka
24.02.12,08:44
Ked idem podavat el. hlasenie, v casti V. riadok 7 je poznamka o vykonani RZD. RZD mam pripravene, avsak bude az v bud. mesiaci. Tak asi mam zaskrtnut to vykonanie, aj ked v case podania este nie je hotove? Dakujem

Prosiiim, nevie mi nikto poradit?
Paula
24.02.12,08:54
Ja Ťa nechcem zneisťovať, ale na prvej strane sa uvádza dátum vykonania RZ, pod tým dátum vyhlásenia o správnosti a úplnosti. Teda aké dátumy tam dáš?
Mila123
24.02.12,08:54
Ked idem podavat el. hlasenie, v casti V. riadok 7 je poznamka o vykonani RZD. RZD mam pripravene, avsak bude az v bud. mesiaci. Tak asi mam zaskrtnut to vykonanie, aj ked v case podania este nie je hotove? Dakujem
v prehľade sa zaškrtáva iba 1x za rok, v tom mesiaci ako bude urobené....
v hlásení ja už zašrtávam, že má urobené i keď je iba nachystané a nevyplatené...
rennka
24.02.12,09:02
Ja Ťa nechcem zneisťovať, ale na prvej strane sa uvádza dátum vykonania RZ, pod tým dátum vyhlásenia o správnosti a úplnosti. Teda aké dátumy tam dáš?
Ja by som tam dala datum nasl. vyplaty, kedy im bude RZD vyuctovane.
Podla mna ide o to, ci za predch. rok im bolo, alebo nebolo RZD vykonane. Alebo sa mylim?
rennka
24.02.12,09:02
tiez si to myslim
rennka
24.02.12,09:21
Opravujem, alebo upresnujem. RZD som uz vlastne vykonala 17.2., ale vyuctovanie do miezd pojde az po skonceni mesiaca.
Opravte ma prosim ked sa mylim.
lubka0907
15.03.12,07:07
Prosím vás ako je to s tým riadkom 3 v hlásení? Ja osobne by som tam dala nedoplatok z predchádzajúceho roku, ale videla som tu aj opačný názor. Keby sa napr. v danom roku uhradil nedoplatok za predchádzajúci rok a tento nedoplatok by sa tam neuviedol, tak vznikne preplatok. Ďakujem
Paula
15.03.12,08:37
Prosím vás ako je to s tým riadkom 3 v hlásení? Ja osobne by som tam dala nedoplatok z predchádzajúceho roku, ale videla som tu aj opačný názor. Keby sa napr. v danom roku uhradil nedoplatok za predchádzajúci rok a tento nedoplatok by sa tam neuviedol, tak vznikne preplatok. Ďakujem


V r. 2 je vysporiadanie (RZD) za rok 2010. Pozri §40 Zákona o dani z príjmu. Pojednáva o vysporiadaní starších období. Ak si nemala v Prehľadoch 2011 žiadnu sumu v r.3 , potom bude aj v Hlásení v r. 3 nula.

http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-03-2012-a.html#40
lubka0907
15.03.12,08:44
Aha takže to sa týka iba prípadu, že by nastala nejaká chyba pri zrážaní dane, zlom výpočte a pod. Ďakujem
lubka0907
15.03.12,11:55
Vypĺňam dodatočné hlásenie za rok 2010. V riadkom som mala nedoplatok 200. Zabudla som v prehľade uviesť úhradu a zistila som to až teraz (takže opravujem aj prehľad). Teraz mi v dodatočnom hlásení vychádza preplatok 9. Vyplním to nasledovne:
II. časť r.11 uvediem 200
r. 12 uvediem 9 - 200 = - 191
Je tento postup správny? Tento preplatok by ale nemal byť vrátený keďže sa uhradil nedoplatok za predch. obdobie. (preto som sa pýtala na ten r. 3)
A mám ešte jednu otázku
Bol nedoplatok aj na dani vyberanou zrážkou za rok 2009, ale úhrada bola až v roku 2010, dávam túto úhradu do prehľadu aj keď v tom danom mesiaci sa už daň zrážkou nevyberala? Tým pádom bude vyplnený iba r. 13
Prosím poraďte mi, neviem sa z toho vymotať. Ďakujem