francekl
12.03.11,14:31
Pri chodzi po chodniku popri plotu na mna vzdy zurivo steka pes.Mam z toho velky stres a zle pocity pri srdci.Vyzval som majitela psa aby urobil nejake opatrenia,no on nevie co ma urobit,kedze som tomu psovi nesympaticky.Pytam sa ci mam ja pravo na kludny prechod po chodniku,alebo ma pes pravo na mna zurivo stekat.Kde sa mam dozadovat ochrany?
ladyrs
12.03.11,13:34
máš právo na kludny prechod po chodníku, tiež máš právo a možnosť prejsť na druhú stranu ale aj pes má právo štekať na dvore :-))))
karinke
12.03.11,13:46
Na jednej strane ťa chápem, na strane druhej aj môj pes šteká ak ide niekto po ulici. Ja ho za to pochválim, lebo ma upozorní, že sa na ulici niečo deje. A to niečo môže byť aj to, že mi niekto chce vojsť do dvora. Ak by neštekal a len "hlúpo" pokyvoval okoloidúcim na pozdrav asi by mi bol nanič. Keď toho dotyčného psíka poznáš, prejdi radšej na druhú stranu cesty. Toho psíka mohli aj deti rozdráždiť lebo naňho niečo hádzali a psík je potom agresívnejší keď ide niekto okolo. Obávam sa, že ani majiteľ s tým nič neurobí. Nemôže predsa vybehnúť z domu a hladkať ho stále keď ideš okolo.
misoft
12.03.11,13:58
Pes si bráni svoje "teritórium" - a štekotom upozorňuje "votrelca", že prekročil určitú hranicu. Pre psa je jeho priestorom dvor a priestor za plotom je už tou pomyselnou hranicou. S tým nič nenarobíš (hádam tak trochu kuracej šunky, aby si ťa zapamätal ako priateľa a prestane na teba štekať).
arizona
12.03.11,14:04
Keby mal majitel v plote dieru a pes ta obtazoval na ulici, to by si sa mohol branit. Ale ak pes steka vo svojom dvore,nenarobis s tym nic, jedine prejst na druhu stranu a psa si nevsimat .-)
Vsetci psy to maju proste v genoch, ze si brania svoje uzemie...
durisovad
12.03.11,15:02
Keby bol za plotom slavik, ten by spieval. Kedze je to pes, tak steka.
buchač
12.03.11,17:49
Pri chodzi po chodniku popri plotu na mna vzdy zurivo steka pes.Mam z toho velky stres a zle pocity pri srdci.Vyzval som majitela psa aby urobil nejake opatrenia,no on nevie co ma urobit,kedze som tomu psovi nesympaticky.Pytam sa ci mam ja pravo na kludny prechod po chodniku,alebo ma pes pravo na mna zurivo stekat.Kde sa mam dozadovat ochrany?


Keby bol za plotom slavik, ten by spieval. Kedze je to pes, tak steka.
...vraj
mimotémy (1) :confused::confused::confused:

Ja sa pýtam , či si vôbec normálny ...kebyže si mňa vyzval k niečomu takému , asi by si iné stresy zažil ...;)...ani požadovaná ochrana by nepomohla ...

Riešenia sú viď vyššie uvedené príspevky...

Ak nebývaš na tej ulici , choď inou ...
Ak bývaš na tej ulici , choď z druhej strany ...ale aj tam môže byť nejaký havkáč ...;)

Ma pobavila ta zmienka o práve psa na štekot:---:D:D:D ...pýtam sa :

TY máš PRÁVO ROZPRÁVAŤ ???
Človek rozpráva ...
Pes šteká , zavýja , skučí , kňučí ...
robin1
12.03.11,17:51
Môj sused mi povedal na môjho štekajúce psa: Keby vedel hrať na husle, zahral by na husle :-)
Gapo
12.03.11,18:12
Nestačím sa čudovať, čo sa tu všetko človek dozvie.
Hovorí sa, že aký pán, taký pes. (aj aký pán, taký krám, viem) Vychovaný pes nešteká bezdôvodne a už vôbec na okoloidúceho. A dobrý pes je taký, čo sa neprezradí a votrelca rovno do ri*i pokúše.
Čo ak tam nie je druhý chodník? My máme susedov v záhrade s takým inak milým vlčiakom, ale ako oplotili doskovým plotom záhradu, chudák pes sa ide zblázniť keď ide niekto okolo,mne to problém nerobí, nebojím sa, cvičil som vlčiakov, ale sú ľudia čo majú z takých psov panický strach. Takže mohla byť aj ohľaduplnosť na mieste a nerobiť si posmech či "srandu" z niekoho čo má takýto syndróm, si myslím. Okrem toho dostať kúpiť na odúčanie brechania pomôcky v psích potrebách.
Lubaba
12.03.11,19:33
v našej ulici je veľa psov, idem okolo štekajú ako besní, a ja im dobre nakričím...prestaneš!!!!, ak idem okolo viackrát pes si ma ani nevšimne, zvykol si že chodím okolo, a určite by som sa nad tým nezamýšľala či na mňa vôbec môže zaštekať, a čo už iného by mohol urobiť, keď rozprávať nevie...môj malý pes vždy šteká keď je za bránou a niekto prechádza okolo, ak hádžu letáky do schránky tak vtedy najviac, a zaujímavé na vychádzke nikdy nešteká na nikoho, len jeden pes mu vadí a to vodiaci, ale to si teda nedá ujsť a šteká a šteká a skáče, ostatných ako keby sa bála...
Lubaba
12.03.11,19:34
a čo majiteľ psa bude čakať keď pôjdeš okolo a dá psovi povel aby bol ticho
misoft
12.03.11,19:37
inak milým vlčiakom, ale ako oplotili doskovým plotom záhradu, chudák pes sa ide zblázniť keď ide niekto okolo
Tu je dôvodom len to, že ten milý vlčiak už nevidí za "hranicu" teritória (pokiaľ videl a niekto sa priblížil- tak to nevyhodnotil ako priamu hrozbu, lebo stačila jeho prítomnosť) a preto tak dáva najavo svoju prítomnosť.
pepsikova
12.03.11,19:54
..ja by som sa spýtala, čo si tomu havkáčovi urobil?..lebo oni síce havovia štekajú, ale nie vždy celkom bez príčiny...možno si sa niekedy na neho zahnal,hodil do neho niečo- hafo si pamatáá...a možno keby si sa pri ňom zastavil, hodil mu piškotu a pokecal s ním, len tak,vzťahy by sa vylepšili..
Gapo
14.03.11,15:53
Dobre viete, že stačí ak sa niekto bojí, pes to cíti a má navrch. Netreba mu ani nič urobiť a najhorší sú tí najmenší, to sú zákeráci, počkajú, až je človek chrbátom a potom sa vrhnú na nohavice v lepšom prípade, švagriná mala takého. Ďalší neznášajú ak má človek v ruke palicu, asi s takou dostával a tak ho to irituje, je to rôzne. Ale vážne, človek ktorý ma panický strach, nikdy psovi nedá ani keksík, jednoducho nemôže. Manželkina spolupracovníčka prichádzala neskoro do práce, kvôli vlčiakovi čo sa ráno venčil pri dome, kým neodišiel, ona nevyšla z brány. Treba mať pochopenie.
misoft
14.03.11,16:33
to francekl: Ak máš dosť €uráčov, prípadne £ibier, tu máš riešenie: http://positively.com/
Victoria to vždy zvládla - aspoň zatiaľ.
JankaO
14.03.11,16:42
Mne tá otázka pripadá, že je z dielne Kutňasa...
Erzebeth
15.03.11,00:59
Psa si nevšímaj, je predsa za plotom. Majiteľ psa rozhodne nenaučí mňavkať.
Nikto ti predsa nebráni v kľude prejsť po chodníku. Pes ťa neohrozuje. To len ty máš len strach. Je to v tebe, skús s tým niečo robiť.
Llívia
15.03.11,06:09
Psa si nevšímaj, je predsa za plotom. Majiteľ psa rozhodne nenaučí mňavkať.
Nikto ti predsa nebráni v kľude prejsť po chodníku. Pes ťa neohrozuje. To len ty máš len strach. Je to v tebe, skús s tým niečo robiť.
Včera som si jedného nevšímala. Teda až do doby, než sa prirútil z tmy a začal štekať tým svojím basom. Vedomie, že je za plotom (v záhrade), ma moc neupokojovalo, keďže plot je od psa nižší o jeho uši. Je to vlčiak (alebo veľký kríženec vlčiaka, čo vyzerá ako vlčiak :D). Chodník žiadny, tak som si ďalej išla stredom cesty a on furt aj stále na mňa štekal, pritom so ho viditeľne ignorovala (teda až na jeho prvé nečakané zaštekanie, pri ktorom som skoro zinfarktovala). :D Pes tam žije už roky a šteká skoro vždy, keď idem okolo. Aj tak som sa včera riadne zľakla, keď spustil, pretože som to nečakala a nevidela som ho, že už je pri plote. A to som mu nikdy nič neurobila. :rolleyes: Ale ak čaká, že mu donesiem nejakú šunku, piškótu alebo keksík - nedočká sa. Jednak to nie je vhodná potrava pre psov, jednak je blbosť kŕmiť cudzích psov (keby som mala psa a vidím, že mi ho niekto cudzí kŕmi, tak ho ženiem preč (človeka, nie psa ;)) - stali sa prípady, že nejaký "dobrák" otrávil psa, tak nech si môj pes nezvyká brať papanie od cudzích ;).
Ak má zadávateľ témy strach zo psov, je pochopiteľné, že mu ich brechot vadí. Ak je to však len chronický sťažovateľ, tak ...
(Cestou na a z obedu chodím okolo jedného domu, kde majú vlčiaka (alebo kríženca s vlčiakom). Zo začiatku na mňa tiež štekal, tak som mu hovorila "Psst!" "Ticho!" alebo "To je môj obed, nič nedostaneš!" :D - teraz ma skoro vždy ignoruje, väčšinou sa obťažuje až zodvihnúť hlavu a otvoriť pravé oko, aby videl, kto ide okolo :D - niekto tu radil, že treba na psa nakričať, aby bol ticho, že potom s tým prestane. Ja som síce na neho nekričala, ale hovorila normálnym tónom a aj tak prestal, takže asi to má požadovaný účinok.
misoft
15.03.11,16:23
Ja som síce na neho nekričala, ale hovorila normálnym tónom a aj tak prestal, takýe asi to má požadovaný účinok.
Dobrý prístup - havino z tónu hlasu vycíti, že nie si hrozba, zvykne si a časom ťa začne úplne ignorovať. Niektoré dokonca aj budú čakať, či ten tvor, čo sa tak kľudne prihovára, nepôjde okolo.
Erzebeth
16.03.11,22:29
Myslela som to tak, že ak je pes za plotom, nemôže nikomu ublížiť. Avšak, ak je plot malý a pes veľký až tak, že mu uši trčia :D, to človeku milé nie je.
Je pravdou, že plot má byť dostatočne vysoký. Je to individuálne, samozrejme.
Paula
16.03.11,23:02
Aj pes je len človek a správa sa tak ako vyšlo...génmi, prostredím, výchovou, atp. Šok z jednoho zažívam aj ja cestou na DÚ v prípade, že zabudnem, že pred konkrétnym plotom zabudnem prejsť na druhú stranu ulice. A to nie som zamestnancom daného DÚ :cool:
Llívia
17.03.11,05:28
Myslela som to tak, že ak je pes za plotom, nemôže nikomu ublížiť. Avšak, ak je plot malý a pes veľký až tak, že mu uši trčia :D, to človeku milé nie je.
Je pravdou, že plot má byť dostatočne vysoký. Je to individuálne, samozrejme.
To mi skutočne nie je milé. A milé nemusí byť niekomu ani toto: ten "môj" hafan, čo vždy na mňa štekal cestou na obed, včera prestrčil pomedzi mreže hlavu a trčal si po ramená von na chodník :D Keby hlavu vystrčil až v tej chvíli, ako som okolo neho išla, tak by to bolo na infarkt, ani štekať by nemusel. :D:---
Erzebeth
17.03.11,22:42
To mi skutočne nie je milé. A milé nemusí byť niekomu ani toto: ten "môj" hafan, čo vždy na mňa štekal cestou na obed, včera prestrčil pomedzi mreže hlavu a trčal si po ramená von na chodník :D Keby hlavu vystrčil až v tej chvíli, ako som okolo neho išla, tak by to bolo na infarkt, ani štekať by nemusel. :D:---

Na obed. Na obed!? :D Ak pochopil kam chodíš...rád by ísť s tebou.:---
Melnick
18.03.11,02:17
Pri chodzi po chodniku popri plotu na mna vzdy zurivo steka pes.Mam z toho velky stres a zle pocity pri srdci.Vyzval som majitela psa aby urobil nejake opatrenia,no on nevie co ma urobit,kedze som tomu psovi nesympaticky.Pytam sa ci mam ja pravo na kludny prechod po chodniku,alebo ma pes pravo na mna zurivo stekat.Kde sa mam dozadovat ochrany?
Uplať psíka nejakou maškrtkou. Za to nič nedáš a spokojní budete obidvaja. Počas prechádzok tiež na mňa nič netušiacu brechal pes. Párkrát som sa mu prihovorila a hodila tyčinku pre psa a teraz je kľudný, ale zasa stále niečo čaká. No nehoďte mu, keď na Vás vyvalí tie psie oči. :):):)
zk24
18.08.11,07:49
Ahojte,

mame takyto problem. Rodicia maju psika maleho vzrastu (maltezak), ktory byva cca 2-3x do tyzdna doma sam kym su oni v praci. V tomto case psik steka, ma uz 8 rokov. Suseda byvajuca nad nimi pracuje z domu a samozrejme, co chapem, jej tento stekot prekaza a mame podozrenie ze chodi tohto psika drazdit buchanim na dvere a podobne.

Samozrejme chceme tento spor vyriesit. Vzdy som bola v tom ze steka cca 5 minut a potom je uz ticho. Lebo ked ideme do obchodu, pocujem ze steka, ale ked sa vraciam z neho byva uz ticho.

Suseda sa vsak stazuje ze steka cely cas (ked jej chodi kopat do dveri, tak ju stale drazdi, tak sa necudujem), a ze ked to nevyriesime my, vyriesi to ona.

Nebyva doma casto sam, rodicia robia na smeny, a byvaju vacsinou na dome. V byte byva psik 2-3 doobedia do tyzdna.

Mate nejake osvedcene rady ako odnaucit psa stekat? Teda nie odnaucit stekat, ale aby prestal citit stres, prestal sa bat a nestekal kym nie su rodicia doma? Veterinar poradil tabletky proti stresu, alebo taky ten hlukovy rušič.. Nevidim to vsak na dlhodobe riesenie - 7 rokov davat do psa lieky denno-denne, alebo mu pustat ultrazvuk sa mi tiez nezda ako rozumne riesenie .

Dakujem.
draik
18.08.11,12:03
Majitelia musia byt castejsie s tym psom a vycihat, ked steka. V tom momente zasiahnut, aby si pes so stekanim spojil negativny zazitok.
zk24
18.08.11,12:15
Majitelia musia byt castejsie s tym psom a vycihat, ked steka. V tom momente zasiahnut, aby si pes so stekanim spojil negativny zazitok.

On ked je s rodicmi nesteka vobec. Je to taka mala hunata gulicka, o ktorej cely den ani neviem ze je doma. Az kym sa nezatvoria dvere
Gina Er
18.08.11,12:52
On ked je s rodicmi nesteka vobec. Je to taka mala hunata gulicka, o ktorej cely den ani neviem ze je doma. Az kym sa nezatvoria dvere
presne ako ten náš :D
bohužiaľ,už je neskoro učiť tak starého psa,my sme rezignovali a náš pes chodí počas našej neprítomnosti do "škôlky" ku svokre....skúste mu pustiť televízor alebo rádio.
zk24
18.08.11,12:59
presne ako ten náš :D
bohužiaľ,už je neskoro učiť tak starého psa,my sme rezignovali a náš pes chodí počas našej neprítomnosti do "škôlky" ku svokre....skúste mu pustiť televízor alebo rádio.

Skusame vsetko. Zvuky mu nepomahaju, ani TV ani radio. Na nic nereaguje. Mama uz rozmyslala ze nahra svoj hlas na CD a bude mu to pustat cely den, aj ked neviem ci ho to iba nepopletie a ci vobec dokaze rozoznam hlas z CD.
On taky nebol. Byval doma aj castejsie sam. Potom nasi bohuzial podedili rodicovsky dom o ktory sa treba starat a stale cestuju. Samozrejme aj s nim. Jeden den su tam a jeden den doma, pracuju este aj na smeny, takze sa zvyknu doplnat. Ale tak 2x do tyzdna vyjde ze byva doobeda sam doma. A suseda sa stazuje na ten hluk.

Chceme to nejako vyriesit ale uz nevieme co s nim. Rozmyslam ze zavolam k nemu nejakeho cvicitela psov...
Gina Er
18.08.11,13:05
je fakt možné,že pes štekne a suseda hneď beží a búcha Vám do dverí a pes je z toho vytočený a potom šteká v kuse.... Ja by som spravila nejakú habaďúru na tú susedu :D....nahrala by som si štekanie,ráno by som akože odišla preč,potom by som pustila to štekanie a čakala,čo urobí suseda,či fakt ho nechodí dráždiť k Vašim dverám....
lujza.j
18.08.11,13:22
myslím, že s tým neurobíte nič:( on tak reaguje na samotu.ja by som možno skúsila to , že by som akože odišla a zostala niekde nablízku, či ozaj vyštekáva tak ako to referuje suseda.
nás pes - labrador nie je uštekaný, /ale to nie je ani maltezák/ ale napr. ked počuje pod bránou /bývame na 4posch./ naše hlasy tak šteká-teší sa.
my ked sme našeho kúpili /pred 8r/ tak ked sme odchádzali z domu tak sme mu vždy povedali "že ideme do roboty" to si zapamätal a vedel že bude doma sám.
cvičiteľa psov by som najprv vyťažila nenápadko aká je úspešnosť jeho terapie, aby nešlo zbytočne o vyhodené peniažky.;)
4l3na
11.10.15,16:16
v prvom rade by trebalo povedať susede nech toho chudáka nedráždi a neirituje keďže to bude asi hlavnou príčinou prečo tolko šteká... ak sa situácia nezlepší tak sa dajú zohnať aj protištekacie obojky napríklad z xxxxxx ...poprípade jeden zaobstarať aj susede keď vám chodí kopať do dverí :D
lacotinka
11.10.15,16:36
v prvom rade by trebalo povedať susede nech toho chudáka nedráždi a neirituje keďže to bude asi hlavnou príčinou prečo tolko šteká... ak sa situácia nezlepší tak sa dajú zohnať aj protištekacie obojky napríklad z elektro-obojkov ...poprípade jeden zaobstarať aj susede keď vám chodí kopať do dverí :D

V prvom rade by trebalo pozrieť DÁTUM príspevku
- niekto sa mohol odsťahovať
- pes mohol
- - - zachrípnuť :D
- - - zdochnúť
4l3na
14.10.15,17:47
V prvom rade by trebalo pozrieť DÁTUM príspevku
- niekto sa mohol odsťahovať
- pes mohol
- - - zachrípnuť :D
- - - zdochnúť

to je pravda, stať sa mohli aj tieto veci :D ale nikdy nevieš
ivka70
15.10.15,05:08
:D inak krasny nazov temy, kam ten pes steká ???
A neroztiekol sa uz za ten cas úplne? :D
4l3na
22.10.15,13:00
náš psík poslednú dobu tiež dosť šteká a chcela by som to riešiť, prechádzam fóra už niekoľko dní a nič mi nenapadá až na vyskúšanie nejakého protištekacieho obojku... našla som stránku xxxxxx- ma s tym niekto skusenosti?
misoft
22.10.15,13:04
Nuž - v tomto nie som odborník. Ale - nebolo by skôr vhodné zistiť príčinu, prečo šteká, miesto "liečby" elektrošokom?
arizona
22.10.15,13:34
náš psík poslednú dobu tiež dosť šteká a chcela by som to riešiť, prechádzam fóra už niekoľko dní a nič mi nenapadá až na vyskúšanie nejakého protištekacieho obojku... našla som stránku xxxxx - ma s tym niekto skusenosti?
Neviem,ci sa jedna o o tvojho stekajuceho psa,alebo susedovho psa,ako si pisala nedavno...
Ja mam skusenost s touto protistekacou stanicou http://m.zoohit.sk/shop/psi/voditka_a_obojky/vychovne/vychovne_pomucky/166370
V 80% pomaha

Pes casto steka od nudy,kedy si vyzaduje aj takymto sposobom pozornost. Treba sa psovi viac venovat,unavit ho prechadzkami...
Erzebeth
22.10.15,17:35
Ak si niekto kúpi psíka, predsa nepredpokladá, že bude mňaukať. Prečo potom to čudovanie sa, že psík šteká? Elektro-obojky? Skôr, ako to dáte psíkovi, si to vyskúšajte, ako to funguje, nadobudnete tú skúsenosť, ktorú chcete. Alebo nájdite psíkovi lepší domov, kde nebude takto neláskavo učený zabúdať, že je pes, teda že nesmie štekať.
arizona
22.10.15,19:07
Ak si niekto kúpi psíka, predsa nepredpokladá, že bude mňaukať. Prečo potom to čudovanie sa, že psík šteká? Elektro-obojky? Skôr, ako to dáte psíkovi, si to vyskúšajte, ako to funguje, nadobudnete tú skúsenosť, ktorú chcete. Alebo nájdite psíkovi lepší domov, kde nebude takto neláskavo učený zabúdať, že je pes, teda že nesmie štekať.
Erzebeth,este donedavna by som s tebou na 100% suhlasila...
Kto ma pozna,vie,ze som milovnik zvierat,ze pomaham utulkacom a doma mam tiez rozmaznany zverinec...
Ale vsetko ma svoje hranice. Byvam na dedine takmer 15 rokov. Takmer v kazdom dvore bol pes,ktory stekal,ci cez den,ci v noci.Psy mi nikdy nevadili,ani som ich stekot nevnimala,povazovala som ich stekanie za "normalne". Ved na to su,aby ohlasili,ked niekto ide,alebo ked nieco zacitia.
Ale...pred dvomi rokmi si nasi susedia priniesli domov dvoch loveckych psikov. Je jasne,ze tito psy potrebuju " lovit",mat pohyb,ze potrebuju byt uzitocni na to,na co su vyslachteni.
Lenze titi psici maju smolu,ze ich majitelia to nechapu,lebo si myslia,ze povinnostou dedinskeho psa je iba stekat a byt sam na dvore,alebo v koterci. Tym psom sa nik nevenuje,cele dni su odkazani samy ma seba,nikdy neopustili dvor.
Tak sa nudia a hladaju zabavku a podnet na nejaky pohyb,ci stekot. Nakolko byvame na tichej ulici,kde prejde asi 10 ludi a aut denne,tak moc podnetov na pohyb nemaju. Takze od nudy stekaju cele hodiny bez prestania. Mame ich meter od okien,takze kvili nim mame casto okna pozatvarane,aby sme sa doma poculi.
To sa este da zvladnut...
Ale dalsim podnetom na ich neustavne stekanie je aj to,ked vyjdeme na dvor,ci do zahrady. Len co zacuju najmensi pohyb,uz zacnu! Dokazu sa bez prestavky cele hodiny hadzat o plot a v kuse zlostne stekat.
Prve mesiace sme sa snazili s nimi skamaratit,prihovarali sme sa im,nosili maskrty. Ale nepomaha nic! Ked budeme v zahrade 5 hodin,oni tych pat hodin budu zlostne stekat a skakat do plotu.
Rozpravala som sa aj s odbornikom na psy,ako tomu zamedzit. Povedal,ze nijako,lebo pre tych unudenych psikov je vzacnejsie to,ze ich niekto vyhresi,ako ked sa nudia samy na dvore a nemaju co robit. Odporucal nam ich ignorovat. No,nepomohlo ani to.
Takze sme kupili tu protistekaciu stanici z predosleho linku.
Ked potrebujeme ist do zahrady,ci pracovat,alebo len tak posediet,tak ju pustame.
Staci minutka,dve a psy zostanu ticho a odidu prec. Aj ked mi je psov luto,som rada,ze mame tuto pomocku. Lebo vsetko ma svoje hranice. Aj moja laska ku zvieratam,aj moja trpezlivost.
Na psov sa nemozeme hnevat,robia to,co maju v genoch. Nahnevani sme akurat na hlupich majitelov,ktori si zaobstaraju psov a nechaju ich na divoko,nevenuju sa im neposkytnu im potrebny pohyb a nechaju ich doslova zivorit....
V nasej ulici je pes v kazdom dvore. O vacsine ani nevieme,svojim obcasnim stekanim nikoho neobtazuju,ale tito dvaja dokazu nastvat svojim spravanim celu ulicu.
Kto nezazil takyto extremny stekot dvoch psov,tak nevie o com pisem...
4l3na
24.10.15,12:28
Tak hej, toto je situácia na zamyslenie...čo by robili iní na tvojom mieste? štvalo by to asi každého nech by bol akýkoľvek milovník zvierat.
erik555
24.10.15,14:15
Ak si niekto kúpi psíka, predsa nepredpokladá, že bude mňaukať. Prečo potom to čudovanie sa, že psík šteká? Elektro-obojky? Skôr, ako to dáte psíkovi, si to vyskúšajte, ako to funguje, nadobudnete tú skúsenosť, ktorú chcete. Alebo nájdite psíkovi lepší domov, kde nebude takto neláskavo učený zabúdať, že je pes, teda že nesmie štekať.
Ano, stekot psa je jeho urcita obrana. Vyrovnany, nefrustrovany, nezufaly, kludny pes len tak, aby sa vedelo ze nie je macka, nesteka! Dokonca aj strazny pes, ak je vyrovnany, len tak kazdu chvilu nevystekava! Lutujem tych psov, o ktorych pisala arizona. To su nestastni psi!
arizona
24.10.15,19:39
Tak hej, toto je situácia na zamyslenie...čo by robili iní na tvojom mieste? štvalo by to asi každého nech by bol akýkoľvek milovník zvierat.
Na dedinach sa bezne robi zial aj dodnes to, ze takymto zlostnym,ustekanym psom sa hodi nejaka "otravena maskrta"cez plot... :(
Erzebeth
25.10.15,12:02
Arizona, takýto extrémny prípad som nezažila. Naši susedia si asi pred piatimi rokmi kúpili dve dospelé fenky. Tiež po nás ustavične štekali, nech sme robili čokoľvek. Aj my sme ich kŕmili, snažili sa spriateliť, no nám sa to podarilo až potom, keď som začala chodiť za nimi do ich dvora. Sused tiež nebol rád, že štekajú. Viem, že tak ako človek, aj pes je každý iný. Aj situácia je vždy iná. Ty ale píšeš o susedových psoch. Ja som reagovala na psíka, s ktorým si nevedela dať rady jeho majiteľka. Pes je inteligentný spoločenský tvor. Treba mu skutočne venovať nejaký čas každý deň. Neviem kde žije pisateľka, ale mnoho ľudí v bytoch ide psa vyvenčiť a hneď domov. Medzi panelákmi ho ani nejde pustiť z vodítka. Potom je unudený, dožaduje sa pozornosti, pohybu...Ak niekto nemá plnohodnotnú možnosť starať sa o psíka je lepšie venovať svoju lásku a pozornosť psíkom v útulku. Tí sú vďační za každú chvíľku, ktorú im venujeme. A potom nikto nemusí rozmýšľať, ako zavesí na krk svojmu psíkovi obojok s elektrickým výbojom.
Anika61
05.11.15,21:15
Veľa závisí od výchovy psa-ale myslím,že veľa zavisí aj od povahy psíka. Mala som ..a mám niekoľko psíkov- teraz aktuálne dvoch,jeden je absolútny ''inteigent'':Da kľudas a šteká naozaj keď musí veď už má aj svoj vek:)ale ''po nose si brnkať''nenechá,nedávno mi preskočil plot jeden týpek a pes ho ďaf''do ruky.....potom mám fenku hyperaktívnu čo sa tá cez deň naskáče je až neuveriteľné,ale poslúchne na slovo,veľmi nás ľúbi a lásku vie prejaviť hlavne mužovi-chytí ho labami okolo krku:Dlíže mu uši:Da drží ho ako ''kliešť'':)a vtedy poslúchne až na tretie slovo:D