always1peter
12.03.11,14:52
Dobry den,

mam problem s napisanim danoveho priznania. V r. 2010 som bol este za Januar SZČO , potom od 1.2. som na UPSVaR. V marci som mal kratku brigadu a na konci roka som bol cez agenturu na dalsej brigade. V agenture som mal podpisanie Vyhlasenie na zdanenie prijmov fyzickych osob . . . takze mi mzdu platili v hrubom (nestrhavali dan). V novembri som mal prijem v hrubom 75,71 Eur, v decembri 90,34 eur. Co som bol v marci na brigade u jednej firmy, tu som Vyhlasenie podpisane nemal a cistu mzda bola cca 19 eur.
Za cast pre SZCO si danove napisat viem (skončil som v miernom minuse), len si neviem poradit s tymi brigadami. Formular pre dan. prizn. planujem pouzit typ B.
Moja otazka:
Kde v danovom priznani mam napisat prijem s tych brigad co som mal prijem v hrubom (podpisane vyhlasenie), kde mam napisat prijem s tej jednej marcovej brigady (vyhlasenie podpisane nebolo) a chcem aby mi z nej dan vratili. Su to len necele 4 eura, ale su moje :D
Z marcovej brigady mam Potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby zo zavislej cinnosti . . . mam nejaky podobny papier ziadat aj z agentury?

Dakujem.
ivustek
12.03.11,14:07
potvrdenie o zdaniteľných príjmoch treba od každého zamestnávateľa kde ste pracovali. Potom úhrn príjmov dáte do oddielu V. na r. 34, ak na potvrdení bude aj úhrn povinného poistného tak do r. 35.
Zrazenú daň z povrdenia do r. 101 - ak bola preddavková podľa §35, alebo do r. 99 ak bola zrážková -§43.

Píšete, že v agentúre Vám daň nestrhávali, tak nie som si teraz istá, či potrebujete to potvrdenie aj od nich a či je potrebné ho vôbec do DP dávať. Počkáme na vyjadrenie skúsenejších.
always1peter
12.03.11,14:50
Dakujem. Takze cast uz mam poriesenu.
Este keby mi niekto pomohol s tymi prijmami s agentury. Lebo mozno ich fakt ani nie je treba davat do priznania . . .

Este ma napadlo, ze by som dal prijem pred zdanenim so všetkych brigad do r. 34, poistne do r. 35.
V r. 58 sa potom pise ciastkovy zaklad dane zo zavislej cinnosti (vlastne sucet prijmov od vsetkych zamestnavatelov z r. 37) co mi vyjde 120,25 eur. Zo zivnosti som aj tak v strate, takze tych 120,25 bude aj zaklad dane. Od neho odpocitam nezdanitelnu cast zakl. dane 4025,70 eur, takze dan z prijmu bude 0 eur. A do riadku 99 napisem len tu dan ktoru mi strhli z platu z marcovej brigady (3,60 eur). Dan z agentury ziadat nebudem ani nemozem, kedze mi ju nestrhli a nebudem ju nikde spominat (inak je aj tak obsiahnuta v zaklade dane).

Myslim ze preplatky nad 3,30 eur by mali vracat . . .