Tomas Dubovsky
12.03.11,18:23
Po nainštalovaní Wi Fi rutra operátorom mi jeden notebook neustále bezdôvodne zakáže pristup k bezdrôtovej sieti.
Niekedy je pripojenie bezproblémové aj dve hodiny inokedy vypadne za hodinu aj viac krát.Nepomaha nič len reštar počitača.
Signál je vynikájúci a na inom notebooku sa mi to nestáva.
Budem rád každemu nápadu alebo rade.
melancton
12.03.11,17:34
rád by som poradil, ale potrebujem viac informácií.


typ routera
operačné systémy na notebookoch
prípadne spôsob zabezpečenia siete
Tomas Dubovsky
12.03.11,17:40
TP-LINK model TL-WR741ND
Windows VISTA
maurer2
12.03.11,18:13
vadna wi-fi karta v NB
alebo obmedzeny pocet pripojeni pc zadavany poskytovatelom
melancton
12.03.11,18:21
ok. Práve visty som sa bál - vždy som mal pri viste problémy s wifi. Vo win7 už nie.

s TP-WR740N som mával problém, že router sa prehrieval, lebo som ho mal blízko radiátora. Odkedy som na to prišiel, všetko fičí ok.

Vtedy však odpojilo všetky pc a keďže na Vašom druhom PC to ide bez problémov, tak ponúknem len všeobecné rady: Odporúčam skontrolovať nastavenie Firewall-u, prípadne pre istotu použíť antivírus.

Ak máte poruke nejakého LINUX-áka, tak ho požiadajte o Live distribúciu Linuxu - tzn. spustí sa na vašom pc iný operačný systém (bez toho aby sa menilo čokoľvek na harddisku) a ak sa aj tam bude wifi odpájať, tak zistíte, že ide o hardware-ovú príčinu, inak softwérovú.
Tomas Dubovsky
12.03.11,20:06
ďakujem za radu všetko vyskúšam.
moss.palicka
15.03.11,17:55
Este existuje moznost, ze karta ktoru mas v pocitaci zle komunikuje na niektorom kanaly wifi. V mojom routri sa da nastavit aby pouzival 11 roznych kanalov (to plati pre takmer pre vsetky wifi routre). Moze nastavat rusenie od susedov a menej kvalitne karty to nezvladaju, pre skus nastavit napr. na routri 2,3,4,-11 kanal a odsleduj si ci sa situacia zmenila. Dalsia vec ktora moze mat vplyv na tieto veci je ta, ze tvoja karta zle spracovava urcitu kategoriu wifi signalu. Tiez si skus pozriet ci mas vo vlastnostiah wifi karty v pc moznost nastavit aby komunikoval napriklad iba ako 802.11a(54Mbit/s) 802.11b(11Mbit/s) alebo 802.11g (54Mbit/s). Niekedy sa stava, ze pri castych zmenach wifi signalu moze vypadnut. BTW. mne na mojom notebooku tiez zvykne vypadnut signal....