lenka.ba
12.03.11,19:46
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, švagor mal v roku 2010 príjem iba z ČR, ako to dám do DP A? Prepočítam asi kurzom, ale akým? A do ktorých riadkov DP vpisujem údaje? Má takýto človek nárok na daňový bonus? Dakujem vopred veľmi pekne
rodina1
12.03.11,18:56
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, švagor mal v roku 2010 príjem iba z ČR, ako to dám do DP A? Prepočítam asi kurzom, ale akým? A do ktorých riadkov DP vpisujem údaje? Má takýto človek nárok na daňový bonus? Dakujem vopred veľmi pekne
Nechcem byť zlá, ale tém ohľadom DP z príjmov z ČR je tu dosť. Skúsila si pohľadať?
Príjem z ČR sa prepočítava v zmysle zákona o dani z príjmov

§ 31
Prepočítací kurz
(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

mimotemySkús sa s tým "pohrať" trošku sama, a ak si už nebudeš vedieť rady, zadaj konkrétnu otázku, určite ju zodpovieme.
lenka.ba
12.03.11,18:57
prosím zmazať túto tému, vytvorila som ju omylom duplicitne, vo vyhľadávači mi najprv nič nenašlo. Dakujem