Lienuska
12.03.11,21:27
Ahoj, potrebujem poradiť...konateľ s.r.o. je zároveň SZCO a má v majetku vedené os.auto, kt. má na úver, prihlásené na DMV, teraz ho používa ako konateľ s.r.o. a chcel by ho dať do prenájmu s.r.o. na základe zmluvy.

1. V s.r.o. budem účtovať nájom, PHM a mám ho tiež prihlásiť na DMV a viesť knihu jázd???
2. a v SZČO sa budú krátiť odpisy :confused:
Ďakujem
jeso
12.03.11,21:00
Ahoj, potrebujem poradiť...konateľ s.r.o. je zároveň SZCO a má v majetku vedené os.auto, kt. má na úver, prihlásené na DMV, teraz ho používa ako konateľ s.r.o. a chcel by ho dať do prenájmu s.r.o. na základe zmluvy.

1. V s.r.o. budem účtovať nájom, PHM a mám ho tiež prihlásiť na DMV a viesť knihu jázd???
2. a v SZČO sa budú krátiť odpisy :confused:
Ďakujem

ja by som to urobila takto :

nájomná zmluva - medzi sro a szčo
následne fakturácia - v sro to bude nákladom ako nájom - 518/321 + PHM + drobné opravy dohodnúť v zmluve

v szčo - to bude príjem - poskytovanie služieb

daň z motorových vozidiel bude stále platiť szčo - nakoľko je vlastník a použiva auto na dosahovanie príjmov

odpisy nemáš prečo krátiť - nakolko auto prenajímaš za dosahovaním príjmov
Lienuska
14.03.11,15:28
Ďakujem za odpoveď :)
Bartošová Milada
22.03.11,11:00
Zdravím, tiež mám podobný problém. Ja mám však súkromnú osobu, ktorá má kúpené osobné auto na úver a chce ho prenajať známemu - SZČO na podnikateľské účely. Urobí sa zmluva o nájme a čo ďalej? SZČO si auto nahlási na DÚ, zaplatí cestnú daň a bude si uplatňovať náklady v účtovníctve podľa zmluvy - PHM, Cestnú daň, opravy a splátku nájmu. Je to tak správne? Aké povinnosti potom má tá súkromná osoba čo prenajala auto? Nájom sa rovná výške splátky úveru. Ďakujem vopred za odpoveď a prajem pekný deň.