Ema1
12.03.11,20:40
Prosím o radu: Preplatok zdrav. poisťovne môžem zapísať do príjmu aj keď iný príjem zo živnosti nebol. A čo zapíšem do vedľajšej kolonky-výdavky? Jedná sa o neúčtovnú osobu. Ďakujem
Ema1
12.03.11,21:40
Prepáčte, chcela by som doplniť predchádzajúcu otázku ohľadom preplatku.
Na účet bol poukázaný preplatok za rok 2009 204,65€, z toho 63,62 € bolo vrátené z dôvodu ukončenia živnosti a a z ročného zúčtovania bol preplatok 174,10€, z ktorého bola odvedená dať 33,07€. Preplatok by som chcela zahrnúť do príjmov, ale okrem uvedeného preplatku iný príjem SZČO nebol, môžete mi prosím poradiť ako to zapísať aby to bolo správne. Nie je mi jasné ani to, či budem písať do príjmu celú sumu 204,65 alebo len sumu 174,10.
Nejedná sa o účtovnú osobu a ako som spomínala príjmy zo živnosti nie sú, teda ani paušálne výdavky nebudú. Bude len príjem zo závislej činnosti.
Ďakujem za radu.
veronikasad
12.03.11,21:59
Prepáčte, chcela by som doplniť predchádzajúcu otázku ohľadom preplatku.
Na účet bol poukázaný preplatok za rok 2009 204,65€, z toho 63,62 € bolo vrátené z dôvodu ukončenia živnosti a a z ročného zúčtovania bol preplatok 174,10€, z ktorého bola odvedená dať 33,07€. Preplatok by som chcela zahrnúť do príjmov, ale okrem uvedeného preplatku iný príjem SZČO nebol, môžete mi prosím poradiť ako to zapísať aby to bolo správne. Nie je mi jasné ani to, či budem písať do príjmu celú sumu 204,65 alebo len sumu 174,10.
Nejedná sa o účtovnú osobu a ako som spomínala príjmy zo živnosti nie sú, teda ani paušálne výdavky nebudú. Bude len príjem zo závislej činnosti.
Ďakujem za radu.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/zahrn_prepl_1008.pdf'

odkaz nefunguje - daj si do vyhladávania na stranke www.drsr.sk "preplatok rzzp - nájdeš tam pokyn DR
Ema1
13.03.11,11:54
Ďakujem, dúfam, že som to pochopila správne, preplatok som zapísala do oddielu VIII.r. 11 ako iné príjmy. Keby bol nedoplatok môže sa zapísať do iných výdavkov v tomto riadku, keď neučtovná osoba nemá príjmy, skončila so živnosťou?