1234durinko
13.03.11,11:05
Dobry den potrebujem poradit. Moja sestra chce podat na sud navrh o zverenie dcery do osobnej starostlivosti. Kedze sme sa dozvedeli ze popri tom sa riesi aj vyska vyzivneho chcem sa opytat ako by mala postupovat v jej pripade. Jej ex je evidovany na Slovenku ako dobrovolne nezamestnany ale zije a pracuje v zahranici kde ma aj zivnost. Ako sa da zistit vyska jeho prijmu nakolko vyzivne je 1/3 prijmu ale urcite sam nepovie kolko zaraba. Jeho prijem bol v case ked spolu zili v zahranici min 2000€ mesacne. Sud bude stanovovat vyzivne na zaklade ze je nezamestnany? Dakujem za kazdu radu.
Xanti
13.03.11,10:09
Dobry den potrebujem poradit. Moja sestra chce podat na sud navrh o zverenie dcery do osobnej starostlivosti. Kedze sme sa dozvedeli ze popri tom sa riesi aj vyska vyzivneho chcem sa opytat ako by mala postupovat v jej pripade. Jej ex je evidovany na Slovenku ako dobrovolne nezamestnany ale zije a pracuje v zahranici kde ma aj zivnost. Ako sa da zistit vyska jeho prijmu nakolko vyzivne je 1/3 prijmu ale urcite sam nepovie kolko zaraba. Jeho prijem bol v case ked spolu zili v zahranici min 2000€ mesacne. Sud bude stanovovat vyzivne na zaklade ze je nezamestnany? Dakujem za kazdu radu.
Oslovením úradov krajiny kde žije pracuje a kde má živnosť. A netuším odkiaľ si prišiel na takú hlúposť ako že výživné je 1/3 príjmu. To je parádna hlúposť.
1234durinko
13.03.11,10:12
Tak jej to bolo povedane ze je to 1/3 prijmu
Xanti
13.03.11,10:17
Zákon určil minimálnu výšku výživného tak, že každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 % zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona.

Životné minimum 84,61 € mesačne, ak ide o nezaopatrené dieťa alebo zaopatrené neplnoleté dieťa.

Takže sestra asi zle pochopila čo jej hovorili. A ak má jej bývalý partner legálnu činnosť v zahraničí tak na úradoch sa dá zistiť jeho príjem.
1234durinko
13.03.11,10:53
Aha no je to mozne...jej ex cast legalne a cas nelagelne pracuje.... no zistovat to na uradoch bude asi tazke nakolko netusi kde sa ma obratit....na ake urady...tak je asi dost mozne ze vyzivne sud stanovi podla toho ze je nezamestnany lebo myslim ze sudy urcite nebudu preverovat jeho prijmy v zahranici...
Xanti
13.03.11,10:57
Sestra môže uviesť, že ak pracoval v zahraničí a žili spolu tak prispieval do domácnosti 2000 e mesačne a neboj sa súdy si preverujú aj zahraničie, a ked sa nedá dokázať tak sa uvádza predpokladaný príjem.
1234durinko
13.03.11,11:03
No jedine co vie ako tak dokazat je ze plati najom v byte 800€ aj ze je naozaj zivnosnik...