Marsyl
13.03.11,13:08
Tak nedávny problém s preplneným diskom vyriešený.
No teraz mi zase hocikedy PC sám vypne. Napr. keď pozerám film alebo deti hrajú hry ... . Vie mi niekto poradiť, čo zase s týmto?
mecky
13.03.11,12:21
priamo sa vypne? bez akejkolvek hlasky ci modrej obrazovky?
Marsyl
13.03.11,12:26
Ano, uplne sam sa vypne. Celkovo.
Marsyl
13.03.11,12:29
Nič dopredu nehlási, bez modrej obrazovky,...tak ako keby som ho vypla zo siete.
mecky
13.03.11,12:30
tak to s najvecsou pravdepodobnostou vadny zdroj
pepo_p
14.03.11,13:15
najväčšia pravdepodobnosť je prehrievanie procesora, nakoľko píšeš, že sa to deje pri nejakej akcii v PC. Odporúčam prepastovať medzi procesorom a chladičom, alebo vymeniť chladič za výkonnejší. Skúste ho chytiť rukou či je teplý a podľa toho sa rozhodnúť.
Alebo ak môžete otvoriť kryt počítača bez straty záruky, treba sa pozrieť dnu či náhodou nie sú vyduté niektoré kondenzátory na doske, lebo to býva najčastejšia príčina takýchto anomálií.
misoft
14.03.11,16:38
Pokiaľ by sa jednalo o prehrievanie procesora, OS vypne (a ak je v BIOSe nastavené) a zapne a opätovne sa pokúša nabootovať. Toto skôr vyzerá na závadu zdroja - prehriatie zdroja, prípadne prach a nedostatočný odvod tepla, prípadne tepelná poistka.
Pri hrách a i pri sledovaní filmu pracuje každý komponent, čo najviac - pri hrách je to procesor a GK (zvýši sa záťaž a odber energie do GK), pri sledovaní filmu opäť procesor pri dekódovaní vidoe súboru (používa kodeky - prepočítava) a opäť GK (zobrazovanie).
Skúsiť vytiahnúť zdroj z pelechu, otvoriť ho (samozrejme odpojený ! - aby nekopal ako kobyla), prečistiť (aj "helikópter pokojowy"), zložiť, zapojiť a uvidíme, aký bude výsledok.
Agostino
14.03.11,18:03
Zhruba pred dvoma rokmi som mal takýto problém zo svojím PC. Najprv som nevedel, že o čo sa jedná. Komp sa mi zakaždým vypínal. Na príčine bol vadny zdroj, ktorý mi odchádzal. Len čo som si kúpil nový zdroj a ihneď ho namontoval, tak problém s vypínaním sa okamžite vyriešil.