AHT
23.12.05,10:12
Prosím Vás poraďte mi ako mám účtovať kúpu počítača v sume 34.200,-- Sk bez DPH, keď ho šéf kúpil na splátky cez home kredit. Splácať sa bude po 10 splátkach. Ďakujem.
andrej_rv
23.12.05,09:20
Prosím Vás poraďte mi ako mám účtovať kúpu počítača v sume 34.200,-- Sk bez DPH, keď ho šéf kúpil na splátky cez home kredit. Splácať sa bude po 10 splátkach. Ďakujem.Dosť závisí aj od znenia zmluvy s HC. PC sa stáva vlastníctvom pri uzavretí zmluvy (prevzatí tovaru), alebo až po splatení ? Ak nie je v zmluve výhrada vlastníctva, podľa mňa ho zaradíš do evidencie (na kartu DHM) dňom prevzatia a uplatníš si príslušný odpis. Splátky sú samozrejme nedaňovým výdavkom, ak idú z podnikateľského účtu.
KEJKA
23.12.05,19:49
podľa mňa home kredit je pre občanov. Ak bol kúpený touto formou a skutočne zmluva je na občana, tak do firmy sa dostane len na základe zmluvy medzi občanom a firmou...... a bude závisieť od zneni tejto druhej zmluvy.
Ak je H.K. uzavretý s firmou, súhlasím s predchádzajúcim príspevkom.
andrej_rv
23.12.05,20:00
Ako Lida poznamenala, to riešenie by platilo len pre podnikateľa - fyzickú osobu, nie pre prípad, že šéf obstaral PC touto formou pre s.r.o.