neva19
13.03.11,16:21
Uvažujem po 12 rokoch vymeniť televízor.
Váham medzi Sony (KDL-32EX715) a Samsungom (UE32C6000).
Aké máte skúsenosti s týmito značkami?
Prosím aj všeobecné názory na služby servisu SONY a SAMSUNG.
lujza.j
13.03.11,15:26
myslím, že tu poradiť bude ťažké, pretože každý preferuje inú značku, aspoň u nás to tak bolo.môj chlap pozrel v danom čase keď sme kupovali TV všetky možné referencie a potom vybral:)
dalid
13.03.11,15:41
Nezabudni, ze velmi dolezity je aj kvalita TV signalu. Plazma si lahsie poradi s nizsou kvalitou signalu ako napr LED TV. Treba si povedat, co vsetko od TV ocekavas, napr. budes sledovat hlavne TV, alebo HD filmy?? Bude sa TV pripajat k hernej gonzole? Potrebujes USB vstup atd..
Skus si pozriet par vseobecnyt pravidiel, napr tu:
http://avmania.e15.cz/kupujeme-televizor-plazma-nebo-lcd
http://avmania.e15.cz/jak-vyzkouset-a-dobre-koupit-televizor
KoxXxo
14.03.11,05:10
Sony.
legolas
14.03.11,06:54
Samsung:)
pepsikova
14.03.11,07:33
..ja mám Panasonic a Philips-plazmáče...a sme nadmieru spokojní...(rozumejú si aj s digi)
luja5
14.03.11,07:49
Pepsikova, si ma predbehla ;).
Ja by som tiež mimotemy, teda mimo výberu zadávateľa - Panasonic a Philips, u nás rovnako spokojnosť nadmieru, teda hlavne u mojich mladých, ktorý sú na výber fajnovejší, ako ja ;).
A servisné služby? Neboli treba zatiaľ žiadne :).
Rusalka 24
14.03.11,08:05
my sme si kupili samsung aj je super ale trosku sme to nedomysleli lebo sme kupili ful hd led a k tomu mame digi, stary dvd prehravac, takze obraz je hrozny ci uz ked pozerame digi alebo nejaky dvd film.vobec si nerozemuju.ani nahravky z novej kamery sa natom nedaju pozerat.tak zase aby sme vsetko vymenili...ale samsung hovoria zevraj je najlepsi
misoft
14.03.11,12:12
Samsung (s CA modulom - 106 staníc + 13 rádií), DVD rekordér s HDD (analóg) Philips. A zatiaľ všetko so sebou spolupracuje.
neva19
14.03.11,15:09
my sme si kupili samsung aj je super ale trosku sme to nedomysleli lebo sme kupili ful hd led a k tomu mame digi, stary dvd prehravac, takze obraz je hrozny ci uz ked pozerame digi alebo nejaky dvd film.vobec si nerozemuju.ani nahravky z novej kamery sa natom nedaju pozerat.tak zase aby sme vsetko vymenili...ale samsung hovoria zevraj je najlepsi

Takže mám rátať s tým, že DVD, video (kazety) môžem odstaviť, že si nebudú rozumieť s novým TV?
Dokonca ani s Digi si nerozumie? Toto ešte nemáme na 100% rozhodnuté, či pôjdeme cez káblovku, alebo skylink, či digi.
misoft
14.03.11,16:22
neva19 - pokiaľ tvoj DVD player-rekordér má SCART a televízor tiež - nie sú žiadne problémy (vo väčšine prípadov). Len v telke potom treba u vstupu na SCART (v Menu) určiť, že to bude DVD a telka mu už bude "rozumieť". (Aj tie telky majú svoj rozum :D)
anonym222
14.03.11,16:28
my sme si kupili samsung aj je super ale trosku sme to nedomysleli lebo sme kupili ful hd led a k tomu mame digi, stary dvd prehravac, takze obraz je hrozny ci uz ked pozerame digi alebo nejaky dvd film.vobec si nerozemuju.ani nahravky z novej kamery sa natom nedaju pozerat.tak zase aby sme vsetko vymenili...ale samsung hovoria zevraj je najlepsi
Rusalka, ako vieš že je super, keďže je na ňom hrozný obraz? Digy TV nie je bohvie čo, a klasické DVD ide iba v SD kvalite, ale obraz by mal byť minimálne z DVD celkom dobrý. Ja mám plazmu Panasonic, a obraz z DVD je celkom dobrý. Samozrejme, nevyrovná sa programom v HD kvalite, ale obraz je slušný aj z DVD, minimálne ako z DVBT.
Toto je všeobecný problém LCD televízorov, ak nemajú super kvalitný signál, najlepšie Full HD, obraz je nanič.
Taci
14.03.11,18:42
po 4 ročnej praxi s predajom TV, jednoznačne Samsung, akýkoľvek...
pepsikova
14.03.11,19:46
..u nás sú pripojené pleyko, domáce kino a občas aj DVD (taká rároha storočná), ale obraz je krásny...
luja5
15.03.11,08:50
U nás ešte občas aj rárohové video a rárohová videokamera, všetko pripojené rôznych značiek a funguje bez problémov, aj zvukom, aj obrazom.
Rusalka 24
17.03.11,06:56
Pretoze ked vysielaju raz za cas film v hd kvalite tak je obraz skoro dokonaly (kvoli digi) je to obrovsky rozdiel.tiez ma kopec funkcii.ja sa v tom velmi nevyznam len som chcela poradit pretoze tiez ked sme kupovali televizor tak nam vsetci jednoznačne radili samsung.
anonym222
17.03.11,18:36
Pretoze ked vysielaju raz za cas film v hd kvalite tak je obraz skoro dokonaly (kvoli digi) je to obrovsky rozdiel.
Digy už vysiela aj v HD kvalite?
podhygmin:-)
20.03.11,07:51
Jednoznacne Samsung.Na prvom videu som este pouzival STB,ktory som dal na druhu TV a pouzivam CA modul priamo v TV a vyuzivam digitalny signal na dvoch TV.Cez CA modul je signal kvalitnejsi bez viditelnych strat cez kabel z STB.Filmy pozeram aj nahravam cez externy HDD disc v SD aj HD rozliseni bez zbytocnosti ako ako su STB a DVD.
http://www.youtube.com/watch?v=olsgfzc5wzA
http://www.youtube.com/watch?v=WQkIAAITa2w
tvr25
09.05.11,21:35
SONY je moja srdcovka, ale skor co sa tyka fototechniky a videotechniky. Pri TV by som volil samsung. Televizory SONY zvyknu byt drahsie ako ine znacky. Ale urcite tam nie je ziadna pridana hodnota. Takze samsung
Xeon
13.05.11,15:15
Nakolko aj Sony aj Samsung su dobre znacky, neda sa porovnavat znacka. VZDY treba porovnavat konkretny modely, nie znacky. Najhorsi Samsung bude vzdy horsi ako najlepsi Sony a zas opacne, najhorsi Sony bude vzdy horsi ako najlepsi Samsung - obrazne povedane. Takze jedine spravne riesenie je porovnat si kompletne technicke parametre konkretnych TV - inak to nejde.
fedo78
15.05.11,06:44
Aj ja Vás poprosím o radu pri výbere TV. Mám vybrané 2 plazmové TV: Samsung PS 42C450 a LG 42PJ550. Recenzie na obidva TV sú dobré, väčšinou chvály a ja sa neviem rozhodnúť, ktorý vybrať. Prípadne poraďte alternatívu v podobnej cenovej relácii, chcem však, aby TV prehrával video z USB. Sledovať budem DVB-T vysielanie. Ďakujem