Mareck
14.03.11,03:59
Zdravim Vas, chcel by som sa poradit ohladom vystavenia zmluvy o pozicke, kde som znamemu pozical peniaze avsak tie mi do dna splatnosti nevratil.
Pridal som prilohu, kde je obsah predmetnej zmluvy.
Zaujimalo by ma, ci je spravne napisana a teda aj pravne narokovatelna.
Nie je tam uvedene rodne cislo, ale len datum narodenia, dufam, ze to nema za nasledok neplatnost.
Poslal som mu doporucene ziadost o vratenie pozicanej sumy v lehote 15 dni, pripadne dohodnut si dodatocny termin splatnosti a upozornil som ho aj na pripadnu zalobu na prislusnom sude. Prevzal to, ale zostalo to bez odozvy.
Prosim poradte, ci je mozne na zaklade obsahu zmluvy podat zalobu na sud.
Mária27
14.03.11,13:10
Pošli návrh na platobný rozkaz (dlh aj úroky z omeškania podľa splatnosti, trovy konania) s prílohou zmluvy aj doručenky o výzve k úhrade. Ak nepodá odpor, vymáhaj to exekučne.
rodina1
14.03.11,13:33
... v texte zmluvy je chyba ... splátkový kalendár - posledná splátka máš dátum 25. 10. 2010 a má byť 25. 12. 2010 ... len tak okrajom ...
Mareck
14.03.11,18:27
Pošli návrh na platobný rozkaz (dlh aj úroky z omeškania podľa splatnosti, trovy konania) s prílohou zmluvy aj doručenky o výzve k úhrade. Ak nepodá odpor, vymáhaj to exekučne.

Dakujem za odpoved, islo mi hlavne o to, ci som obsah zmluvu uviedol v spravnom zneni zo vsetkym co k tomu treba a nespravil nejaku chybu.
Ak sa nemylim, tak uhradu urokov z omeskania sa mozem dozadovat podla § 517 ods. 2 Obcianskeho zakonnika, konkretne podla Nariadenia vlady SR c. 87/1995 Z.z. v aktualnom zneni , podla ktoreho vyska urokov z omeskania je o 8 percentualnych bodov vyssia ako zakladna urokova sadzba Europskej centralnej banky. Len dufam, ze sud nebude trvat roky.
Prikladam do prilohy dokument: Zaloba o vratenie pozicanych penazi. Moze to byt takto formulovane ? Pripadne poradte ako by to inak malo zniet.

Ta chyba v splatkovom kalendári, pri 4. splatke bola potom samozrejme opravena, len som omylom nahral dokument, v ktorom to nebolo opravene, ale na papieri je to v poriadku.
bubkoch
14.03.11,18:42
Dakujem za odpoved, islo mi hlavne o to, ci som obsah zmluvu uviedol v spravnom zneni zo vsetkym co k tomu treba a nespravil nejaku chybu.
Ak sa nemylim, tak uhradu urokov z omeskania sa mozem dozadovat podla § 517 ods. 2 Obcianskeho zakonnika, konkretne podla Nariadenia vlady SR c. 87/1995 Z.z. v aktualnom zneni , podla ktoreho vyska urokov z omeskania je o 8 percentualnych bodov vyssia ako zakladna urokova sadzba Europskej centralnej banky. Len dufam, ze sud nebude trvat roky.
Prikladam do prilohy dokument: Zaloba o vratenie pozicanych penazi. Moze to byt takto formulovane ? Pripadne poradte ako by to inak malo zniet.

Ta chyba v splatkovom kalendári, pri 4. splatke bola potom samozrejme opravena, len som omylom nahral dokument, v ktorom to nebolo opravene, ale na papieri je to v poriadku.

nie, vyssie ti radili aby si ziadal vydanie platobneho rozkazu ...
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/sud-a-exekucia/podavam-zalobu-platobny-rozkaz/navrh-na-platobny-rozkaz/
Mareck
14.03.11,18:52
nie, vyssie ti radili aby si ziadal vydanie platobneho rozkazu ...
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/sud-a-exekucia/podavam-zalobu-platobny-rozkaz/navrh-na-platobny-rozkaz/

Dakujem za link, skusim to podla toho spisat.