Pacanga
14.03.11,08:57
Ahojte som tu nový a potreboval by som poradiť. Som študentom strednej školy v poprade a chcel by som ukončiť štúdium pretože ho nezvládam. Ako na to kde nájdem všetko potrebné info??? Ďakujem za odpovede.
veronikasad
14.03.11,10:24
Ahojte som tu nový a potreboval by som poradiť. Som študentom strednej školy v poprade a chcel by som ukončiť štúdium pretože ho nezvládam. Ako na to kde nájdem všetko potrebné info??? Ďakujem za odpovede.
Koľko máš rokov ? Máš ukončenú povinnú školskú dochádzku ?
Pacanga
15.03.11,08:13
Mam 18 rokov budem mat 19 som v tretom rocniku na strednej.
misoft
15.03.11,16:39
Veď ten jeden rok ešte vydrž. Aspoň budeš mať nejaké "lajstro" o vyššom vzdelaní (aspoň stredoškolskom) - lepší (i keď nie o veľa) odrazový mostík do ďalšieho života. Počítaj s tým, že keď s tým sekneš teraz, budeš mať len základné vzdelanie, prácu dostaneš nižšie ohodnotenú (skôr ta šupnú na manuálnu, alebo k pásu). A za druhé, ak by si sa neskôr rozhodol zvýšiť si vzdelanie, musel by si stredné vzdelanie začínať od začiatku.

Takže: menej surfuj, viacej namáhaj mozgové závity a vydrž ešte rok. Papier je papier!
MatoB
15.03.11,16:45
tu mas inspiraciu skus si tam najst pracu ktoru by ti teoreticky dali ak mas len zakladne vzdelanie http://www.profesia.sk/ rataj aj s tym, ze firmam co to tam maju uvedene sa prihlasuju aj ucnovskym a strednym vzdelanim cize tych budu uprednostnovat.
misoft
15.03.11,16:53
Dnes už aj k lopate pomaly potrebuješ výučný list.
MatoB
15.03.11,17:11
Presne tak. Nemas papier - nic nevies, ale ak by nahodou tak minimalna mzda, a zamestnavatel typu "zdierac-darmozrac".
MatoB
15.03.11,17:13
Inak napadlo ma este, ze moze prestupit na inu strednu skolu, ale najlepsie k odboru podobnu.