Lubomir1
23.12.05,22:06
Som SZČO, vediem JÚ a nie som plátca DPH. Chcel by som sa informovať, pred niekoľkými dňami som si stiahol cez internet nasledujúci softvér a zaplatil ho kartou:

FlashFXP (FTP klient) - 25 USD
Kerio Personal Firewall (firewall) - 35 USD
Corel Paint Shop Pro (grafický program) - 123 USD

Zaujímalo by ma, čo ho môžem dať hneď do spotreby, alebo je ho nutné odpisovať. Nakoľko som tento rok na jeseň kúpil aj počítač za 29.900,- Sk, či netreba kúpený softvér prirátať aj k cene počítača?
andrej_rv
23.12.05,21:11
Som SZČO, vediem JÚ a nie som plátca DPH. Chcel by som sa informovať, pred niekoľkými dňami som si stiahol cez internet nasledujúci softvér a zaplatil ho kartou:

FlashFXP (FTP klient) - 25 USD
Kerio Personal Firewall (firewall) - 35 USD
Corel Paint Shop Pro (grafický program) - 123 USD

Zaujímalo by ma, čo ho môžem dať hneď do spotreby, alebo je ho nutné odpisovať. Nakoľko som tento rok na jeseň kúpil aj počítač za 29.900,- Sk, či netreba kúpený softvér prirátať aj k cene počítača?
Všetok softvér priamo do prevádzkovej réžie.
martin512
23.06.10,09:23
zdravim,

kupil som nasledujuci hardware a software:

600 eur PC + Windows 7 Pro
115 eur Monitor
230 eur Tlaciaren HP
300 eur ProgeCAD 2010

Mozem dat jednotlive polozky do prevadzkovej rezie?

Dakujem za odpoved.
rodina1
23.06.10,09:30
zdravim,

kupil som nasledujuci hardware a software:

600 eur PC + Windows 7 Pro
115 eur Monitor
230 eur Tlaciaren HP
300 eur ProgeCAD 2010

Mozem dat jednotlive polozky do prevadzkovej rezie?

Dakujem za odpoved.
Ja by som to zaúčtovala a zaevidovala:
1) PC (600) + Monitor (115) + Tlačiareň (230) = 945 Eur (ak je to cena s DPH) - výdavok za materiál - členenie : krátkodobý majetok (v cene bez DPH)
2) ProgeCad 2010 (predpokladám, že je to nejaký software) - prevádzková réžia
martin512
23.06.10,12:08
vdaka, ten hmotny majetok som dal do VOZD - nákup materiálu, nemám to už ďalej členené ako krátkodobý majetok
inac nie som platca DPH, dal som tam ceny aj s DPH
rodina1
23.06.10,12:15
vdaka, ten hmotny majetok som dal do VOZD - nákup materiálu, nemám to už ďalej členené ako krátkodobý majetok
inac nie som platca DPH, dal som tam ceny aj s DPH
Aj keď to nemáš analyticky členené, tak musíš viesť evidenciu krátkodobého majektu (napr. aj v exceli)

Ešte by som doplnila moju predchádzajúcu odpoveď:
Ak tlačiareň môže fungovať bez pripojenia na PC (multifunkčné zariadenie), tak by som ju zaevidovala zvlášť.
Teda PC + Monitor - jedno číslo v evidencii krátkodobého majetku,
Tlačiareň - ďalšie evidenčné číslo
martin512
23.06.10,13:47
dakujem velmi pekne za pomoc.

nema niekto nahodou vzor pre evidenciu kratkodobeho majetku v exceli? skusal som to najst v dokumentoch tu na porade, ale neuspesne