lubka0907
14.03.11,11:17
ahojte, prosím vás ako mám v alfe zaúčtovať preddavok, ktorý sme uhradili a riadna faktúra bola vystavená v nižšej sume? najlepšie by bolo všetko napísané po lopate :D..iba v tom začínam robiť :D
lubka0907
14.03.11,12:32
už to mám vyriešené, odpoveď priamo z pobočky z krosu s bratislavy, lebo v nitre nikdy nič nevedia: Navrhujem preddavkovu fakturu (zaevidovanu na 400€) uhradit iba cez interny doklad do stlpca „Iny neovplyvnujuci dan z prijmu“. Nasledne Vam poslali ostru fakturu-danovy doklad k prijatej platbe vo vyske 380€, toto si date klasicky do zavazkov vo vyske 380€ s rozpisom na zaklad a dph. Fakturu pri ukladani zapisete aj do evidencie DPH. Dalej spravite uhradu tejto faktury v PD ako Vydaj z banky s datumom zo dna kedy Vam peniaze (tych 400€) odchadzali z uctu, ale s tym, ze uhradite len vysku faktury, cize 380€, nie celych 400€. Teraz ste v stave ze mate zaevidovanu a uhradenu predfakturu a zaevidovanu a uhradenu fakturu. Este Vam zostava podchytit tych zvysnych 20€ co ste im poslali navyse. Tento pohyb by som nahodil ako Banka-Vydavok a stlpec „Iny neovplyvnujuci dan z prijmu“. Potom uz iba zostava aby Vam tych 20€ poslali naspat na Vas ucet a ten pohyb zaevidujete ako Banka-Prijem a stlpec „Iny nezdanitelny prijem“