brucháč
14.03.11,11:41
Ahojte poraďáci
riešim nasledovný problém:Potrebujem formátovať bunky-konkrétne sa mi jedná o farbu výplne na základe obsahu textu v bunkách,Používam postup: Domov...podm.for.....nové pravidlo form...form.bunky.kt.obsah.....špec.text a nastavím si farbu výplne. S týmto postupom som namal problém , pokiaľ sa mi neopakovali písmená. Potreboval by som aby mi bunkách obsahujúcich text"P", "PD" a "PS" dalo rôznu farbu výplne.
Ďakujem
PaloPa
14.03.11,12:00
Do podmienky pre podmienené formátovanie treba vložiť kombináciu týchto funkcií:
1) SEARCH - hľadá v reťazci podreťazec - ak nenájde, vráti chybu, napr: =SEARCH("PS";B2;1)
3) ISERR- vráti True/False, podľa hodnoty testovanej na chybovosť - napr: =ISERR(C2)

Výsledná podmienka potom vyzerá takto:
=NOT(ISERR(SEARCH("PS";$B2;1)))

!!! Pozor na poradie podmienok. Podmienka s "P", musí byť posledná, inak by sa vyhodnotila aj pre PS aj pre PD

Palo

p.s. Ak treba rozlišovať malé/veľké, treba použiť fn FIND
Funkcia FIND (na rozdiel od funkcie SEARCH) rozlišuje malé a veľké písmená a neumožňuje používanie zástupných znakov.
brucháč
14.03.11,12:12
Ďakujem Ti za radu....doma v kľude to vyskúšam
Ď.K.
ivka70
14.03.11,12:18
Myslim, ze jednoducho to obides, ak prva podmienka bude "P " - teda P s medzerou, predpokladam, ze to tak je, ze to P stoji samostatne, potom dalsia podmienka bude "PD"a dalsia "PS"