dajana111
14.03.11,12:12
Dobrý deň!
Potrebujem poradiť, či to myslím správne. Chcem spraviť rodičom DP. Otec celý rok pracoval na jednom pracovisku mal zárobok cca 7600 eur. Mamina len na dohody, jej príjem za celý rok 2010 /zdanený zrážkou/ cca 1100eur. Nezaopatr. deti nie sú.
1) Otec spraví DP, kde si uplatní okrem svojej nezd. čiastky aj 2925,70eur, čo zozstane z maminej nezd. čiastky, po odrátaní jej príjmu.
2) Aj mama podá DP, aby si mohla vypýtať naspäť daň zraznené zrážkou. /alebo nemôže?/
Ako bude vyzerať riadok 37 v maminom DP. nedám tam dať len 1100 eur ako nezd. čiastku.

Prosím o radu ako správne postupovať. Veľmi pekne ďakujem
ewita888
14.03.11,11:14
Dobrý deň!
Potrebujem poradiť, či to myslím správne. Chcem spraviť rodičom DP. Otec celý rok pracoval na jednom pracovisku mal zárobok cca 7600 eur. Mamina len na dohody, jej príjem za celý rok 2010 /zdanený zrážkou/ cca 1100eur. Nezaopatr. deti nie sú.
1) Otec spraví DP, kde si uplatní okrem svojej nezd. čiastky aj 2925,70eur, čo zozstane z maminej nezd. čiastky, po odrátaní jej príjmu.áno
2) Aj mama podá DP, aby si mohla vypýtať naspäť daň zraznené zrážkou. /alebo nemôže?/áno, môže podať, daň sa jej vráti
Ako bude vyzerať riadok 37 v maminom DP. nedám tam dať len 1100 eur ako nezd. čiastku.celú čiastku, t. j. 4025,70

Prosím o radu ako správne postupovať. Veľmi pekne ďakujem
v texte
Tamila
14.03.11,11:17
Dobrý deň!
Potrebujem poradiť, či to myslím správne. Chcem spraviť rodičom DP. Otec celý rok pracoval na jednom pracovisku mal zárobok cca 7600 eur. Mamina len na dohody, jej príjem za celý rok 2010 /zdanený zrážkou/ cca 1100eur. Nezaopatr. deti nie sú.
1) Otec spraví DP, kde si uplatní okrem svojej nezd. čiastky aj 2925,70eur, čo zozstane z maminej nezd. čiastky, po odrátaní jej príjmu.Áno
2) Aj mama podá DP, aby si mohla vypýtať naspäť daň zraznené zrážkou. /alebo nemôže?/ Môže
Ako bude vyzerať riadok 37 v maminom DP. nedám tam dať len 1100 eur ako nezd. čiastku. Má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku, aj keď si otec uplatní úľavu na ňu, jej NČZD to neovplyvní.
Nezdaniteľnú časť by tam mama teoreticky ani nemusela uvádzať, nakoľko príjem do výšky 2012,85 je oslobodený od dane.

Prosím o radu ako správne postupovať. Veľmi pekne ďakujem
V texte
dajana111
14.03.11,12:37
Ďakujem Vám pekne.
mambi
14.03.11,13:56
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, čo znamená v potvrdení o príjme fyz. osoby riadok 09 - zrazené príspevky na doplnk. dôch. sporenie? Kde do DP sa to uvádza? Dáva sa to tam vôbec, ked je to už v potvrdení?:confused:
vďaka
Tweety
14.03.11,13:59
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, čo znamená v potvrdení o príjme fyz. osoby riadok 09 - zrazené príspevky na doplnk. dôch. sporenie? Kde do DP sa to uvádza? Dáva sa to tam vôbec, ked je to už v potvrdení?:confused:
vďaka
Do DP ich dáš v sume, akú máš na potvrdení od SS.
veronikasad
14.03.11,14:04
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, čo znamená v potvrdení o príjme fyz. osoby riadok 09 - zrazené príspevky na doplnk. dôch. sporenie? Kde do DP sa to uvádza? Dáva sa to tam vôbec, ked je to už v potvrdení?:confused:
vďaka
príspevky na DDS sú položkou znižujúcou základ dane, ktorú si nemôžeš uplatniť v priebehu roka, ale len v RZD alebo DP. Uvádzaš ju v r. 39 DP typu A.
mambi
15.03.11,06:06
príspevky na DDS sú položkou znižujúcou základ dane, ktorú si nemôžeš uplatniť v priebehu roka, ale len v RZD alebo DP. Uvádzaš ju v r. 39 DP typu A.


ďakujem,

takže tú sumu, ktorú má uvedenú v potvrdení od zamestnávateľa, dám do riadku 39,
správne?
Ale nemalo byť potom aj nejaké potvrdenie, také nejaké ako chodí pri životnom poistení, že koľko o kolľko si môžem znížiť základ dane?
Tweety
15.03.11,06:21
ďakujem,

takže tú sumu, ktorú má uvedenú v potvrdení od zamestnávateľa, dám do riadku 39,
správne?
Ale nemalo byť potom aj nejaké potvrdenie, také nejaké ako chodí pri životnom poistení, že koľko o kolľko si môžem znížiť základ dane?
Áno, uplatníš si to až na základe tohto potvrdenia,( max. do výšky stanovenej zákonom ) už som to písala vyššie. Treba len čítať.
Zuzka 335
15.03.11,09:02
Ešte som doteraz nevyplňovala dodatočné daňové priznanie. Teraz musím opraviť DPFO typ A. Nemám istotu čo dať na riadok 66, pretože daňovník mal neoprávnene vypočítaný preplatok za rok 2009 v čiastke 200 € a správne mal byť nedoplatok vo výške 150 €. Prosím, aké čiastky mám dať na riadok 66 a 67 DPFO typ A?
Prosím, poraďte .....
veronikasad
15.03.11,09:03
Ešte som doteraz nevyplňovala dodatočné daňové priznanie. Teraz musím opraviť DPFO typ A. Nemám istotu čo dať na riadok 66, pretože daňovník mal neoprávnene vypočítaný preplatok za rok 2009 v čiastke 200 € a správne mal byť nedoplatok vo výške 150 €. Prosím, aké čiastky mám dať na riadok 66 a 67 DPFO typ A?
Prosím, poraďte .....
z čoho vznikol nedoplatok ?
Zuzka 335
15.03.11,11:07
z čoho vznikol nedoplatok ?
Nedoplatok vznikol nesprávnym zápočtom zahraničných príjmov.

Na riadok 66 som dala správne vypočítanú daň z dodatočného daňového priznania a na riadok 67 som dala všetko, čo je potrebné doplatiť .