GABRIELA
24.08.04,07:56
Milý kolegovia,
chcela by som sa spytať na zaúčtovavanie výpisov z banky v PU.
Ja si na výpis zapíšem kontáciu a číslo z HK ku každej sume a nič viac.
Je treba ešte niečo? Napr. Interný doklad ku každéj operácii, alebo výpisu. Sme dosť veľká firma, a neviem si to dosť dobre predstaviť.
marianna
24.08.04,06:08
Záleží na tebe, akú formu účtovania zvolíš. Ja píšem kontácie takisto priamo na výpis. Nepoužívam interné doklady pri banke. Na konci mesiaca si vytlačím Knihu bankových dokladov. Hlavne aby si to mala naúčtované správne.
Luckasari
24.08.04,06:12
my mame na uctovanie vypisov program, donho si importujem vypis z banky, rozuctujem jednotlive sumy a vytlacim si rozuctovanie, to je interny doklad, ktory podpisem, zalozim k vypisu
ak nemate nejaky podobny program, tak by som to asi tak urobila, ze ked zauctujem vypis do uctovnictva, tak by som si tu davku o zauctovani vylacila, tam by som mala vsetky sumy a ucty, ktore sa tykaju toho ktoreho vypisu, podpisala by som ho, popripade este doplnila vsetky potrebne udaje, aby mohol byt povazovany za uctovny doklad, a prilozila by som ho k bankovemu vypisu - robila by som to tak hlavne preto, lebo zakon o uctovnictve hovori, ze uctovne pripady musime dokladat uctovnymi dokladmi
MirkaV
24.08.04,08:08
Ja taktiež účtujem priamo do výpisov. Máme denné výpisy a ku každému si vytlačím akoby súhrnný doklad o účtovaný, kde sú uvedené všetky účtovné prípady z daného výpisu
Aňa
24.08.04,09:11
Pripájam sa k účtovaniu a zápisu priamo do bankového výpisu. Jedna moja známa mala daňovú kontrolu a nemala predkontácie zaznačené na bank.výpise a vytkli jej to, že má priamo zadať zápis na bank.výpis.
ekin
24.08.04,09:53
osobne pouzivam vyrobeny kontacny listok v exceli, kde mam porad.cislo, prijem-vydaj, popis a sumu a kontaciu
taktiez uzivam tlacivo zauctovanie bank.vypisu, ktore mi zhotovili sikovni programatori a po zauctovani vypisu ho vytlacim a pripnem priamo na bank.vypis - je to uhladnejsie, mam priestor na podpisy a datumy
jess
24.08.04,19:04
Začínam v PU. Mohli by ste mi prosím Vás poslať na e-mail vzory tých dokladov?Ďakujem. mava@mava.sk
Luckasari
25.08.04,06:07
pripajam moje vzory
jess
25.08.04,10:21
Lucka, prosím Ťa, čo je to to Má dať HS ?
Luckasari
25.08.04,10:42
my sledujeme naklady a vynosy podla stredisk, HS je skratka "hospodarske stredisko"
jess
25.08.04,18:14
ďakujem za vysvetlenie.