sklenkova
26.12.05,12:24
Vysvetlím:
1,jazdenie SZČO dodávkou vloženou do podnikania taký záväzok z min.,platia mu za 1 km 4,-Sk (+za prácu,len to vyzerá strašne)
2,jazdenie SZČO dodávkou-doprava-cena dohodou
3,jazdenie pre vlastné účely
Samozrejme daň je zaplatená,auto vložené do podnikania,a teraz mi skúste poradiť lebo ja robím priemery,proste neviem čo s tým Ď.
Manual
26.12.05,11:36
Vysvetlím:
1,jazdenie SZČO dodávkou vloženou do podnikania taký záväzok z min.,platia mu za 1 km 4,-Sk (+za prácu,len to vyzerá strašne)
2,jazdenie SZČO dodávkou-doprava-cena dohodou
3,jazdenie pre vlastné účely
Samozrejme daň je zaplatená,auto vložené do podnikania,a teraz mi skúste poradiť lebo ja robím priemery,proste neviem čo s tým Ď.
Ale upresni v čom chceš poradiť ? Daj priamu jednoduchú otázku.
KEJKA
26.12.05,11:41
SZCO vložil MV do podnikania, podniká, má rôzne zakazky a z toho podnikania sú tri rôzne formy využívania?
1. je prípad, ked má zákazku, nefakturuje, ale si robí cesťáka a dajú mu 4 Sk za km? Ako to dokladuje? Má nejakú zmluvu? Mal by fakturovať a cesťák je pre jeho JU. Ak robí cesťáky bez pracovnej zmliuvy a niekto mu to prepláca, je to nesprávne. Resp. ak si to prizná ako príjem, tak to rovno môže urobiť faktúru.

2. klasické využívanie MV - km a spotreba PHM, odpisy, náklady na opravy
3. súkroné km? tak PHM na súkromné km idú mimo ZD.
KEJKA
26.12.05,11:43
mimotemy servus, Manual:)
sklenkova
26.12.05,11:51
Takže
1,na zmluvu z minulosti fakturuje sa práca plus km za mesiac po 4,-sk
2,klasické využívanie-cena dohodou,ale účtuje si vždy inú cenu
3,sukromné-to je odpočitatelná alebo neodpočitatelná položka- daň má zaplatenú
KEJKA
26.12.05,11:57
Takže
1,na zmluvu z minulosti fakturuje sa práca plus km za mesiac po 4,-sk
2,klasické využívanie-cena dohodou,ale účtuje si vždy inú cenu
3,sukromné-to je odpočitatelná alebo neodpočitatelná položka- daň má zaplatenú
1. faktúra+km je príjem, výdavky na auto si urobí klasicky ako pri 2.
2. faktúry = príjem podľa úhrady, výdavky na MV podľa KJ na PHM
3. PHM pripočitatľná položka k ZD, resp. sa náklady km vyrátajú len na služobné cesty (body 1+2), nákupy PHM sa zaúčtujú do výdavkov neovplyvnujucich ZD.
no a ako som napísala vyššie, výdavky na konci roka sú ešte odpisy,
samozrejme v priebehu roka výdavky na opravy a údržbu.
(v podstate som tvoju otázku pochopila z prvého znenia, ale som si nebola istá).:D :D
Manual
26.12.05,12:01
Takže
1,na zmluvu z minulosti fakturuje sa práca plus km za mesiac po 4,-sk
2,klasické využívanie-cena dohodou,ale účtuje si vždy inú cenu
3,sukromné-to je odpočitatelná alebo neodpočitatelná položka- daň má zaplatenú
Tu je to poriadne zmotané.:
To čo faktúruješ a podobne, to nemá nič spoločné s použitím MHM a zákl. náhradou 6,20 Sk/km
To čo fakúruješ je tvoj POD a ak máš auto dodávku v majetku firmy, tak do náklado dávaš PHM plus ostané veci /opravy, odpisy/ atď. A je jedno či máš nejakú dohodu s niekým urobenú z "minula" Až jazdíš aj súkromne na firemnom aute, tak treba krátiť náklady na PHM príslušným koeficientom, tak isto aj odpisy. Viac sa k tomu nedá napísať, lebo nie je zrozumiteľná otázka.:)
sklenkova
26.12.05,13:02
možno to naozaj píšemnezrozumitelne-k tej
3,súkromnej to sú vlastne cesty ktoré nikto neuhradí:prihlásenie auta,prezutie pneumatík a podob.- to sú cesty, ktoré nikto neuhradí,teda hradím ich ja,ale mám nárok na odpočet pretože si ich auto vyžaduje.
Manual
26.12.05,13:11
možno to naozaj píšemnezrozumitelne-k tej
3,súkromnej to sú vlastne cesty ktoré nikto neuhradí:prihlásenie auta,prezutie pneumatík a podob.- to sú cesty, ktoré nikto neuhradí,teda hradím ich ja,ale mám nárok na odpočet pretože si ich auto vyžaduje.
Ak firemným autom najazdíš napr. 10000 km za rok a z toho 1000km súkromne, tak je to 10% a o týchto 10% musíš pokrátiť výšku odpisov, nákup pneumatík a zaúčtuješ to ako výdavok neovpl. zákl. dane, pretože auto nebolo na 100% využívané pre potreby firmy.
Pekný deň....
KEJKA
26.12.05,18:35
možno to naozaj píšemnezrozumitelne-k tej
3,súkromnej to sú vlastne cesty ktoré nikto neuhradí:prihlásenie auta,prezutie pneumatík a podob.- to sú cesty, ktoré nikto neuhradí,teda hradím ich ja,ale mám nárok na odpočet pretože si ich auto vyžaduje.
ak bod 3 sú len km najazdené v súvislosti s údržbou vozidla, sú to tiež služobné cesty FO a patria do KJ ako daňovo uznané.
Ale ešte môžu byť vyslovene súkromné km - cez víkendy, na výlety ap. hlavne ak v rodine nie je iné auto..... potom platí to čo píše Manual.
liba2
27.12.05,09:58
možno to naozaj píšemnezrozumitelne-k tej
3,súkromnej to sú vlastne cesty ktoré nikto neuhradí:pprihlásenie auta, prezutie pneumatík a podob.- to sú cesty, ktoré nikto neuhradí, teda hradím ich ja,ale mám nárok na odpočet pretože si ich auto vyžaduje.Ja len dodám, že náklady na tieto cesty treba rozpočítať do ceny za tebou poskytované služby - teda uhradia ich tvoji zákazníci skytou formou.