uzasna
14.03.11,21:49
Dobry den,
mam ukoncene studium VS /neucitelskeho smeru/ a DPS. Momentalne pracujem na SOS ako ucitelka odbornych strojarskych predmetov. Nakolko som nemala 5 r. pedagogickej praxe, nemohla som poziadat o uznanie DPS ako nahrady za I. kvalif. skusku.
Rozmyslam o rozsirujucom studiu ANGLICKEHO JAZYKA. VIe mi niekto poradit, ci uspesne ukoncenie tohto studia moze znamenat nahradu I. atestacie alebo je mozne zan ziskat urcity pocet kreditov?
Je taketo studium moja sukromna vec /sama si za studium platim/, alebo mozem mat aj nejake ulavy v zamestnani, napr. nejake studijne volno atd.
VIete mi poradit, kde vsede je mozne rozsirujuce studium ANGL. JAZYKA? Som zo ZV, nebol by problem ani PO, KE, najviac info som nasla zatial o ZILINE. V Trnave je to este v procese akreditacie. Prosim ak viete poradte. Uvitam, ak sa mi ozvete aj ti, co planujete podat prihlasku na rozsirujuce studium ANGl. JAZYKA, aj ti, co uz takto studujete - nakolko som tu videla ohlasy z r. 2010. Zaujima ma ako to prebieha na prijimackach atd. DAKUJEM!
zdenka131
15.03.11,13:50
Dobrý deň,
podľa súčasne platných predpisov neexistuje náhrada za 1.atestáciu. Tá sa dá získať len zbieraním kreditov, ktoré sa využijú pri vykonaní 1.atestácie.
O poskytnutí štúdijných úľav rozhoduje riaditeľ školy, nie je na ne právny nárok.

Informácie o štúdiu sú aj tu:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-133264.html