Letko
15.03.11,06:24
Ahojte,

ktorý slovenský aukčný portál je najnavštevovanejší?
maleky
15.03.11,06:13
podla mna aukro.sk alebo este bazos.sk
zacik23
15.03.11,08:47
bazos.sk nie je aukcny portal ale obycajna inzercia

trosku OT: vacsina ludi v mojom okoli vratane mna puziva ebay, nie je slovensky ale je najlepsi a neverim ze nejaky slovensky portal sa k nemu co i len trosku priblizi; mimochodom postovne v ramci EU je porovnatelne s postovnym v ramci Slovenska
Letko
15.03.11,08:53
Rozdiel na poštovnom v rámci SR a v rámci EÚ je asi dvojnásobný.
Letko
15.03.11,08:55
balík do 2 kg - 2. trieda - SR - 2,20 €
balík do 1 kg - 2. trieda - Európa - 16 €
jelalim
15.03.11,09:07
...mimochodom postovne v ramci EU je porovnatelne s postovnym v ramci Slovenska


Záleží z ktorej krajiny :D

Dostávam obyčajné listy z Talianska a je na nich európske poštovné 0,39 EUR. Keď som odosielateľovi povedal, že ja v rámci krajiny nemám žiadnu možnosť poslať zásielku za túto cenu a za najobyčajnejší list do Talianska platím min. 0,90 EUR, tak vyhlásil, že určite klamem, alebo sa nevyznám.
Chobot
15.03.11,09:21
Ahojte,

ktorý slovenský aukčný portál je najnavštevovanejší?

Bazos nie je aukčný portál, je to inzertný portál. Veľmi navštevovaný je mimiaukcie.sk, asi viac, ako aukro.sk.
KoxXxo
15.03.11,11:19
Kábel k mobilu na bazoši za 5€ + poštovné, z Hong-Kongu za 1,2€ vrátane poštovného. No nekúp to.
Chobot
15.03.11,11:32
Kábel k mobilu na bazoši za 5€ + poštovné, z Hong-Kongu za 1,2€ vrátane poštovného. No nekúp to.

To poštovné z Číny býva neúmerne lacné, niekedy mám pochybnosti, či mi vôbec niečo pošlú...:rolleyes:
tibor.
15.03.11,15:15
najnavstevovanejsie moze byt aj
http://onetwosold.sk/
bolo tu davno pred nejakym aukrom.
TomasHC
15.03.11,15:53
najnavstevovanejsie moze byt aj
http://onetwosold.sk/
bolo tu davno pred nejakym aukrom.

Niekedy som tam rozpredal vsetky moje pocitacove zasoby :D Kamos tam kupil vibrator pre frajerku (novy). Celkom fajn ;) Ale neviem ci to este funguje, uz mi tam aj account zrusili...
TomasHC
15.03.11,15:54
To poštovné z Číny býva neúmerne lacné, niekedy mám pochybnosti, či mi vôbec niečo pošlú...:rolleyes:

Ale poslu, len to trva mesiac. Mal som nejaky trapny zostatok na Paypal-e, tak som urobil "vazny" nakup na dealextreme asi za 4 USD a prislo to :eek:
KoxXxo
15.03.11,16:58
To poštovné z Číny býva neúmerne lacné, niekedy mám pochybnosti, či mi vôbec niečo pošlú...:rolleyes:

Keby lacné, to pochopím, ale ono je to FREE, a to už neviem ako robia.
Letko
16.03.11,05:53
Keď ti to dajú ako FREE, potom si o tú sumu navýšia cenu výrobku.
TomasHC
16.03.11,08:14
Keď ti to dajú ako FREE, potom si o tú sumu navýšia cenu výrobku.

Ked si tam kupis kktinu za 1,2 USD, tak kde tu cenu postovneho navysia :confused:
Letko
16.03.11,08:21
Ked si tam kupis kktinu za 1,2 USD, tak kde tu cenu postovneho navysia :confused:

A ty vieš, za koľko tú vec kúpia oni? Veď sú to číňania, oni pracujú s inými cenami ako my, nám sa o nich ani nesnívalo.
TomasHC
17.03.11,13:51
A ty vieš, za koľko tú vec kúpia oni? Veď sú to číňania, oni pracujú s inými cenami ako my, nám sa o nich ani nesnívalo.

Chod si na postu zistit postovne do Ciny a potom rozmyslaj, ako tu sumu zmestia do 1,2 USD...
newmi
17.03.11,17:20
to je ich problem ohladom toho postovneho ale urcite to maju nejak osterne. neviem ci to nevozia naraz v nejakych kontajneroch a potom to rozdeluju, tym minimalizuju naklady na postovne. Ked si kupis vec za par dolarov, tak ti to postovne asi aj zadotuju, mozu si to dovolit. ;-)
bettylou
17.03.11,20:45
alebo pribalia k lodi, ktorá práve nie je vyťažená na 100% ale len na 99,9%
TomasHC
18.03.11,05:48
Preco "nevhodne" Rozalka? Na obalke bolo "Par Avion", bol to nakup za 2 eura a prislo to za tyzden. Ale toto cele je mimo temy...
Letko
18.03.11,08:08
to je ich problem ohladom toho postovneho ale urcite to maju nejak osterne. neviem ci to nevozia naraz v nejakych kontajneroch a potom to rozdeluju, tym minimalizuju naklady na postovne. Ked si kupis vec za par dolarov, tak ti to postovne asi aj zadotuju, mozu si to dovolit. ;-)

Tiež ma to napadlo, že tu príde niekde kontajner a potom to rôzne prerozdeľujú. Budem sa musieť pozrieť na obálku, aká je tam pečiatka. Možno je tam naozaj také lacné poštovné.
zavis1
25.03.11,20:52
ja si skor myslim ze je to ako reklama.ako napr.taxi za 3€ po celom meste niekedy zarobi niekedy prerobi ale priemer ma ze prezije.a v cine to funguje tiez asi tak na nejakom postovnom prerobia ale vedia ze pride ina objednavka a tak zarobia na nej je to asi najlogickejsie lebo uz len ked sa clovek pozrie na tie ceny tovaru tak malo kto ked uz nieco od nich objednava tak si kupi nejaku ved za dolar ale uz si vyberie aj nieco ine a zaplati 20 dolarov a na tom uz cinania zarobia.a myslim si ze maju aj nejake lepsie ceny na poste ked denne posielaju stovky balikov.