JurickovaKatarina
15.03.11,08:25
Dobrý deň poraďáci,
urobila som zamestnancom ročné zúčtovanie dane, všetkým vyšiel preplatok. Po zaúčtovaní miezd mi Pohoda vytvorila pohľadávku voči DÚ vo výške 90€. Treba si to na nejakom tlačive uplatniť?
Mzdy nie sú moja silná stránka...
truch
15.03.11,07:29
Máš dve možnosti: buď požiadaš DÚ o vrátenie preplatku, alebo si budeš preplatok na daň kompenzovať s daňovou povinnosťou v ďaľších mesiacoch. Ja praktizujem druhý prípad, kompenzujem. 90€, nie je veľa, máš to rýchlo vrátené:)
Tweety
15.03.11,07:29
Dobrý deň poraďáci,
urobila som zamestnancom ročné zúčtovanie dane, všetkým vyšiel preplatok. Po zaúčtovaní miezd mi Pohoda vytvorila pohľadávku voči DÚ vo výške 90€. Treba si to na nejakom tlačive uplatniť?
Mzdy nie sú moja silná stránka...
Preplatok zaúčtuješ na mzdovom ID 342/331 a o toľko dane odvedieš menej DÚ.
JurickovaKatarina
15.03.11,07:31
Tlačivo teda na DÚ podávať netreba? Ako budú vedieť, že si to budem kompenzovať? Toto mi nie je jasné...
veronikasad
15.03.11,07:32
Tlačivo teda na DÚ podávať netreba? Ako budú vedieť, že si to budem kompenzovať? Toto mi nie je jasné...
zo štvrťročného prehladu
Tweety
15.03.11,07:33
Tlačivo teda na DÚ podávať netreba? Ako budú vedieť, že si to budem kompenzovať? Toto mi nie je jasné...
Kvartálne prehľady podávame stále, tam to uvedieš.
JurickovaKatarina
15.03.11,07:35
Ďakujem dievčatá, už som sa zorientovala.
milenia
15.03.11,07:35
Predmetné preplatky uvedieš na riadku 2 štvrťročného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch /maximálne vo výške daňovej povinnosti/
Napr, daň z miezd ti vyjde 40, na riadku 2 dáš -40, pokračuješ v ďalšom mesiaci až kým si neuplatníš celý preplatok...
ĽubicaS
15.03.11,15:09
Dobrý deň,
mám podobný problém. Zamestnanec u nás pracuje od 10/2010 a predtým mal ineho z-ľa. Po RZPD má preplatok vyše 500 € a to by som si DÚ vysporadúvala vyše roka. Je nejaká špeciálna žiadosť o vrátenie preplatku z RZPD alebo napísať len list, v ktorom požiadam o vrátenie. Dakujem
Tweety
15.03.11,15:31
Dobrý deň,
mám podobný problém. Zamestnanec u nás pracuje od 10/2010 a predtým mal ineho z-ľa. Po RZPD má preplatok vyše 500 € a to by som si DÚ vysporadúvala vyše roka. Je nejaká špeciálna žiadosť o vrátenie preplatku z RZPD alebo napísať len list, v ktorom požiadam o vrátenie. Dakujem
AK pracoval celý rok, nemôže mať takýto vysoký preplatok. Zarátala si do RZD aj príjmy od iného zamestnávateľa?
ewita888
15.03.11,16:04
AK pracoval celý rok, nemôže mať takýto vysoký preplatok. Zarátala si do RZD aj príjmy od iného zamestnávateľa?
može, ak má napr. NČZD na manželku...
ewita888
15.03.11,16:05
Dobrý deň,
mám podobný problém. Zamestnanec u nás pracuje od 10/2010 a predtým mal ineho z-ľa. Po RZPD má preplatok vyše 500 € a to by som si DÚ vysporadúvala vyše roka. Je nejaká špeciálna žiadosť o vrátenie preplatku z RZPD alebo napísať len list, v ktorom požiadam o vrátenie. Dakujem
Stačí napísať na DÚ list, že žiadaš z dovodu, aký si tu uviedla..
ĽubicaS
15.03.11,16:37
Dakujem, mal aj iného z-ľa a v pôvodnej firme dostal odstupné. Preto tak veľa. Dik za odpoveď