Sanfrancisko
15.03.11,09:53
práve som sa dozvedela, že nášmu zamestnancovi nebol celý rok vyplácaný daňový bonus, na čo mal právo a nárok.

Ako postupovať pri ročnom zúčtovaní dane?

:( zúfalstvo.... :eek:
veronikasad
15.03.11,08:55
práve som sa dozvedela, že nášmu zamestnancovi nebol celý rok vyplácaný daňový bonus, na čo mal právo a nárok.

Ako postupovať pri ročnom zúčtovaní dane?

:( zúfalstvo.... :eek:
kto to "zavinil? Zamestnanec - nepredložil potrebné doklady a nepodpísal vyhlásenie - alebo mzdárka zamestnávatela ?

Už ste robili RZD ? Požiadal oň vôbec zamestnanec (žiadal doplatenie DB)?
Sanfrancisko
15.03.11,09:04
chyba nastala z našej strany - zamestnávateľ....v programe nemal "zakliknute" že má narok na daňový bonus.

A práve pri žiadosť o vykonanie RZD som na to prišla.

A nie, ešte som nerobila RZD.
veronikasad
15.03.11,09:07
chyba nastala z našej strany - zamestnávateľ....v programe nemal "zakliknute" že má narok na daňový bonus.

A práve pri žiadosť o vykonanie RZD som na to prišla.

A nie, ešte som nerobila RZD.
Tak mu ho doplať v ročnom zúčtovaní. (ak splnil podmienky). Horšie by bolo, ak by ročný príjem zamestnanec nedosiahol, ale v priebehu roka by mu v niektorých mesiacoch nárok na DB vznikol ... Vtedy by bol poškodený. (počas roka mu DB nechýbal, keď ho nereklamoval ?)
Sanfrancisko
15.03.11,09:15
nie...práve som ho aj upozornila, že si vôbec nevšimol, že pri záložke "daňový bonus" má nulu.

Čiže stáči len pri ročnom zúčtovaní mu akoby dodatočne preplatiť a netreba s tým nič iné robiť? Upozorniť daňový úrad, alebo tak.....robím to prvý krát, tak neviem aký je správny a presný postup.:mee:
veronikasad
15.03.11,09:18
nie...práve som ho aj upozornila, že si vôbec nevšimol, že pri záložke "daňový bonus" má nulu.

Čiže stáči len pri ročnom zúčtovaní mu akoby dodatočne preplatiť a netreba s tým nič iné robiť? Upozorniť daňový úrad, alebo tak.....robím to prvý krát, tak neviem aký je správny a presný postup.:mee:
Nech zamestnanec dopíše do žiadosti o RZD, že žiada o doplatenie DB (je tam na to kolonka). Na DU nič nenahlasuješ.
Možno by bolo lepšie, keby si mu vyplnila namiesto RZD DP typu A a DB pošle DU priamo zamestnancovi. Bežne to tak robím aj pri zam.prémii, ak nie je daň s čím započítať u zamestnávatela.
dastyd8
15.03.11,09:40
Chcem sa spýtať:

Zamestnankyna bola v roku 2010 na rodičovskej dovolenke, potom poberala dávku v nezamestnanosti. Od jej bývalého zamestnávateľa dostala vyplatené odstupné vo výške 2550 Eur. Nebol jej vyplatený daňový bonus za celý rok 2010. Môže si ho uplatniť keď jej príjem dosiahol za celý rok 2550 Eur? ďakujem
Sanfrancisko
15.03.11,09:45
super, ďakujem za odpoveď...fakt mi to pomohlo.
MAISI
15.03.11,09:54
Mám otázočku. Mám robiť DP. Boli mi odovzdané doklady, že bola zamestnaná na Slovensku 4 mesiace u zamestnávateľa, kde jej bol vyplatený aj bonus na 1 dieťa. Potom išla robiť do Rakúska. Vrátila sa z Rakúska a znovu pracovala na Slovensku 2 mesiace u iného zamestnávateľa, kde nedostávala daňový bonus. Teraz v DP jej môžem napísať, aby jej vyplatili daňový bonus za 8 mesiacov. Má na to nárok? Alebo na akú dobu má nárok? Vopred veľká vďaka.
veronikasad
15.03.11,09:58
Mám otázočku. Mám robiť DP. Boli mi odovzdané doklady, že bola zamestnaná na Slovensku 4 mesiace u zamestnávateľa, kde jej bol vyplatený aj bonus na 1 dieťa. Potom išla robiť do Rakúska. Vrátila sa z Rakúska a znovu pracovala na Slovensku 2 mesiace u iného zamestnávateľa, kde nedostávala daňový bonus. Teraz v DP jej môžem napísať, aby jej vyplatili daňový bonus za 8 mesiacov. Má na to nárok? Alebo na akú dobu má nárok? Vopred veľká vďaka.
V DP uplatníš celoročný DB (ak splnila podmienku príjmu) a DB vyplatený u zamestnávatela započítaš - DU jej vyplatí rozdiel.
K DP prikladáš rodný list dieťaťa + potvrdenie o návšteve školy, ak dieťa už skončilo povinnú školskú dochádzku.
MAISI
15.03.11,11:00
Ďakujem,za super a veľmi skoré odpovede.Teraž môžem pokračovať vo vyplňovaní DP.