zalobaba
15.03.11,10:07
Tak tým našim deckám dnes držme palce!
mysimis
15.03.11,09:09
Moja dcéra dnes tiež maturuje.....
evuš
15.03.11,09:23
Všetkým maturantom veľa zdaru ! Dnes držím päste našej poraďáčke Pepsi...
zalobaba
15.03.11,09:28
Moja dcéra dnes tiež maturuje.....

držím palce
Matasias
15.03.11,09:32
Tiez sa pripajam. Ja som si tym presiel minuly rok a nie je to take hrozne :) Drzim palce.
luja5
15.03.11,09:38
Držím palce :). Mamy, babky, tety .... už sa pečie a rozvoniava .... ;):). Určite to dobre dopadne.
zalobaba
15.03.11,10:11
máte naladené SRo 96,6 ?
beba13
15.03.11,10:24
.aj moj syn dnes maturuje
danielko
15.03.11,10:29
Aj môj syn dnes maturuje, počula som témy, a mám silný pocit, že témy pre slovenské školy a školy s vyučovacím jazykom maďarským sú nerovnocenné. Témy pre školy s vyučovacím jazykom maďarským sú podstatne ľahšie. Alebo žeby bola slovenčina pre nich cudzím jazykom?:cool:
zalobaba
15.03.11,10:34
Aj môj syn dnes maturuje, počula som témy, a mám silný pocit, že témy pre slovenské školy a školy s vyučovacím jazykom maďarským sú nerovnocenné. Témy pre školy s vyučovacím jazykom maďarským sú podstatne ľahšie. Alebo žeby bola slovenčina pre nich cudzím jazykom?:cool:

Ako poznám môjho syna, vyberie si Táto ulica mi je známa ... (umelecký opis)
zalobaba
15.03.11,13:40
Ako poznám môjho syna, vyberie si Táto ulica mi je známa ... (umelecký opis)

Práve som zistila, že ho poznám málo.... :D
verkaz
15.03.11,13:46
Aj môj vnuk to už má za sebou. Zatiaľ sa mi neozval akú tému si vybral.
Zajtra to bude o niečo horšie, tak im držme palce.
zalobaba
15.03.11,13:48
Aj môj vnuk to už má za sebou. Zatiaľ sa mi neozval akú tému si vybral.
Zajtra to bude o niečo horšie, tak im držme palce.

veru - ten môj sa veľmi bojí zajtrajška.....keď naše školstvo vyzerá tak, že ani jeden angličtinár im nevydržal na škole dlhšie ako rok a teraz majú decká maturovať.....
lujza.j
15.03.11,14:41
.....tak aj moja dcéra to má za sebou, má z toho dobrý pocit tak dúfam, že to bude fajn:);)
misoft
15.03.11,15:56
Jar sa blíži:
http://www.youtube.com/watch?v=d2WYT0I_7lo

joj, to bude paráda.

Musím si dať spevniť okuliare, aby mi oči sklá nevybili, keď budem "zírať" jak sova. :D
lujza.j
15.03.11,20:45
.....že sa má slovenčina opakovať?:eek: že bol únik tém....
Peterika
15.03.11,21:04
...ale hádam, že nie ;) http://www.tasr.sk/199.axd?k=20110315TBB00556
a držme im palce na zajtra.....
...nech to z tej angliny dajú :D všetkým maturantom držím pršteky / no najviac môjmu :D:D:D/ a posielam pozitívnu energiu .... http://img.mimiaukcie.sk/h/as/i/45.gifhttp://img.mimiaukcie.sk/h/as/i/45.gifhttp://img.mimiaukcie.sk/h/as/i/45.gifhttp://www.jewel.sk/forum/Smileys/default/26.gif
danushka
15.03.11,21:38
Aj ten môj dnes maturoval zo SJ. Pohodička včera večer, aj pred týždňom, aj dnes večer, vlastne klídek tabáček celú strednú, vraj nemám robiť paniku:eek:.
Nuž nech im zajtra cudzie jazyky nedolámu perá, nepopletú prsty, nepomútia hlavy, nech im to parlá, šprechuje, spikuje len taký rachot a nech sa dobre vyspia na ten zajtrašok, držme im palčeky aj na nôžkach !
misoft
16.03.11,11:32
posielam pozitívnu energiu ....
Daj mu radšej na deco ostrého - z toho tiež získa dosť energie (aj inšpirácie :D:D)
Peterika
16.03.11,11:55
Daj mu radšej na deco ostrého - z toho tiež získa dosť energie (aj inšpirácie :D:D)

....no neviem, či ho nebudem potrebovať ja ...keď som ho počula v telefóne...aj dve :D:D:D
..dnes vyzeral vystresovaný-/ včera taká pohoda - vraj nech nestresujem/ - no uvidíme, čo píše za sloh...vreckové dostal ...aj čokoládku som mu nabalila;)
lavanda
16.03.11,18:12
No teda, úroveň externého testu úrovne B2 z AJ dnes bola na milú Jarmilu, oveľa ťažšia ako po iné roky. Čo hovorili vaše maturujúce deti? Som zvedavá na výsledky...
beba13
16.03.11,22:14
..môj syn mal FJ tak snád dobre,je v pohode ako inokedy
zalobaba
17.03.11,07:57
No teda, úroveň externého testu úrovne B2 z AJ dnes bola na milú Jarmilu, oveľa ťažšia ako po iné roky. Čo hovorili vaše maturujúce deti? Som zvedavá na výsledky...

Ten môj je z toho na nervy.
danielko
17.03.11,08:03
... a dnes ešte matematika ...
zalobaba
17.03.11,08:16
Občas by možno bolo vhodné pretestovať aj vyučujúcich......pred rokom som na webovej stránke školy, ktorú navštevuje syn (podotýkam súkromná, cashujem každý mesiac, vrátane prázdnin) našla toto: "Vážený rodičia, pozívame vás na triedny aktív....." fakt nesrandujem, mám to niekde doma vytlačené.
misoft
17.03.11,15:48
Vážený rodičia, pozívame vás na triedny aktív.....
Malá chibyčka krási :D:D:D
buchač
17.03.11,19:07
No teda, úroveň externého testu úrovne B2 z AJ dnes bola na milú Jarmilu, oveľa ťažšia ako po iné roky. Čo hovorili vaše maturujúce deti? Som zvedavá na výsledky...

Niektorí maturanti poznali odpovede z angličtiny skôr
Maturity sprevádza škandál. Študenti tvrdia, že správne odpovede z anglického jazyka poznali ešte pred písomkou. Večer predtým vraj kolovali na internete.

Študenti nám poslali niekoľko mailov, v ktorých tvrdia, že správne odpovede z angličtiny si maturanti posielali v internetových diskusiách ešte pred písomkou. Niektorým stredoškolákom sa tak zrejme kráčalo na skúšku dospelosti oveľa ľahšie.

Odpovede, ktoré kolovali na internete sme porovnali s tými, ktoré po písomkách zverejnil Národný ústav certifikovaných meraní. Tento dokument nie je jediný. Denník SME má od študentov k dispozícii aj odpovede, ktoré doteraz ústav oficiálne nezverejnil.

Či správne odpovede z maturitnej angličtiny skutočne unikli, objasní až polícia. Ministerstvo školstva totiž pravdepodobne čoskoro podá trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Mnohí študenti sa teraz obávajú, že si maturitu z angličtiny budú musieť zopakovať.

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/maturanti-vraj-odpovede-poznali-skor.html
lujza.j
17.03.11,19:45
Niektorí maturanti poznali odpovede z angličtiny skôr
Maturity sprevádza škandál. Študenti tvrdia, že správne odpovede z anglického jazyka poznali ešte pred písomkou. Večer predtým vraj kolovali na internete.

Študenti nám poslali niekoľko mailov, v ktorých tvrdia, že správne odpovede z angličtiny si maturanti posielali v internetových diskusiách ešte pred písomkou. Niektorým stredoškolákom sa tak zrejme kráčalo na skúšku dospelosti oveľa ľahšie.

Odpovede, ktoré kolovali na internete sme porovnali s tými, ktoré po písomkách zverejnil Národný ústav certifikovaných meraní. Tento dokument nie je jediný. Denník SME má od študentov k dispozícii aj odpovede, ktoré doteraz ústav oficiálne nezverejnil.

Či správne odpovede z maturitnej angličtiny skutočne unikli, objasní až polícia. Ministerstvo školstva totiž pravdepodobne čoskoro podá trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Mnohí študenti sa teraz obávajú, že si maturitu z angličtiny budú musieť zopakovať.

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/maturanti-vraj-odpovede-poznali-skor.html

nesúhlasím, ako k tomu prídu tí ktorí to robili seriozne. opakonanie tiež stojí nejaké peniaze, majú si zabezpečiť systém tak aby sa také veci nediali.aj keď v tejto Banana republik je možné sve:D
danushka
17.03.11,20:18
Mne syn vravel, že NJ testy boli ťažké, že aj dobrí nemčinári mali problém s pochopením textu, ktorý im bol čítaný a nadväzovali otázky naň. No počkáme si, ako to dopadne, uf, uf...
Bionda
18.03.11,13:15
Aj dcéra vravela , že B2úroveň anglický jazyk bola naozaj ťažká- akustika v triede hrozná, pri prvých slovách- textu na počúvanie myslela, že pustili Káčera Donalda... :D Ale zas čo sa týka slohov- bola veľmi spokojná s témami - ledva stačil papier ....
Nuž teraz už len chystať sa na ústne maturity.
babi2
18.03.11,13:46
pepsikova
18.03.11,14:13
...mojenkovia, ďakujem všetkým, ktorí statočne trimali palčoke..bolo veru treba!..ste úžasní...a ja som rada, že aj mne ste držali...cmuky vám..
zk24
18.03.11,14:14
A ako?
pepsikova
18.03.11,14:17
..slovina je za vodou!.., ...anglina neviem,ale neprepadnem hádam...
zk24
18.03.11,14:19
Šikovna :)
verkaz
18.03.11,15:24
Tak to tí naši maturanti zvládli a môžu sa venovať učeniu na ústne. Môj vnuk mi vravel, že z nemčiny sa mu to zdalo ľahšie.
Chúďatá tí angličtinári, ktorí budú musieť opakovať.
V našej spoločnosti je to bohužiaľ tak, že vládnu peniaze a doplatia na to deti.

Teraz som sa dočítala, že písomky a jazyka anglického sa nebudú opakovať:):):)