shaarka
15.03.11,11:57
Vo všetkých izbách v byte v paneláku máme parkety. Prisťahovali sme sa pred rokom, vtedy parkety nevydali ani hláska, boli čerstvo zrekonštruované (netuším ako). Ale po roku sa strašným spôsobom rozvŕzgali. Nikde mi to nevadí tak, ako v detskej izbe, pretože sa mi dieťa stále zobudí, keď ho idem pozrieť :((( Potrebujem poradiť nejaký lacný a rýchly, nenáročný spôsob vytmelenia parkiet. Drážky nie sú veľké. Ide mi len o pár m2, od dverí k detskej postieľke. Viem, že je to nelogické, ale mne by vyhovovalo a úplne stačilo, aj keby som každé dva mesiace mala niečím pretrieť tých 2,5 x 1m...
Poraďte takého dočasné riešenie, príp. aj produkt a kde ho kúpim.
Existuje niečo také?
Ďakujem.
Chobot
15.03.11,11:14
Vo všetkých izbách v byte v paneláku máme parkety. Prisťahovali sme sa pred rokom, vtedy parkety nevydali ani hláska, boli čerstvo zrekonštruované (netuším ako). Ale po roku sa strašným spôsobom rozvŕzgali. Nikde mi to nevadí tak, ako v detskej izbe, pretože sa mi dieťa stále zobudí, keď ho idem pozrieť :((( Potrebujem poradiť nejaký lacný a rýchly, nenáročný spôsob vytmelenia parkiet. Drážky nie sú veľké. Ide mi len o pár m2, od dverí k detskej postieľke. Viem, že je to nelogické, ale mne by vyhovovalo a úplne stačilo, aj keby som každé dva mesiace mala niečím pretrieť tých 2,5 x 1m...
Poraďte takého dočasné riešenie, príp. aj produkt a kde ho kúpim.
Existuje niečo také?
Ďakujem.

Sú to klasické drevené parkety, alebo obyčajná laminátová podlaha?

(Lebo to je trošičku rozdiel.... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:).

U laminátovej podlahy vŕzganie neodstrániš, je to spôsobené nesprávnym vypodložením podlahy, alebo nerovným podkladom.
shaarka
15.03.11,11:41
jaaaaaj, pardon, jasne - su to klasicke parkety, v celkom dobrom stave (asi kvoli tej rekonstrukcii).
ski555
15.03.11,17:02
jaaaaaj, pardon, jasne - su to klasicke parkety, v celkom dobrom stave (asi kvoli tej rekonstrukcii).
Najskor budú v tom mieste oddelené od podkladu toto sa tmelením na povrchu nespraví.
shaarka
15.03.11,17:30
no praveze ten byv. majitel nam povedal, ze su vynovene, alebo ake slovo na to pouzil... a fakt nevrzgali. urcite boli niecim zaliate. az chodenim zacali postupne stale viac vrzgat. fakt mi to nevadi, len kvoli dietatu to musim vyriesit. a zas na tych par mesiacov, resp. kvoli 3 metrom stvorcovym nebudem riesit komplexnu rekonstrukciu (vytrhat a znova poukladat a pod.)...
jasne, ze mozem zavolat byv. majitelovi, ale to sa mi zda trosku trapne.

MUSI existovat nejake riesnie! :)
220870
15.03.11,17:55
Nedá sa to opraviť bez rozobratia.Vrzga to vždy ,preto ,že je krivý podklad.
eny7
03.04.11,20:06
Tak takyto problem s parketami mam aj ja :(, lepila som do asfaltu na parkety, no a po mesiaci sa na niektorych miestach zacali odliepat od betonu a vrzgaju. Navrtali sme do tych , co vrzgaju 4mm dierky a dali sme tam lepidlo, ale to bolo prilis huste, tak to velmi nepomohlo. Teraz chcem este vyskusat dat injekcnou ihlou a striekackou nejake redsie lepidlo do spar a do tych navrtanych dier. No a potom spary zatmelit takym elastickym tmelom vo farbe dreva urcenym na parkety. Tiez to uz nemienim rozoberat, tak len dufam, ze toto pomoze, alebo niekto poradi, co by pomohlo.
janvirostko
04.04.11,09:28
Bohuzial toto fakt bude problem v podklade. Cudze slovo od majitela mohlo byt, ze su parkety repasovane :)