jeltur
15.03.11,13:01
Prosím Vás vie mi niekto poradiť, že prečo pri automaticky preklopených výpisoch cez internetbanking do účtovníctva program uvedie zlý kod banky. Namiesto kódov (7500, 1100, 0200...) všade uvádza kód poštovej banky: 6500. Pri tom číslo účtu z ktorého prichádzajú platby je správne. Ďakujem.
Pidgey
15.03.11,22:15
aky internet banking? teda pouzivate geminy?alebo si exportujete vypisi priami z web internetbankingu? v akom formate to exportujete/importujete (ABO, gemeni...?)
ako mate nastaveny homebanking v pohode? Pls, troska viac info
jeltur
16.03.11,07:32
Výpisy z banky chodia emailom vo formáte DERBY, potom ich uložíme na disku, odtial cez banku - záznam načítame výpisy. Cez hombanking máme nasmerované "cez zložku pre výpisy".
Pidgey
16.03.11,10:58
hmmm, to je format postovej banky, s tym nemam skusenosti. Na ich stranke maju popis strukturu suboru v tomto formate, tak by som sksusil porovnat udaje v subore ci suhlasia s popisanou strukturou formatu (http://ibpb.pabk.sk/docs/BISvypis2000.pdf).
V pripade ze je to tam tak ako popisuju, chyba bude asi v pohode , ked mate nastaveny HM Postovej banky. Ak by bol chybny subor, treba napisat do banky a ziadat opravu,, ak je subor OK, napisat do STW, aby urobili opravu v programe (co je moj odhad casovo v nedohladne). a tretia moznost je skusit s a s bankou dohodnut na inom formate, napr ABO
jeltur
16.03.11,13:25
Ďakujem za radu, už to riešime s STW, dúfam že výsledok bude kladný.
Eva Póčová
17.03.11,13:00
Prosím Vás, môže mi niekto pomôcť, ako mám zadať základné imanie v sw. "pohoda", keďže som predchádzajúce roky neúčtovala ja? ďakujem
great.zv
18.03.11,11:28
účtovníctvo - počiatočné stavy účtov
Eva Póčová
19.03.11,08:29
Ďakujem za radu, ešte by som sa chcela opýtať, všetky počiatočné stavy mám takto zadať, myslím pokladňu, bankový účet atď.? Pýtam sa preto, lebo s pohodu robím prvýkrát, podvojné účtovníctvo tiež prvýkrát, mám pri sebe jednu staršiu pani na koho som si myslela, že sa môžem spoľahnúť, ale za tých pár mesiacov čo sa poznáme viac pomáham ja jej ako opačne a pri tom ona robila účtovníčku celý život a už je v dôchodku. Takže takto som dopadla a ja nemám rada keď robím niečo čomu nerozumiem úplne. Chcem si byť istá, že to dopadne dobre.
Všetky doklady mám zaúčtované, aj výpisy z účtu len treba zadať počiatočné stavy z minulého obdobia správne. Ďakujem za pomoc.
srska
19.03.11,08:40
Ďakujem za radu, ešte by som sa chcela opýtať, všetky počiatočné stavy mám takto zadať, myslím pokladňu, bankový účet atď.? Pýtam sa preto, lebo s pohodu robím prvýkrát, podvojné účtovníctvo tiež prvýkrát, mám pri sebe jednu staršiu pani na koho som sa si myslela, že sa môžem spoľahnúť, ale za tých pár mesiacov čo sa poznáme viac pomáham ja jej ako opačne a pri tom ona robila účtovníčku celý život a už je v dôchodku. Takže takto som dopadla a ja nemám rada keď robím niečo čomu nerozumiem úplne. Chcem si byť istá, že to dopadne dobre. Ďakujem.
áno. to máš to isté ako keď preberieš po niekom účto a robené bolo v inom softe. nemáš zálohu db, tak všetko pekne do svojho softu musíš ručne natipovať.
Eva Póčová
19.03.11,10:22
Áno presne to som urobila, prebrala som účtovníctvo, lebo pani nebola spokojná s predchádzajúcou. Neviem ako bude spokojná so mnou??? Prebrala som to preto, lebo moja milá kolegyňa mi povedala, že sa nemám báť všetko mi ukáže, prekontroluje a uzatvoríme rok a teraz 18.3.2011 mi povie, že nevie kde má zadať základné imanie, strašne ma stým nahnevala. Počiatočné stavy pokladne a účtu zadala príjmovým dokladom- bez zaúčtovania. Asi tie mám tiež zadať cez "účtovníctvo-počiatčné stavy účtov" že? Jednoduché účtovníctvo aj mzdy robím už od 2003 a som len vtedy spokojná, keď viem aké číslo čo presne znamená vo výkazoch a vôbec všade na monitore inak to nie som schopná vydať z ruky. A teraz keď som mala niekomu dôverovať takto to dopadla, že mám poriadne nervy. Dúfam že sa mi to podarí nejak uzavrieť. A tento rok všetko presne preštudovať.
great.zv
22.03.11,11:51
... pokladňu nestačí nahrať PPD s typom zaúčtovania BEZ, treba nahodiť aj tie PS, tiež banku..... a cez účtovníctvo - počiatočné stavy účtov - musíš zadať všetky účty, ktoré mali k 31.12. predchádzajúceho obdobia zostatky...