joiner
24.08.04,09:14
Zdravim,

Chcel by som sa opytat na jeden problem. Zriadil som si domov pevnu linku kde mam zaroven aj miesto podnikania. Dohodli sme sa, ze tu linku potrebujem na firmu, ci uz koli faxu, ale hlavne pre testovanie niektorych veci ( software )

Mam to ako zivnostnik, ST mi posiela fakturu kedze mam mobil vela z nej nevolam. Ale teraz ide o to ze dostavam fakturu na 299 pausal , kde je 30 minut a potom pripadne nejake hovory.

Ako dat toto do nakladou. Napriklad len pausal, lebo ak sa nahodou nieco navyse prevolalo tak to nebolo na firmu, teda iba vo vynimocnych pripadoch.

Tak isto ako je to s prenajmom pristroja.

Rozmyslal som, ze to nejako rozpocitam, ze co je firemne a co sukromne, ale stale neviem co s pausalom, kde su vlastne minuty a co s tym pristrojom.

Je sice pravda, ze ak z telefonu volam, tak sukromne, ale zas na prijimanie faxov ten telefon potrebujem.

Navrhnite nieco ako to dat do nakladov.

Dakujem
luebchenko
24.08.04,08:03
Prenájom prístroja zmluvou o prenájme, využívanie súkr. telef. linky - paušál ošetri takisto zmluvou, časť na firmu (výška záleží na dohode), časť na súkr. osobu, čo sa týka prevolaného času - tu sa myslím dá vyžiadať k účtu zoznam volaných čísel, vyznač čo je súkromné, čo firemné. Myslím že by bolo možné akceptovať aj zmluvu, v ktorej by bolo dáko obhájiteľne napísaná výška (napr.nejaké percento), ktorú bude hradiť firma. Má s týmto niekto skúsenosti s daňovou kontrolu? - tiež by ma to zaujímalo.:rolleyes:
Aňa
24.08.04,10:13
Ja som to riešila so správkyňou dane, keďže aj manžel aj ja máme miesto podnikania doma. Ja by som to riešila 50% nákladom do účto v tvojom prípade.
Beata
24.08.04,11:10
Pokiaľ nie je ten účet za telefón vysoký, dávam do firemných nákladov 1/3, po dohode so správkyňou.
Sú však aj firmy, ktoré majú vyššie náklady na tel. V takýchto prípadoch prikladám výpis, v ktorom je vyznačené komu a kedy sa volalo a podľa toho určím náklad na fu. Ak v tomto výpise za telefón zistím, že cca 70% hovorov bolo realizovaných na fu, tak do nákladov dám aj 70% za prenájom prístroja.
joiner
24.08.04,11:27
Ja som skor uvazoval, ze dat tam polovicu pausalu, polovicu poplatku za telefon a pripadne podla hovorov aj nieco dalsie. Bolo by to aj takto dobre nie ?
Beata
24.08.04,12:05
Osobne si myslím, že by to mohlo aj takto byť. Treba si to vedieť obhájiť na DÚ. O tom to vlastne je.