tomcosk
15.03.11,13:53
Dobrý deň,

Chcem sa spýtať chcem odkúpiť bar.

Ale som v tom absolútne nový ,chcem poradiť čo všetko budem potrebovať aby som vobec mohol robiť tu činnosť a podnikať v tom .

Momentálne si vybavujem živ.list takže živnosť budem mať.

Je niečo konkrétne čo by som mal spraviť alebo vybaviť ak sa chcem tomuto venovať ďakujem vám za rady .
lujza.j
15.03.11,20:17
Dobrý deň,

Chcem sa spýtať chcem odkúpiť bar.

Ale som v tom absolútne nový ,chcem poradiť čo všetko budem potrebovať aby som vobec mohol robiť tu činnosť a podnikať v tom .

Momentálne si vybavujem živ.list takže živnosť budem mať.

Je niečo konkrétne čo by som mal spraviť alebo vybaviť ak sa chcem tomuto venovať ďakujem vám za rady .

mimotemy prepáč, ale nechápem, ako niekto kto nemá páru , chce prevádzkovať bar-kaviareň.:eek:
Cecilia
15.03.11,20:29
Je to celkom jednoduché. Urobíš to, čo už mnoho ľudí pred Tebou, ktorí si zakladali živnosť. Na živnostenskom Ti hned aj niečo poradia. Napr. o prihlásení na DU, v zdravotnej poistovni alebo dnes už aj niečo urobia za Teba. Zváž, či sa prihlásiš aj do sociálnej poisťovne. Kúpiš bar, zavoláš hygienikov, požiadaš mesto o povolenie, každý Ti povie, aké doklady od Teba požaduje, napr. vyjadrenie hasičov, ktorí Ti povedia ako označiť únikové východy v prevádzke. Nefajčiarsku časť kaviarne oddeliť, umiesniť tabuľku o zákaze fajčenia, o zákaze predaja alkohlu osobám do 18 rokov, atd. Pýtaj sa.
lujza.j
15.03.11,20:47
:):):)
beroun
15.03.11,21:02
Pokiaľ nie ste vyučená v obore, tak teda "držím palce". Ja mám čo to do činenia s gastronómiou už pár rokov a hlavne by som poradil konzultovať to s niekým, kto má s tým skúsenosti. Je to rozhovor aj na pár hodín. Len by som upozornil Vás na to, na čo som bol aj ja upozornený -- "čašníci a kuchári, to je zvláštna kasta"!!! Význam tohto upozornenia som už x-krát pochopil.
V krátkosti by som Vám dal ešte do pozornosti Povolenie Colného úradu na predaj spotrebiteľského balenia liehu a veci s tým súvisiace; pokiaľ sa tam nepodáva jedlo, tak nefajčiarska časť nemusí byť oddelená; treba dávať pozor keď prekročíte obrat na registráciu DPH; zakúpiť si ERP; ohlásiť prevádzku ...
lujza.j
15.03.11,21:07
môj chlap je tá "zvláštna kasta" kuchár-čašník takže viem čo obnáša tento druh "kšeftu" :)