agentsmith
15.03.11,16:25
Prosim Vas, kde v danovom priznani k dani z prijmov fyzickej osoby (TYP B) najdem policko kde si mozem uplatnit 40% pausalne vydavky zo zakona? V podstate mi vysiel zaklad dane po odpocitani odpocitatelnych poloziek vyssi ako 0 a teraz kde si mozem este odratit tych 40% zo zakladu dane?

Este by som sa chcel spytat co je na strane 3 dole uvedene: Pri prijmoch podla paragrafu 6 ods. 1 a 2 zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov a preukazatelne zaplatene poistne a prispevky vo vyske. Co vsetko spada pod preukazatelne zaplatene poistne a prispevky? Patri tam zdravotne poistenie, socialne poistenie a aj zivotna poistka? Teda do toho policka vedla mam dat sumu z coho?

Dakujem
Marína
15.03.11,15:34
Nepíšeš, či DP podávaš z titulu príjmu SZČO alebo inej samostatne zárobkovej činnosti(§ 6/1, 2)alebo si poberal príjmy z prenájmu(§ 6/3).
Ak zo živnosti, tak presne to, o čom píšeš, výdavky %-tom uvedieš pod tabuľkou 1, str. 3, § 6 ods. 1 a 2 uplatňujem percentom z príjmu zaškrtneš x a vpravo do okienka napíšeš 40%. Z príjmov vypočítaš 40% výdavkov a k nim pripočítaš uhradené poistné.
Preukázateľné poistné - uhradené zdravotné a sociálne poistenie od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2010.
Životné poistenie je nezdaniteľná časť základu dane, uvádza sa medzi nezd. čiastkami(r. 74), ktoré odpočítavaš od základu dane z r. 69, max. v úhrne na r. 75 do výšky 398,33 €.
wallie
15.03.11,15:35
Prosim Vas, kde v danovom priznani k dani z prijmov fyzickej osoby (TYP B) najdem policko kde si mozem uplatnit 40% pausalne vydavky zo zakona? V podstate mi vysiel zaklad dane po odpocitani odpocitatelnych poloziek vyssi ako 0 a teraz kde si mozem este odratit tych 40% zo zakladu dane?

Este by som sa chcel spytat co je na strane 3 dole uvedene: Pri prijmoch podla paragrafu 6 ods. 1 a 2 zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov a preukazatelne zaplatene poistne a prispevky vo vyske. Práve tu uplatňuješ tie paušálne výdavky 40%, ak to zaškrtneš "x" a prirátavaš ešte poistné ZP,SP .Co vsetko spada pod preukazatelne zaplatene poistne a prispevky? Patri tam zdravotne poistenie, socialne poistenie a aj zivotna poistka? odvody do ZP a SP áno, živ.poistka nie. Teda do toho policka vedla mam dat sumu z coho?

Dakujem
v texte