rimma
15.03.11,15:49
Dobry den,
prosim, najde sa tu niekto, kto by mi poradil ohladne zle spracovanej mzdy v softipe?
Prebehla mi mzda u pracovnicky, kt. je na MD....a kedze v softipe som uplna novicka(druhy mesiac' a v praci mi nema kto poradit, neviem ako mam spravit, vykonat napravu....dost to na mna dolieha....necakala som, ze si neudrzi info o MD, ze to treba kazdy mesiac zadavat znova....druha vec je ta, ze ma nikto nezaskolil, ucim sa za pochodu..

dakujem velmi pekne
Rimma
drobeceva
15.03.11,15:30
rimma, prečo zakladáš duplicitné témy?
http://www.porada.sk/t163314-mzdy-v-softipe.html
Počkaj, možno to prečíta niekto, kto robí v takom programe ako Ty a poradí Ti.
Ingrid G.
15.03.11,18:12
Dobry den,
prosim, najde sa tu niekto, kto by mi poradil ohladne zle spracovanej mzdy v softipe?
Prebehla mi mzda u pracovnicky, kt. je na MD....a kedze v softipe som uplna novicka(druhy mesiac' a v praci mi nema kto poradit, neviem ako mam spravit, vykonat napravu....dost to na mna dolieha....necakala som, ze si neudrzi info o MD, ze to treba kazdy mesiac zadavat znova....druha vec je ta, ze ma nikto nezaskolil, ucim sa za pochodu..

dakujem velmi pekne
Rimma

O akú chybu sa konkrétne jedná? Čo si v súvislosti s MD zadala do programu?
Ak nastupuje žena na MD do karty "Mzdy - nemocenské dávky" nahrám podľa dokladu od lekára všetky potrebné údaje zároveň vytlačím potvrdenie o VZ pre Soc.poist. Následne každý mesiac po celú dobu MD na tejto karte cez opravu "odenterujem" všetky údaje. Rovnako postupuješ i pri dlhodobej PN-ke.
Ďalej pri nástupe na MD na karte "Personalistika - kmeň" do "druhu vyňatia" (normálne je 0 - v stave) dáš druh vyňatia MD. Koniec MD si program doplní sám. Takisto postupuješ i v prípade začiatku rodičovskej dovolenky. Zároveň skontrolujem paušály, aby sa nestalo, že sa mi prenesú do výpočtu miezd nejaké údaje.
Následne urobím výpočet mzdy - tam sa nahrajú údaje, že čerpá nemocenské dávky.
Z kmeňa sa údaje o MD automaticky prenesú na kartu kde sa generujú registračné listy pre SP, takže stačí len vygenerovať a vytvoriť elektronický výstup pre zmenu platiteľa. Takisto sa dá pekne vygenerovať oznámenie pre zdravotnú poisťovňu.

Softip je veľmi dobrý, spoľahlivý, ale aj príliš náročný program, takže Ti odporúčam - ak sa dá - absolvovať nejaké školenia. Pre začiatok si skús prečítať pomocníka, sú tam celkom dobre popísané jednotlivé služby.
rimma
15.03.11,21:24
no, prebehla mi normalna mzda ako pri PP a nie MD, neviem ako sa to da opravit, dat do poriadku, ano, ten program sa mi paci, len mna hodili do vody a plavaj....a odovzdanie agendy a nejaka instruktaz bola ako z rychlika....
ľudka
16.03.11,05:55
A už si aj ukončila mzdy, odposlala peniaze? Ak nie, tak potom na karte výpočet je v spodnej časti "Zrušenie údajov". Nastav sa problematického zamestnanca, zruš všetky pohyby, čo sú urobené. Potom urob postup ak to opísala Ingrid na karte nemocenské dávky + vyňatie a tak daj prepočítať mzdu. Potom to bude OK. Ja no Softim nedám dopustiť, robím s ním už nejakých 8 rokov, mám skúsensoti aj s íným programom, ale Softim je podľa mňa top. :)
rimma
16.03.11,06:46
zial, to je ten pre mna najvacsi problem, odposlala som ich....nie ze by som sa chcela vyvinit, ale sef stal nado mnou ako sup.....len peniaze, peniaze...moja chyba, ze som sa nechala vystresovat....a teraz neviem ako von zo slamastiky...ani som v noci nespala....dufam, ze sa to bude nejako dat...poradu mi poradila jedna znama...ak by som to vedela skor, tak sa mi to nestane...
Ingrid G.
16.03.11,13:01
Ak jej už mzda, na ktorú nemala nárok bola odoslaná na účet - tu pomôže len požiadať ju, aby neoprávnene vyplatenú výplatu vrátila.
Výkazy pre poisťovne si už robila?
Na školení som počula, že sa dá zrušiť uzávierka, urobiť oprava a nanovo urobiť uzávierku. Potom urobiť výkazy (prípadne opravné výkazy, ak si už riadne odoslala).

Možno by bolo najlepšie obrátiť sa s týmto problémom na Hot line SOFTIPu - ak budeš trpezlivá, určite sa Ti podarí spojiť sa s konzultantom. Alebo prípadne skús cez internetovú stránku SOFTIPu cez "Centrum podpory zákazníkom" definovať Tvoj problém a verím, že Ti niekto zo SOFTPu pomôže.