Daduľa
27.12.05,11:17
Ahojte po Vianociach!!!
Potrebujem súrne pomoc, pri zaradovaní faktury.
Od hotela mi priľšla faktúra vyčíslená v SK 7.788,- SK a vedľa prepoítaná kurzom 37,900 a vyčíslená suma 202,50 EUR, nakoľko sme sa s hotelom dohodli, že im to zaplatíme v EUR.
Neviem, ako mám teraz náš záväzok evidovať, či v EUR a akým kurzom, alebo ked tam je vyčíslená suma v SK tak je pre nas smerodajná a zaevidovať to v SK a len úhradu urobiť v EUR a následne zaúčtovať kurzový rozdiel.
A este ked urobím úhradu zálohovej faktúry v EUR a príde mi vyúčtovacia Fa v EUR akým kurzom si ju zaradím do účtovníctva. Dňom dodania služby /myslím týmto dátumom/alebo dňom , kedy mi faktúra prišla/myslím dátumom??
Zúfalo čakám ďakujem!!!!
liba2
27.12.05,12:03
Ahojte po Vianociach!!!
Potrebujem súrne pomoc, pri zaradovaní faktury.
Od hotela mi priľšla faktúra vyčíslená v SK 7.788,- SK a vedľa prepoítaná kurzom 37,900 a vyčíslená suma 202,50 EUR, nakoľko sme sa s hotelom dohodli, že im to zaplatíme v EUR.
Neviem, ako mám teraz náš záväzok evidovať, či v EUR a akým kurzom, alebo ked tam je vyčíslená suma v SK tak je pre nas smerodajná a zaevidovať to v SK a len úhradu urobiť v EUR a následne zaúčtovať kurzový rozdiel.
A este ked urobím úhradu zálohovej faktúry v EUR a príde mi vyúčtovacia Fa v EUR akým kurzom si ju zaradím do účtovníctva. Dňom dodania služby /myslím týmto dátumom/alebo dňom , kedy mi faktúra prišla/myslím dátumom??
Zúfalo čakám ďakujem!!!!O zálohovej fa sa neúčtuje. Úhradu ste urobili v EUR tak ako je faktúrované, preto vyúčtovaciu fa zaúčtujte v EUR kurzom NBS dňa zaevidovania fa, t.j. dňom kedy došla.
joki
27.12.05,18:20
Pre jednoduchosť ja by som fa. zaúčtoval v SK. Zál. fa. sa neúčtuje, len úhrada - 314. Do 14 dní daň. doklad. Prijatá fa. by mala mať zohľadnenú zálohu. Neviem aký program používate, ale fa. v SK sa dá v POHODE veľmi jednoducho zlikvidovať s kurz. rozdielom. Fa. prijatá a zaúčtovaná v EUR - menší problém pri zohľadňovaní kurz. rozdielu pri zaúčt. zálohy, a samotnej likvidácií, dva kurz. rozdiely.