snehovica
15.03.11,16:28
prosím poreadte mi, v roku 2010 / marec - jún/ sme mali splatné faktúry za výkony robené v roku 2010, no odberateľ nám ich nezaplatil , a povedal nám že nám tieto faktúry ani nikdy nezaplatí, a už s nami ani nekomunikuje.dali sme to na súd a momentálne to je na súde, je tam však predpoklad že to nebude zaplatené vôbec a peniaze neuvidíme. náš zákazník je zo španielska.
môžem na tieto pohľadávky vytvoriť OP vo výške 100 % ???? bude daňovo uznaných 100 % ????
Tweety
15.03.11,15:30
prosím poreadte mi, v roku 2010 / marec - jún/ sme mali splatné faktúry za výkony robené v roku 2010, no odberateľ nám ich nezaplatil , a povedal nám že nám tieto faktúry ani nikdy nezaplatí, a už s nami ani nekomunikuje.dali sme to na súd a momentálne to je na súde, je tam však predpoklad že to nebude zaplatené vôbec a peniaze neuvidíme. náš zákazník je zo španielska.
môžem na tieto pohľadávky vytvoriť OP vo výške 100 % ???? bude daňovo uznaných 100 % ????
Nie, nemôžeš to dať do nákladov, a už vôbec nie do daňovo uznaných. Vytvoriť ju môžeš, ale daňovo uznaná nebude.
Katarína Cigánová
15.03.11,15:32
prosím poreadte mi, v roku 2010 / marec - jún/ sme mali splatné faktúry za výkony robené v roku 2010, no odberateľ nám ich nezaplatil , a povedal nám že nám tieto faktúry ani nikdy nezaplatí, a už s nami ani nekomunikuje.dali sme to na súd a momentálne to je na súde, je tam však predpoklad že to nebude zaplatené vôbec a peniaze neuvidíme. náš zákazník je zo španielska.
môžem na tieto pohľadávky vytvoriť OP vo výške 100 % ???? bude daňovo uznaných 100 % ????
účtovne vytvor OP vo výške ako máš v smernici , zdá sa mi skoro na 100 % , ale ak je pádny dôvod na tvorbu 100 % - tak môžeš - ale účtovne .
Dańovo si to musíš ošetriť podľa §20 - tam sú presné pravidlá.
Katarína Cigánová
15.03.11,15:36
Nie, nemôžeš to dať do nákladov, a už vôbec nie do daňovo uznaných.
Tweety máš pravdu iba z pohladu daňového , z pohladu učtovníctva mám za to, že tam OP tvorená byt môže aj do výšky 100 % . teda OP učtovná určite ano
Tweety
15.03.11,15:55
Tweety máš pravdu iba z pohladu daňového , z pohladu učtovníctva mám za to, že tam OP tvorená byt môže aj do výšky 100 % . teda OP učtovná určite ano
Veď som aj myslela na daňové hľadisko, ale podarilo sa mi to napísať tak tatarsky.:mad: