GAZA
27.12.05,11:22
Ahojte, zdravím Vás po Vianociach. Blíži sa koniec roka a mne blíži
vysoký zdaniteľný hospodársky výsledok. Nemôže mi niekto poradiť, či
môžem vytvoriť rezervu na opravu budovy, ktorú vlastníme ako s.r.o.
aby som si tým ponížila HV. Alebo nejaké rozumné riešenie.
Ďakujem vopred. Dana.

Teraz mi došlo, že na opravu HIM sú rezervy zakázané. To by jedného
porazilo. A čo keď nám to padne na hlavu, lebo zaplatíme vysokú daň.
Byrokrati jedni...
Karina
27.12.05,13:47
Ahojte, zdravím Vás po Vianociach. Blíži sa koniec roka a mne blíži
vysoký zdaniteľný hospodársky výsledok. Nemôže mi niekto poradiť, či
môžem vytvoriť rezervu na opravu budovy, ktorú vlastníme ako s.r.o.
aby som si tým ponížila HV. Alebo nejaké rozumné riešenie.
Ďakujem vopred. Dana.

Teraz mi došlo, že na opravu HIM sú rezervy zakázané. To by jedného
porazilo. A čo keď nám to padne na hlavu, lebo zaplatíme vysokú daň.
Byrokrati jedni...

Pozri §20 Zákona o DZP, vytvor rezervu na odmeny a prémie vrátane poistného zamestnancov a potom ich v januári r.2006 rozpustíš, s tým, že neboli peniaze, v podstate presunieš časť výnosou touto rezervou do r.2006. Tam ak znuvu nevytvoríš rezervy, budeš ju musieť zdaniť.
Jana Acsová
27.12.05,15:09
Pozri §20 Zákona o DZP, vytvor rezervu na odmeny a prémie vrátane poistného zamestnancov a potom ich v januári r.2006 rozpustíš, s tým, že neboli peniaze, v podstate presunieš časť výnosou touto rezervou do r.2006. Tam ak znuvu nevytvoríš rezervy, budeš ju musieť zdaniť.Pozor. Ak v januári zistíme nové skutočnosti ... mali by sme to premietnuť do účtovnej závierky. Problematika rezerv by mala byť riešená ... v súvislosti s odmenami nielen v internom predpise k rezervám, ale aj v súvisiacich materiáloch firmy, napr. zásady odmeňovania, schválenie ročných odmien vedením a pod., aby bola tvorba dôvodná a odôvodniteľná. V pracovných zmluvách je spravidla o tejto skutočnosti minimálna zmienka.
KEJKA
27.12.05,19:03
rezervy na odmeny najmä zamestnancom vo vedúcich funkciách je vďačný spôsob daňovej optimalizácie. Chcem poznamenať, že ich netreba v každom prípade rozpustiť v nasledujúcom roku. Rozhodnutím VZ môže byť ich výpalata "pozastavená" napr. pre nedostaok finančných zdrojov.
Al.e to uvádzam len "pošušky"