valeria123
15.03.11,20:14
Ahojte, potrebujem sa s vami poradiť, pretože netuším, či mám alebo nemám podať daňové priznanie - každý mi radí niečo iné.
Do 25.1.2010 som bola na predĺženej RD, od 25.1. do 31.10.2010 som bola zamestnaná v štátnej správe a od 1.11.2010 som bola nezamestnaná až doteraz, teraz som si založila živnosť. Okrem toho som mala príjem z prenájmu 60eur/mesiac.
Prosím vás, poraďte mi, či mám podávať daňové, lebo sa v tom jednoducho nevyznám. Ďakujem vopred.
Xanti
15.03.11,19:16
Boli tvoje príjmy vyššie ako 2012,85 eur. Ak áno si povinná podať DP.
Ak boli nižšie ale bola Ti stiahnutá daň ak podáš DP, tak sa Ti daň vráti.
Katy a R
15.03.11,19:17
Aj ak ti nevznikla povinnosť podať DP ... určite sa ti oplatí ho podať dobrovoľne ;)

Ale za tých 9 mesiacov si asi v hrubom zarobila viac ako 2000 .. tak vtedy si povinná podať DP (ten nájom uvádzaš správnu výšku?)
valeria123
16.03.11,07:15
Príjmy boli vyššie ako 2000eur, to nájomné je správne (je to len taky maly prenajom). Môžete mi ešte poradiť, čo k tomu potrebujem? M8m pripravene Potvrdenie o príjmoch FO, Potvrdenie o zaradení a vyradení do evidenci ÚP, ale za to obdobie od 1.do 25.1 nemám nič (bola to predĺžená RD, nepoberala som vôbec nič - stačí čestné prehlásenie?)
Katy a R
16.03.11,08:43
Príjmy boli vyššie ako 2000eur, to nájomné je správne (je to len taky maly prenajom). Môžete mi ešte poradiť, čo k tomu potrebujem? M8m pripravene Potvrdenie o príjmoch FO, Potvrdenie o zaradení a vyradení do evidenci ÚP, ale za to obdobie od 1.do 25.1 nemám nič (bola to predĺžená RD, nepoberala som vôbec nič - stačí čestné prehlásenie?)

Valeria, DU nedokladuješ, kde si bola ... ale aké máš príjmy (celosvetové):D.
Keďže máš DIČ.. tak by som asi podala DP B .. aj keď ten príjem z prenájmu tam nemusíš uvádzať vôbec (je menší, ako 5násobok ŽM). Prílohou bude potvrdenie od zamestnávateľa (o príjmoch FO). No a tiež potvrdenie poisťovne - ak si uplatňuješ NZDČ na ŽP, resp DDS:confused:
teoreticky by si mohla spraviť aj Ačko ... ale to potom treba uviesť niekde do poznámok, že príjem z prenájmu nepresiahol hranicu 5x ŽM.