Milvodka
27.12.05,13:51
Ahojte poradaci,
chcem sa spýtať, ako mám postupovať pri účtovaní DPH, pri faktúre za kompletnú prehliadku automobilu - výmena pneumatík, výmena oleja.....Automobil je evidovaný obchodnom majetku a služby boli uskutočnené v Českej republike. Živnostník je registrovaná ako platca DPH v SR, poskytovať služby je registrovaný v CR. Ako mám vykázať DPH v priznaní? Mám zaúčtovať DPH na vstupe? (na faktúre je uvedená a vyčíslená).
Dakujem.

Ahojte,
dakujem za odpovede, sudiac podla nich som otazku naozaj zle naformulovala. Ospravedlnujem sa. Automobil bol prevzaty v CR slovenskym zivnostnikom. Takze miestom dodania je CR alebo? Auto pouziva na vykonavanie podnikatelskej cinnosti v SR aj CR. Je platcom DPH len v SR. Dúfam, ze som to trosku upresnila. Prosim poradte, mozno je to jednoduchý prípad, ale som zaciatocnik v DPH.
Vdaka za rady....
bendži
27.12.05,12:58
Ktoré IČ DPH je uvedené na daňovom doklade (keďže píšeš, že je registrovaný na Slovensku aj v čechách...)?

V každom prípade, ak je tam uvedené jeho slovenské IČ, nemôže si na Slovensku túto daň odpočítať, ani ju neuvádza v slovenskom daňovom priznaní, môže myslím len požiadať o jej vrátenie v Čechách.

Ak má ale pridelené aj české IČ DPH a doklad je vystavený na toto české číslo, v tom prípade, si môže odpočítať daň v Čechách...

Určite na Slovensku táto daň sa neodpočítava, ani nevstupuje nijako do daňového priznania pre DPH.
Jana Acsová
27.12.05,13:02
Ahojte poradaci,
chcem sa spýtať, ako mám postupovať pri účtovaní DPH, pri faktúre za kompletnú prehliadku automobilu - výmena pneumatík, výmena oleja.....Automobil je evidovaný obchodnom majetku a služby boli uskutočnené v Českej republike. Živnostník je registrovaná ako platca DPH v SR, poskytovať služby je registrovaný v CR. Ako mám vykázať DPH v priznaní? Mám zaúčtovať DPH na vstupe? (na faktúre je uvedená a vyčíslená).
Dakujem.Faktúra je podľa môjho názoru vystavená nesprávne, nakoľko miesto dodania služby je SR ak dodávateľ aj odberateľ sú osoby identifikované na daň. Ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 4, t.j. službu je potrebné samozdaniť a uplatniť v daňovom priznaní v závislosti od vzniku daňovej povinnosti, ktorá sa určí podľa § 19 ods. 2 ... t.j. zrejme dňom vyhotovenia faktúry.

Mali by ste faktúru vrátiť dodávateľovi a upresniť podmienky fakturácie s tým, že miestom dodania služby je SR a faktúra mala byť vystavená bez DPH.
ALBO
27.12.05,13:16
Ahojte poradaci,
chcem sa spýtať, ako mám postupovať pri účtovaní DPH, pri faktúre za kompletnú prehliadku automobilu - výmena pneumatík, výmena oleja.....Automobil je evidovaný obchodnom majetku a služby boli uskutočnené v Českej republike. Živnostník je registrovaná ako platca DPH v SR, poskytovať služby je registrovaný v CR. Ako mám vykázať DPH v priznaní? Mám zaúčtovať DPH na vstupe? (na faktúre je uvedená a vyčíslená).
Dakujem.

Otázka je dosť nejasne napísaná, ale ide o opravu auta, ktoré bolo opravované v ČR, platiteľom dane, pre slovenského platiteľa dane. Potom by mal platiť § 15 ods,6a následne § 16, ods. 7.Takže keď ste sa mu identifikovali ako platiteľ dane a bolo mu zrejmé ,že auto veziete naspäť na Slovensko, mal vystaviť Fa bez dane a vy by ste ju tu mali samozdaniť.
ALBO
27.12.05,13:19
sory avo,nejako nám to naraz naskočilo, ale aspoň sme sa zhodli
Jana Acsová
27.12.05,15:10
sory avo ...
To nie je o sorry, ale o názore. A je úplne v poriadku, keď je viac odpovedí .-)