lubka0907
16.03.11,07:25
ahojte, idem prvý krát robiť DzP typu A aj B a aj pre PO a potrebovala by som nejaký návod ako to vyplniť. Nepoznáte nejakú stránku kde to je napísané. Kde mám doplniť životné poistenie pri A a do riadku 32 sa píše úhrn hrubej mzdy alebo vyplatenej, čiže čistej? A to isté by som chcela vedieť pri zúčtovaní dane, lebo si myslím, že tam mám dať čistý príjem, len neviem či som to správne pochopila.
IvoM
16.03.11,08:12
ahojte, idem prvý krát robiť DzP typu A aj B a aj pre PO a potrebovala by som nejaký návod ako to vyplniť. Nepoznáte nejakú stránku kde to je napísané. Kde mám doplniť životné poistenie pri A a do riadku 32 sa píše úhrn hrubej mzdy alebo vyplatenej, čiže čistej? A to isté by som chcela vedieť pri zúčtovaní dane, lebo si myslím, že tam mám dať čistý príjem, len neviem či som to správne pochopila.

Lubka, v profile máš ako zamestnanie účtovníčka takže sa tým zrejme aj živíš, pokiaľ nevieš odpoveď na svoje otázky tak skús aj zainvestovať do seba a navštív nejaké školenie na danú tému, je ich dosť, prípadne si kúp aspoň odborný časopis kde nájdeš dosť príkladov na vyplnenie DP, ináč dosť si trúfaš robiť DP PO a nevieš ako na to. :)
lubka0907
16.03.11,08:19
no ďakujem za pomoc..na školeniach som bola ale ja som sa pýtala konkrétne a nepotrebujem aby mi niekto pripomínal čo robím, viem čím sa živím, ale keďže to robím asi iba 2 mesiace tak som v tom není zorientovana..myslela som si, že toto je o porade a pomoci a nie o kritike..
KEJKA
16.03.11,17:14
chod na drsr.sk, návod tam je.
veronikasad
16.03.11,17:35
no ďakujem za pomoc..na školeniach som bola ale ja som sa pýtala konkrétne a nepotrebujem aby mi niekto pripomínal čo robím, viem čím sa živím, ale keďže to robím asi iba 2 mesiace tak som v tom není zorientovana..myslela som si, že toto je o porade a pomoci a nie o kritike..
Ľubka, a ako si tú pomoc poraďákov predstavuješ ? Že niekto príde za tebou do firmy a vyplní ti DP ?
Bez znalostí daňových a účtovných zákonov to naozaj nejde. A tie získaš len štúdiom zákonov (môžeš začať na Porade), odbornými školeniami, či návodom na vyplnenie DP v odborných časopisoch - ako si dostala radu vyššie.

Po takýchto reakciach pomoc poraďákov nečakaj ...
KEJKA
16.03.11,19:18
hlasujem za vyriešené.