firefox4free
16.03.11,07:35
Ahojte poraďáci, chcem sa Vás opýtať, či mi banka (v mojom príp. Slovenská Sporiteľňa) poskytne meno majiteľa protiúčtu, na ktorý som bezhotovostným prevodom poslal peniaze. Vo výpise cez E-banking tento údaj nie je. Bol som podvedený a potrebujem zistiť, komu skutočne patrí ten účet. Pýtam sa, aby som si ušetril zbytočnú cestu, ak banka takúto informáciu nemôže poskytnúť. Ďakujem.
jelalim
16.03.11,06:55
Ak je to prevod v ramci banky tak by sa meno malo zobrazit aj u teba.

Ak je to medzibankovy prevod, tak to nefunguje v ziadnej banke.

Ja ked som pred casom v SLSP na ucet (nie moj) vkladal hotovost, pracovnicka sa ma opytala, ze ci je to na meno ANNA D....?
Takze podla mna v urcitych pripadoch meno majitela poskytnut mozu.
Dáša_
16.03.11,07:20
Ak je to prevod v ramci banky tak by sa meno malo zobrazit aj u teba.

Ak je to medzibankovy prevod, tak to nefunguje v ziadnej banke.

Ja ked som pred casom v SLSP na ucet (nie moj) vkladal hotovost, pracovnicka sa ma opytala, ze ci je to na meno ANNA D....?
Takze podla mna v urcitych pripadoch meno majitela poskytnut mozu.

presne takto nejak sme to urobili aj my - omylom odišla hotovosť na iný účet. Meno sa nedalo zistitť, tak sme išli do banky vložiť minimalnu hotovosť a vtedy sme sa meno dozvedeli...
firefox4free
16.03.11,09:17
Ďakujem za rady. Bolo to odoslané zo SLSP do VÚBky. Pôjdem sa teda opýtať do banky, možno natrafím na nejakú prívetivú pracovníčku, čo mi dá informácie :) V každom uskutočnenom prevode sú určite okrem iných údajov aj mená majiteľov účtov.
Chobot
16.03.11,10:08
Ahojte poraďáci, chcem sa Vás opýtať, či mi banka (v mojom príp. Slovenská Sporiteľňa) poskytne meno majiteľa protiúčtu, na ktorý som bezhotovostným prevodom poslal peniaze. Vo výpise cez E-banking tento údaj nie je. Bol som podvedený a potrebujem zistiť, komu skutočne patrí ten účet. Pýtam sa, aby som si ušetril zbytočnú cestu, ak banka takúto informáciu nemôže poskytnúť. Ďakujem.

Na počkanie ti to neposkytnú. Ale ak išlo o bezdôvodné obohatenie, alebo ak si poslal platbu omylom, tak môžeš cez banku požiadať príjemcu platby, aby platbu vrátil. Ak platbu nevráti do 2 týždňov, banka príjemcu poskytne odosielateľovi platby údaje o majiteľovi účtu, aby si platbu mohol vymáhať súdnou cestou.

Ja som to už absolvoval. Moja banka - SLSP, banka prijemcu - VUB, platbu nevrátil, dostal som údaje o účte (meno, adresa, dátum narodenia). Riešim to súdnou cestou - platobný rozkaz.

Viac som písal tu:

http://www.porada.sk/1524371-post35.html
Martasch
16.03.11,10:17
Mne sa tiež stal podobný prípad. Na nesprávny účet som poslala vtedy 1,-- Sk a do správy pre prijímateľa som uviedla sumu, VS a dátum nesprávnej platby a poprosila som, nech peniaze vrátia. A stalo sa. Skús začať takto. Veľa šťastia!
firefox4free
16.03.11,11:18
Na počkanie ti to neposkytnú. Ale ak išlo o bezdôvodné obohatenie, alebo ak si poslal platbu omylom, tak môžeš cez banku požiadať príjemcu platby, aby platbu vrátil. Ak platbu nevráti do 2 týždňov, banka príjemcu poskytne odosielateľovi platby údaje o majiteľovi účtu, aby si platbu mohol vymáhať súdnou cestou.

Ja som to už absolvoval. Moja banka - SLSP, banka prijemcu - VUB, platbu nevrátil, dostal som údaje o účte (meno, adresa, dátum narodenia). Riešim to súdnou cestou - platobný rozkaz.


No vieš, tu ide evidentne o zmrda, ktorí obtiahol o rôzne sumy už viacero ľudí. Mňa našťastie len o 7,50 €, ale iných aj niekoľkonásobne viac. A toto sa nerobí. Postačí mi, ak mi v banke povedia meno, priezvisko a mesto, presnú adresu, fotku, atď. si už dokážem zistiť cez známych. Najskôr ho skúsim postrašiť, ak to nezaberie, podáme na neho hromadné trestné oznámenie.