martinka_@zoznam.sk
16.03.11,08:41
Dobrý deň,

V roku 2010 som mala príjmy z pracovného pomeru + príjmy z dohody o vykonaní práce celkom od 3 zamestnávateľov. Čiže mám 3 potvrdenia o príjme. Musím do daňového priznania uviesť všetky 3? Konkrétne mi ide o jedno potvrdenie z dohody, kde mi nebola zrazená žiadna daň. Ak ho neuvediem vychádza mi preplatok cca 500 €. Ak ho zahrniem do DP tak len cca 430 €. Ktoré tlačivo použijem?
Janinkaaa
16.03.11,08:04
Dobrý deň,

V roku 2010 som mala príjmy z pracovného pomeru + príjmy z dohody o vykonaní práce celkom od 3 zamestnávateľov. Čiže mám 3 potvrdenia o príjme. Musím do daňového priznania uviesť všetky 3? Konkrétne mi ide o jedno potvrdenie z dohody, kde mi nebola zrazená žiadna daň. Ak ho neuvediem vychádza mi preplatok cca 500 €. Ak ho zahrniem do DP tak len cca 430 €. Ktoré tlačivo použijem?

Ak ti z dohody nezrazili daň - tak ja by som odporúčala, že si ho zahrň do DP, aby si mala daň vysporiadanú
Paula
16.03.11,08:13
Dobrý deň,

V roku 2010 som mala príjmy z pracovného pomeru + príjmy z dohody o vykonaní práce celkom od 3 zamestnávateľov. Čiže mám 3 potvrdenia o príjme. Musím do daňového priznania uviesť všetky 3? Konkrétne mi ide o jedno potvrdenie z dohody, kde mi nebola zrazená žiadna daň. Ak ho neuvediem vychádza mi preplatok cca 500 €. Ak ho zahrniem do DP tak len cca 430 €. Ktoré tlačivo použijem?



Tlačivo "A". Na str. 5 vyhlasuješ, že všetky údaje uvedené v DP sú správne a úplné .
drobeceva
16.03.11,08:14
Dobrý deň,

V roku 2010 som mala príjmy z pracovného pomeru + príjmy z dohody o vykonaní práce celkom od 3 zamestnávateľov. Čiže mám 3 potvrdenia o príjme. Musím do daňového priznania uviesť všetky 3? Konkrétne mi ide o jedno potvrdenie z dohody, kde mi nebola zrazená žiadna daň. Ak ho neuvediem vychádza mi preplatok cca 500 €. Ak ho zahrniem do DP tak len cca 430 €. Ktoré tlačivo použijem?
ak odmena z dohody nebola zdanená, treba to napraviť v DP
martinka_@zoznam.sk
16.03.11,08:23
veľmi pekne Vam dakujem, len som sa chcela uistiť
veronikasad
16.03.11,08:25
veľmi pekne Vam dakujem, len som sa chcela uistiť
Martinka, práve takéto potvrdenie do DP zahrnúť musíš, lebo u tohto zamestnávatela si mala zrejme podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a ide o príjem zdanený preddavkovou daňou - aj keď na potvrdení žiadnu uvedenú nemáš.