Juraj256
16.03.11,10:21
Ahojte,

prosim vas o radu, ako postupovat pri odpise jedneho z konatelov sro. Ake papiere treba mat vypracovane a pod.

Dakujem.
JarkaL
16.03.11,09:25
Žeby 551/082 ?:D

Teraz vážne, ak chcete odvolať konateľa, musí pri viacosobovej s.r.o. prebehnúť VZ, kde spoločníci hlasujú a prijmú uznesenie o jeho odvolaní (pri jednoosobovej s.r.o. stačí rozhodnutie spolčníka). Potom treba zaktualizovať spoloč. zmluvu (zakl. listinu), podať na súd príslišné tlačivo (stiahnuť z orsr.sk) aj s týmito spomínanými prílohami (2X).

Možno ma ešte niekto doplní.
Economic
16.03.11,16:51
Žeby 551/082 ?:D

Teraz vážne, ak chcete odvolať konateľa, musí pri viacosobovej s.r.o. prebehnúť VZ, kde spoločníci hlasujú a prijmú uznesenie o jeho odvolaní (pri jednoosobovej s.r.o. stačí rozhodnutie spolčníka). Potom treba zaktualizovať spoloč. zmluvu (zakl. listinu), podať na súd príslišné tlačivo (stiahnuť z orsr.sk) aj s týmito spomínanými prílohami (2X).

Možno ma ešte niekto doplní.

Buď odvolať ho VZ, ako píšeš, alebo môže aj on sám abdikovať, ale taktiež treba zvolať VZ, aby sa abdikácia akceptovala, buď vymenovať nového konateľa a lebo upraviť SZ. Áno treba podať Návrh na zápis zmeny. Pri elektronickom podaní je možnosť ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
sroservis
16.03.11,19:35
Ešte doplním, že odstúpenie alebo odvolanie konateľa je potrebné oznámiť živnostenskému úradu do 15 dní, ak s.r.o. podniká na základe živnostenského oprávnenia.
ZALOŽENIE-PREDAJ-S.R.O.
23.03.11,06:48
Ešte doplním, že odstúpenie alebo odvolanie konateľa je potrebné oznámiť živnostenskému úradu do 15 dní, ak s.r.o. podniká na základe živnostenského oprávnenia.

Pri odpísaní konateľa je potrebné vypracovať pri viacosobovej s.r.o. zápisnicu z valného zhromaždenia a pri jednoosobovej s.r.o. rozhodnutie jediného spoločníka, novú spoločenskú zmluvu resp. zakladateľskú listinu. Zmeny je potrebné nahlásiť na živnostenský úrad aj do obchodného registra.
Economic
23.03.11,07:01
Pri odpísaní konateľa je potrebné vypracovať pri viacosobovej s.r.o. zápisnicu z valného zhromaždenia a pri jednoosobovej s.r.o. rozhodnutie jediného spoločníka, novú spoločenskú zmluvu resp. zakladateľskú listinu. Zmeny je potrebné nahlásiť na živnostenský úrad aj do obchodného registra.

Aké odpísanie konateľa ? Konateľ sa predsa odvoláva alebo vymenúva. Píšte tu aspoň presne pre tých ľudí !!!!!
kristusa
20.06.11,15:45
Stretla som sa s podobnym problemom a sama neviem ako ho riesit. Bola som spolocnickou a konatelkou jednej firmy. Na VZ sme sa dohodli, aj sa to uviedlo do zapisnice, nakolko druhy spolocnik mal zaujem niekoho prizvat, ze vsetky zmeny vykona on. Zial, aj napriek vyzvam z mojej strany, sa tak nestalo. Este stale som vedena ako spolocnicka a konatelka firmy a byv. spolocnik nie je ochotny so mnou komunikovat. Informovala som o danej skutocnosti aj súd... zial, ziadne zmeny. Ale pred nedavnom sa ozval. Vyskytol sa vsak vacsi problem a to nedoplatky. Od mojho odchodu prestal platit odvody a vsetky ostatne prijate faktury, ktore chce teraz vyplatit odo mna. Nakolko tieto vydavky su este z obdobia, ked som vo firme posobila, neviem co mam robit. Je v jeho moci odo mna vymahat nejake peniaze, ak je faktrura vystavena napr. tyzden pred mojim odchodom z firmy?
Economic
20.06.11,15:55
Stretla som sa s podobnym problemom a sama neviem ako ho riesit. Bola som spolocnickou a konatelkou jednej firmy. Na VZ sme sa dohodli, aj sa to uviedlo do zapisnice, nakolko druhy spolocnik mal zaujem niekoho prizvat, ze vsetky zmeny vykona on. Zial, aj napriek vyzvam z mojej strany, sa tak nestalo. Este stale som vedena ako spolocnicka a konatelka firmy a byv. spolocnik nie je ochotny so mnou komunikovat. Informovala som o danej skutocnosti aj súd... zial, ziadne zmeny. Ale pred nedavnom sa ozval. Vyskytol sa vsak vacsi problem a to nedoplatky. Od mojho odchodu prestal platit odvody a vsetky ostatne prijate faktury, ktore chce teraz vyplatit odo mna. Nakolko tieto vydavky su este z obdobia, ked som vo firme posobila, neviem co mam robit. Je v jeho moci odo mna vymahat nejake peniaze, ak je faktrura vystavena napr. tyzden pred mojim odchodom z firmy?

Chceš teraz riešiť to, aby si nebola v OR vôbec, alebo to platenie.

Ak si mala splatený celý vklad do ZI, ktorý si mala mať splatený tak nič nebudeš Ty platiť. Všetky záväzky sú záväzky spoločnosti, nie Teba.
Máš v ruke zápisnicu a zmluvu o prevode obchodného podielu ? Ak áno, tak si v poriadku. Ten človek za to zodpovedá, čo to narobil. Keď si Ty už vo firme nebola, nezodpovedáš. Resp. vieš to preukázať. Na FA by predsa musel byť Tvoj podpis a to asi nie je...
Nenechaj sa zastrašiť.
Palina
21.06.11,09:14
Teraz pracujeme na odvolaní konateľa a prokuristu s s.r.o. a zároveň zapísanie nového konateľa.
Potrebné doklady :
1. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnossti s.r.o. do obchodného registra
2. Zápisnica z mimoriadneného VZ
3. Zmluva o prevode obchodného podielu
4. Nová spoločenská zmluva
Palina
21.06.11,09:16
Vie mi niekto poradiť ako vypočítam čistý zisk spoločnosti, aby sme mohli vyplatiť konateľa pri odstúpení z s.r.o.?
Tweety
21.06.11,09:42
Ćistý zisk spoločnosti je predsa v účtovníctve, resp. vo výkaze- súvahe. Z toho sa vychádza. A má majetkovú účasť?
KEJKA
21.06.11,10:44
Teraz pracujeme na odvolaní konateľa a prokuristu s s.r.o. a zároveň zapísanie nového konateľa.
Potrebné doklady :
1. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnossti s.r.o. do obchodného registra
2. Zápisnica z mimoriadneného VZ
3. Zmluva o prevode obchodného podielu
4. Nová spoločenská zmluva
ak ide len o konateľa či starého, alebo nového, tak netreba zmluvu o prevode OP - bod 3.
A ak ide o spoločníka, ktorý predáva svoj OP inému spoločníkovi, tak to treba mať v zápisnici VZ tiež uvedené. Niečo iné je spoločník a niečo konateľ - na oba termíny sú v Návrh na zápis zmien osobitné kolonky.
Economic
21.06.11,11:00
Teraz pracujeme na odvolaní konateľa a prokuristu s s.r.o. a zároveň zapísanie nového konateľa.
Potrebné doklady :
1. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnossti s.r.o. do obchodného registra
2. Zápisnica z mimoriadneného VZ
3. Zmluva o prevode obchodného podielu
4. Nová spoločenská zmluva

Konateľ nemusí byť vždy aj spoločník. Spoločník je ten, ktorý vkladá do spoločnosti financie. Konateľ je osoba, ktorá je oprávnená za spoločnosť navonok konať a zastupovať..
Ak konateľ nie je aj spoločník, tak zmluva o prevode OP sa nerobí.
No ak osoba konateľa je zároveň aj osoba spoločníka, ten prevedie obchodný podiel buď na ostávajúceho spoločníka, alebo nového spoločníka.

Dokladá sa : Zápisnica z MVZ o odvolaní a menovaní konateľa a ak sa aj OP prevádza, tak aj zmluva o prevode OP, vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov a úplné znenie SZ. Ak sa vymenoval nový konateľ, tak aj podpisový vzor konateľa.
Ak sa všetko bude podávať elektronicky dá sa ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
sjuzn
25.06.11,16:06
...a prosím Vás, ja by som chcela ešte doplniť jednu otázočku:
- potom tieto zmeny sa nahlasujú na sociálnu poisťovnu ak má firma zamestnancov aj na daňový úrad s priloženým novým výpisom z OR????...
alebo ešte niekde????
.....ďakujeeeeemmmm-:)))))
Economic
25.06.11,16:29
...a prosím Vás, ja by som chcela ešte doplniť jednu otázočku:
- potom tieto zmeny sa nahlasujú na sociálnu poisťovnu ak má firma zamestnancov aj na daňový úrad s priloženým novým výpisom z OR????...
alebo ešte niekde????
.....ďakujeeeeemmmm-:)))))

Na sociálku oznámiš, ak je zmena v konateľovi alebo spoločníkovi, ktorý bol prihlásený do SP, detto zdravotná poisťovňa. Na DÚ oznámiš aj prostredníctvom JKM na živnostenskom. Nezabudnúť 15 dennú lehotu dodržať.
sjuzn
25.06.11,18:51
vďaka moc-:))))