Soust
16.03.11,11:42
pred par mesiacmi som si kupil novy notebook a kedze som pocase zistil ze moja graficka karta mi absolutne nevyhovuje, chcel by som si ju vymenit, avsak som pocul, ze hardware v notebooku sa vymienat neda, je to pravda :confused:
firefox4free
16.03.11,11:02
Pokiaľ ste nespokojní s doterajšou grafickou kartou v notebooku a chcete ju vymeniť, tu je návod:

1, Zabaliť notebook do krabice aj s príslušenstvom.
2, Predať notebook.
3, Za utržené peniaze + obvykle nejaký doplatok (1- desiatky tisíc korún) si kúpiť iný notebook.
4, Rozbaliť nový notebook z krabice.
5, Užívať si grafický výkon.

V drvivej väčšine notebookov je totiž grafická karta buď integrovaná v čipsete alebo na základnej doske, takže výmena by stála niekoľko desiatok.stoviek tisíc Sk (či už prepájkovanie mikrometrových vodičov alebo vymyslenie novej dosky alebo kúpa novej + nového chladiča, šasi...) a pár týždňov - rokov vývoja či práce.

Výmena grafických kariet formou MXM slotu je len marketingová somarina zo strany výrobcov, ktorí sa takto snažia predávať lacnejšie modely segmentu hráčov, ktorí počujú na slovo "vymeniteľná grafická karta". Tých pár modelov s MXM slotom a MXM grafickou kartou má totiž väčšinou obmedzenia, ktoré Vám znemožnia použiť inú grafickú kartu (či už upravený BIOS alebo naschval zohyzdené rozmery) a dostupnosť MXM modulov je blízka nule (resp. nula).


Zdroj:
http : // bit . ly / fROStJ (bez medzier)
newmi
16.03.11,11:03
je aj nie je. RAM a HDD sa vacsinou da vymenit bez problemov. Graficka karta vacsinou nie, hlavne ak je integrovana na doske, tak nie je sanca ju vymenit.
Soust
16.03.11,17:07
aha tak uz chapem, skoda no, ale aj tak velmi pekne dakujem :)