renejana
16.03.11,17:51
Dobry den prajem chcel by som sa opytat ako je to so zakonom o podpore v nezamestnanosti ak som 4 roky pracoval v UK,mam narok alebo nie???Pretoze vraj vysiel novy zakon kde pokial som pracoval v inom state stracam narok na poberanie davok v domovskej krajine.Velmi pekne dakujem za odpoved
Marína
16.03.11,18:20
Dobry den prajem chcel by som sa opytat ako je to so zakonom o podpore v nezamestnanosti ak som 4 roky pracoval v UK,mam narok alebo nie???Pretoze vraj vysiel novy zakon kde pokial som pracoval v inom state stracam narok na poberanie davok v domovskej krajine.Velmi pekne dakujem za odpoved
Na stránke Soc. poisťovne čítam:
Na uplatnenie zásady úhrnu dôb poistenia alebo zamestnania, t. j. aby sa zohľadnili doby nadobudnuté v inom členskom štáte EÚ na vznik nároku na dávku v nezamestnanosti v Slovenskej republike alebo v inom členskom štáte EÚ, je potrebné preukázať ich na príslušnom formulári potvrdenom príslušnou inštitúciou členského štátu EÚ, na ktorého území boli získané.
V prechodnom období od 1. mája 2010 do 30. apríla 2012, teda do zavedenia úplnej elektronickej výmeny informácií, budú akceptované naďalej doteraz používané formuláre E 301 („Potvrdenie týkajúce sa dôb, ktoré sa majú zohľadniť pre priznanie dávok v nezamestnanosti“), ako aj nové formuláre: prenosný dokument U1 (Portable Document PD U1) a štruktúrovaný elektronický dokument (SED) v papierovej forme U002.

Ďalšie tu http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia---pravny-stav-od-1-maja-2010/34684s