silviaz
16.03.11,17:53
Snáď som to zaradila do správnej témy.
Potrebujem poradiť ohľadom reklamácie súčiastky.
Minulý rok na jeseň mi menili na aute súčiastku na serve, podľa dokladu išlo o chybnú súčiastku z výroby. Vtedy bolo auto v záruke, do servisnej knižky mi zápis nedali, len som dostala doklad o výmene súčiastky. Auto odvtedy viac stálo ako išlo, spravila som na nom necelých osem tisíc km a servo je v tom istom stave ako bolo pred pol rokom. Teraz ale už auto v záruke nieje. Vzťahuje sa na vymenenú súčiastku samostatná záruka mimo záruky auta / teda ododňa jej výmeny / alebo platí len pôvodná dvojročná záruka celého auta ?


Dakujem
Chobot
17.03.11,08:12
Snáď som to zaradila do správnej témy.
Potrebujem poradiť ohľadom reklamácie súčiastky.
Minulý rok na jeseň mi menili na aute súčiastku na serve, podľa dokladu išlo o chybnú súčiastku z výroby. Vtedy bolo auto v záruke, do servisnej knižky mi zápis nedali, len som dostala doklad o výmene súčiastky. Auto odvtedy viac stálo ako išlo, spravila som na nom necelých osem tisíc km a servo je v tom istom stave ako bolo pred pol rokom. Teraz ale už auto v záruke nieje. Vzťahuje sa na vymenenú súčiastku samostatná záruka mimo záruky auta / teda ododňa jej výmeny / alebo platí len pôvodná dvojročná záruka celého auta ?


Dakujem

A teraz je pokazená len tá menená súčiastka na serve, alebo celé servo?
silviaz
17.03.11,14:35
A teraz je pokazená len tá menená súčiastka na serve, alebo celé servo?

No priznaky to ma ronake :) Bola som s tym u znameho mechanika a ten si pozrel papiere okukol auto a ze je to ta ista suciastka znova. Ako ja som volala do servisu kde to menili ale oni su presvedceny ze zaruka sa na vymenene suciastky nevztahuje, tak si to chcem overit. Lebo napr druhe auto co mam firemne malo sice iny problem ale casovo rovnaka situacia to bolo ale vo forde a tam mi povedali ze zaruka bezi sice skratena ale bezi. Lenze toto auto je fiat a ten kokretny servis je strasne predzazeny, takze by som to tam nerada davala ked nemam sancu zo zakona in dokazat ze som v prave. To radsej pojdem niekde inde.
ACCNT
17.03.11,15:08
a co ked je predrazeny? vsak ked to ides reklamovat, tak za to nemozes platit. normlane dovez auto, ze chces reklamovat tu konkretnu suciastku a nic ine nech nemenia bez tvojho suhlasu.

a mam za to, ze na to zaruka plati, ale nie som si isty dlzkou.
onical
17.03.11,17:20
Nám na firemných autách bola záruka vysvetlená tak,že je 2 roky a nezáleží,že súčiastka (autobatéria) bola vymenená v 22mesiaci.Ak skončila záruka na vozidlo,neznamená to,že na tú autobatériu budeme mať záruku ešte 22 mes.po skončení záruky na vozidlo.Jednoducho skončí 2 ročná záruka na vozidlo a je koniec záruk na všetko,čo bolo počas tých 2 rokov vymienané.Záruka sa ale predlžuje o čas,čo auto strávi v servise.