ajka555
16.03.11,18:07
ahoj chcela by som sa informovat ked sa v dome kona dobrovolna drazba a dlznik si svoj dlh plati exekutorom takze si svoj dlh riadne splaca mozu ho dat na drazbu?dakujem
ajka555
16.03.11,17:14
halooooooo
verkaz
16.03.11,17:50
Ak si dlžník splatil dlh, mala by sa dražba zastaviť. Malo sa to dohodnúť s dražobnou spoločnosťou, ktorá dražbu vykonáva.
Na jednej strane hovoríš o exekútorovi a na druhej o dražbe o čo vlastne ide ?
Pri dobrovoľnej dražbe vykonáva dražbu dražobná spoločnosť. Tak komu spláca dlh ?
ajka555
16.03.11,17:52
ide o to ze spravca a my ako vlastnici sme podpisali papiere ze suhlasime s dobrovolnou drazbou neplaticom a chcela som sa informovat ci daju do drazby aj byty ktore si svoje dlhy uz splacaju exekztorom
ajka555
16.03.11,18:08
ide o to ze spravca a my ako vlastnici sme podpisali papiere ze suhlasime s dobrovolnou drazbou neplaticom a chcela som sa informovat ci daju do drazby aj byty ktore si svoje dlhy uz splacaju exekztorom
sito
16.03.11,21:26
ide o to ze spravca a my ako vlastnici sme podpisali papiere ze suhlasime s dobrovolnou drazbou neplaticom a chcela som sa informovat ci daju do drazby aj byty ktore si svoje dlhy uz splacaju exekztorom

Že vy máte šapito, cirkus, nie bytový dom. Či exekúciu, alebo dobrovoľnú dražbu bytu, prípadne podanie na súd o tom rozhoduje vždy nadpolovičná väčšina vlastníkov.

Že ty nechodíš na schôdze vlastníkov, len podpisuješ a vieš, že nevieš, čo!
Stanislav 1975
17.03.11,02:10
Že vy máte šapito, cirkus, nie bytový dom. Či exekúciu, alebo dobrovoľnú dražbu bytu, prípadne podanie na súd o tom rozhoduje vždy nadpolovičná väčšina vlastníkov.

Že ty nechodíš na schôdze vlastníkov, len podpisuješ a vieš, že nevieš, čo!

asi tak nejako to bude...:)
Halli
17.03.11,06:36
Že vy máte šapito, cirkus, nie bytový dom. Či exekúciu, alebo dobrovoľnú dražbu bytu, prípadne podanie na súd o tom rozhoduje vždy nadpolovičná väčšina vlastníkov.

Že ty nechodíš na schôdze vlastníkov, len podpisuješ a vieš, že nevieš, čo!


halooooooo


Sitečko, ale vedia telefonovať :)
verkaz
17.03.11,07:24
Je zaujímavé ako sa ľudia zobudia len vtedy, keď im už tečie do topánok. V tomto prípade neplatiči - dobrovolná dražba.
jar88
17.03.11,10:36
Že vy máte šapito, cirkus, nie bytový dom. Či exekúciu, alebo dobrovoľnú dražbu bytu, prípadne podanie na súd o tom rozhoduje vždy nadpolovičná väčšina vlastníkov.

Že ty nechodíš na schôdze vlastníkov, len podpisuješ a vieš, že nevieš, čo!
Mne sa skôr zdá, že zadávateľ témy má v tom trochu hokej a ty sito, si už zabudol, že ešte pred rokom si ho mal tiež.
-----------------------------------------
Tvoja kolegiňka (verkaz) sa aspoň ako tak pokúsila pomôcť a nejako poradiť, ale ty hneď zosmiešniť.
Ty si ale kolík a to si sa ma nedávno pýtal, či som kolík.:D
jar88
17.03.11,10:39
Sitečko, ale vedia telefonovať :)
No a čo má asi robiť, keď jej do siedmich minut, nikto nedvíha.
Stanislav 1975
17.03.11,10:47
No a čo má asi robiť, keď jej do siedmich minut, nikto nedvíha.

:D:D:D
jar88
17.03.11,11:10
Som zvedavý, kedy aj sito dvihne telefón a rovno mi vynadá, čo fúrt vyzvááňáám.
Halli
17.03.11,11:43
Som zvedavý, kedy aj sito dvihne telefón a rovno mi vynadá, čo fúrt vyzvááňáám.
chalani rozdajte SI TO a hotovo :D
jar88
17.03.11,12:10
SITO vie na čo má.
sito
17.03.11,22:27
chalani rozdajte SI TO a hotovo :D

Ryješ, ryješ? Dočkaj času ako hus klasu! :);)
Melnick
18.03.11,02:46
Nemrníkovať ;)
Llívia
18.03.11,07:50
ide o to ze spravca a my ako vlastnici sme podpisali papiere ze suhlasime s dobrovolnou drazbou neplaticom a chcela som sa informovat ci daju do drazby aj byty ktore si svoje dlhy uz splacaju exekztorom
Exekúciu predajom nehnuteľnosti upravuje 5. diel exekučného poriadku (zákon č. 233/1995) - skús pozrieť v ňom. A tiež od § 57 - Zastavenie exekúcie.
Ondrej Hudský
18.03.11,11:06
Ja by so mal podobnú otázku preto nechcem vytvárať novu tému. Som vlastníkom bytu (v OS) a mám dlh na SBD za neplatenie nájmu (tepla voda, kurenie) vo vyške zhruba 1600 eur, a SBD to dalo na súd. Chcel by som sa opýtať, že či može exekútor v tomto prípade siahnuť na byt, alebo iba na hnutelný majetok. vopred ďakujem za odpoveď
Halli
18.03.11,12:39
Ja by so mal podobnú otázku preto nechcem vytvárať novu tému. Som vlastníkom bytu (v OS) a mám dlh na SBD za neplatenie nájmu (tepla voda, kurenie) vo vyške zhruba 1600 eur, a SBD to dalo na súd. Chcel by som sa opýtať, že či može exekútor v tomto prípade siahnuť na byt, alebo iba na hnutelný majetok. vopred ďakujem za odpoveď

A to my ti máme radiť,?? keď máme sami problémy s takými nespratníkmi ? :eek:

Si vlastník, neplatíš nájom ! Ale za služby spojene s užívaním bytu, alebo za plnenia....respektíve platia ich za teba ostatní vlastníci.:mad: Hanbila by som sa sem písať, iste si dostal šancu to vyrovnať...:rolleyes:
Stanislav 1975
18.03.11,12:52
A to my ti máme radiť,?? keď máme sami problémy s takými nespratníkmi ? :eek:

Si vlastník, neplatíš nájom ! Ale za služby spojene s užívaním bytu, alebo za plnenia....respektíve platia ich za teba ostatní vlastníci.:mad: Hanbila by som sa sem písať, iste si dostal šancu to vyrovnať...:rolleyes:

Možno mu to dočasne nevychádza...:cool:- treba myslieť ľavicovo...:D
Ondrej Hudský
18.03.11,13:27
no ide o to, že som bol v hmotnej nudzi a možný príjem budem mať asi až teraz, čiže to viem vyplatiť v blizkej buducnosti, ale predtým to nešlo.
verkaz
18.03.11,15:40
Tak sa potom dohodni so SBD a snaž sa o splátkový kalendár. Ak je to už na súde, tak to by musel navrhovateľ stiahnuť. Snaž sa to vyrovnať čo najskorej, lebo exekútor ti siahne na byt.
Keď to došlo tak ďaleko, že bol daný návrh na súd, určite tomu predchádzali výzvy a mal si na ne reagovať. Ak si bol v núdzi, dal sa vybaviť aj príspevok na bývanie, ale to by si musel platiť.
Llívia
18.03.11,17:37
no ide o to, že som bol v hmotnej nudzi a možný príjem budem mať asi až teraz, čiže to viem vyplatiť v blizkej buducnosti, ale predtým to nešlo.
Alebo sa skús dohodnúť s exekútorom. Hlavne musí snaha vyjsť z tvojej strany a to čo najskôr. Aj napriek tvrdeniam poniektorých, nie sú predsedovia/správcovia také svine, aby sa nechceli dohodnúť. Predsa len je to jednoduchšie, ako nejaké súdne konanie.
Dali to na súd znamená čo? Že podali návrh na vydanie platobného rozkazu? Proti tomu je možné odvolať sa.
sito
18.03.11,21:31
Ja by so mal podobnú otázku preto nechcem vytvárať novu tému. Som vlastníkom bytu (v OS) a mám dlh na SBD za neplatenie nájmu (tepla voda, kurenie) vo vyške zhruba 1600 eur, a SBD to dalo na súd. Chcel by som sa opýtať, že či može exekútor v tomto prípade siahnuť na byt, alebo iba na hnutelný majetok. vopred ďakujem za odpoveď

Na všetko! Čo úradne je tvoje! Mafiani, aj na tvoj život.

Čo je tvoje?
sito
18.03.11,21:42
Možno mu to dočasne nevychádza...:cool:- treba myslieť ľavicovo...:D

Stano, kúúúrva ! Ľavicovo? Ak chceš prežiť, ľavica, aj pravica, ta ponoria do vody, každého! Stačí hlavu! Vôbec nemusíš vedieť plávať

:);) :mee:
Ondrej Hudský
19.03.11,06:56
ono je to veľmi zvláštne , pretože ten dlh vznikol za asi 5 nesiacov (každy mesiac som nezaplatil tých 140 eur - dosť vysoky najom myslim) a keď som šiel na SBD zistiť, že čo sa stým dá vlastne robiť už to bolo na súde a mi povedala, že už s tým nič nevie urobiť, v pondelok idem za sudkyňou, ešte to bol len návrh, ešte to nie je exekúcia
Ondrej Hudský
19.03.11,06:57
Alebo sa skús dohodnúť s exekútorom. Hlavne musí snaha vyjsť z tvojej strany a to čo najskôr. Aj napriek tvrdeniam poniektorých, nie sú predsedovia/správcovia také svine, aby sa nechceli dohodnúť. Predsa len je to jednoduchšie, ako nejaké súdne konanie.
Dali to na súd znamená čo? Že podali návrh na vydanie platobného rozkazu? Proti tomu je možné odvolať sa.
o ešte to nei je exekucia, skusim sa dohodnuť, čo sa bude dať
sito
19.03.11,07:16
Ondrej, treba hútať vopred, ako káže zákon, VLASTNÍCI! Kým nezačnú hútať iní. Kto?
verkaz
19.03.11,07:31
Súd by tu mal návrh SBD poslať na Tvoj prípadný protest. Tak aj tam sa môžeš vyjadriť. Dostával si od SBD upomienky ?
Je to pre Teba poučenie a určite, keby si bola zašiel skorej na SBD, tak to nemuseli taj dopadnúť.
Píšeš, že platíš nájom, tak čo vlastne platíš. Tá výška mesačnej zálohovej platby sa skladá z určitých položiek, tak si to pozri a zistíš, prečo a hlavne za čo platíš tak veľa.
sito
19.03.11,07:42
o ešte to nei je exekucia, skusim sa dohodnuť, čo sa bude dať

Vidíš, vidíš! A teraz, babo raď?

Čo ...
sito
19.03.11,08:32
Nemrníkovať ;)

Majka, aký mrdník? Kto to do..... nech si to zaplatí, alebo sito, nech, nie ...

:);)
anonym222
19.03.11,08:44
Som vlastníkom bytu (v OS) a mám dlh na SBD za neplatenie nájmu (tepla voda, kurenie) vo vyške zhruba 1600 eur, a SBD to dalo na súd.


ono je to veľmi zvláštne , pretože ten dlh vznikol za asi 5 nesiacov (každy mesiac som nezaplatil tých 140 eur - dosť vysoky najom myslim) a keď som šiel na SBD zistiť, že čo sa stým dá vlastne robiť už to bolo na súde a mi povedala, že už s tým nič nevie urobiť, v pondelok idem za sudkyňou, ešte to bol len návrh, ešte to nie je exekúcia
5x140=700
kde je zvyšných 900eur, keď celkový dlh činí až 1600? Alebo to sú až tak vysoké penále z omeškania? K tomu si pripočítaj súdne poplatky a v prípade exekúcie aj nemalý exekútorský poplatok. Nakoniec to tak či tak zaplatíš, ak nechceš prísť o byt.
"Platiť sa naozaj oplatí..." :D
sito
19.03.11,08:54
Ondrej, zaplať a plať! Inak, len doplatíš!

Iné je, ak od teba pýta niekto na viac a si v práve. Práve, to je ten najhorší spôsob vyrovnávania si účtov, ale v tvoj neprospech. Argumentami, faktami musíš na nich, veď ti idú po krku ... majú na to právo.
Llívia
19.03.11,11:53
5x140=700
kde je zvyšných 900eur, keď celkový dlh činí až 1600? Alebo to sú až tak vysoké penále z omeškania? K tomu si pripočítaj súdne poplatky a v prípade exekúcie aj nemalý exekútorský poplatok. Nakoniec to tak či tak zaplatíš, ak nechceš prísť o byt.
"Platiť sa naozaj oplatí..." :D
Predpokladám, že niečo z rozdielu 900 EUR budú ešte úroky z omeškania + možno aj nejaké iné poplatky či pokuty z omeškania ak to majú dohodnuté
+ možno tam zostalo ešte niečo nevyrovnané aj z ročného zúčtovania + asi v návrhu už zohľadnili aj súdne poplatky.
(Je to poriadne veľký rozdiel, treba u správcu zistiť, čo ho tvorí.)
Ondrej Hudský
19.03.11,16:43
ten rozdiel vznikol tým, že tam už pripočitali ďalšie dva mesiace od ekdy som bol an sbd, tam mi totiž povedala, že to ej už na sude a mam čakať na vyjadrenie, zo sudu prišiel rozkaz na vyplatenie , kde boli už aj penale, plus tie ďalsie dva mesiace ktore som ptoom meškal, lebo šeky mi prestali chodiť ale započitalo sa to do celkvoej sumy. zo spravcom som o tom rozpraval, aj on mi povedal, že nerozumie prečo sa tak rýchlo obratili na sud. uvedomujem si , že to musim zaplatiť , ale suma to oproti cene bytu je smiešna (mam zaplatiť 1600 , cena bytu asi 56 000) a zomlelo sa to veľmi rýchlo, ľudia z realitky mi povedali,že takto uponahľane riešenia už boli, a išlo skratka o to, že niekto z prokuratury mal zalusk na byt a s byt. druzstvom su vraj ruka - v ruke, takto sa da dostať k bytu za oveľa nižšiu cenu, neviem v pondleok idem za sudkyňou, uvidim čo mi na to povie ona
Llívia
19.03.11,18:06
ten rozdiel vznikol tým, že tam už pripočitali ďalšie dva mesiace od ekdy som bol an sbd, tam mi totiž povedala, že to ej už na sude a mam čakať na vyjadrenie, zo sudu prišiel rozkaz na vyplatenie , kde boli už aj penale, plus tie ďalsie dva mesiace ktore som ptoom meškal, lebo šeky mi prestali chodiť ale započitalo sa to do celkvoej sumy. zo spravcom som o tom rozpraval, aj on mi povedal, že nerozumie prečo sa tak rýchlo obratili na sud. uvedomujem si , že to musim zaplatiť , ale suma to oproti cene bytu je smiešna (mam zaplatiť 1600 , cena bytu asi 56 000) a zomlelo sa to veľmi rýchlo, ľudia z realitky mi povedali,že takto uponahľane riešenia už boli, a išlo skratka o to, že niekto z prokuratury mal zalusk na byt a s byt. druzstvom su vraj ruka - v ruke, takto sa da dostať k bytu za oveľa nižšiu cenu, neviem v pondleok idem za sudkyňou, uvidim čo mi na to povie ona
Prestali ti chodiť šeky, prestal si platiť? :eek::confused: Divný argument, veď si dostal do ruky zmluvu, kde je napísané, ako máš platiť, t.j. mesačne a dostal si aj mesačný predpis, t.j. koľko máš platiť.
Kto sa rýchlo obrátil na súd? Veď návrh na vydanie platobného rozkazu zasiela správca.
Až to dospeje do takého záveru, že byt pôjde do dražby, budeš kukať ako puk - never tomu, že tvoj byt bude ohodnotený na 56.000 EUR.
To sú 5+2 mesiace krát 140 EUR = 980 EUR. Do 1.600 EUR stále chýba 620 EUR. Ak sú to skutočne úroky, tak sú to úžernícke úroky.
Kedy ti prišiel platobný rozkaz? Ak si ešte v lehote, podaj odvolanie. Keď nič iné, aspoň natiahneš čas. A samozrejme, splácaj z dlžoby, koľko sa ti dá.
jar88
20.03.11,05:41
ten rozdiel vznikol tým, že tam už pripočitali ďalšie dva mesiace od ekdy som bol an sbd, tam mi totiž povedala, že to ej už na sude a mam čakať na vyjadrenie, zo sudu prišiel rozkaz na vyplatenie , kde boli už aj penale, plus tie ďalsie dva mesiace ktore som ptoom meškal, lebo šeky mi prestali chodiť ale započitalo sa to do celkvoej sumy. zo spravcom som o tom rozpraval, aj on mi povedal, že nerozumie prečo sa tak rýchlo obratili na sud. uvedomujem si , že to musim zaplatiť , ale suma to oproti cene bytu je smiešna (mam zaplatiť 1600 , cena bytu asi 56 000) a zomlelo sa to veľmi rýchlo, ľudia z realitky mi povedali,že takto uponahľane riešenia už boli, a išlo skratka o to, že niekto z prokuratury mal zalusk na byt a s byt. druzstvom su vraj ruka - v ruke, takto sa da dostať k bytu za oveľa nižšiu cenu, neviem v pondleok idem za sudkyňou, uvidim čo mi na to povie ona
Tu je pre teba veľmi dôležité, kedy bol platobný rozkaz vydaný (presný dátum) a či si ešte v lehote na podanie odporu.
Napíš dátum, ktorý ti vychádza podľa platobného príkazu. Mal by tam byť napísaný.
sito
20.03.11,06:02
Som zvedavý, kedy aj sito dvihne telefón a rovno mi vynadá, čo fúrt vyzvááňáám.

Čo vrčíš, ako telefóny v 68.


Mne sa skôr zdá, že zadávateľ témy má v tom trochu hokej a ty sito, si už zabudol, že ešte pred rokom si ho mal tiež.
-----------------------------------------
Tvoja kolegiňka (verkaz) sa aspoň ako tak pokúsila pomôcť a nejako poradiť, ale ty hneď zosmiešniť.
Ty si ale kolík a to si sa ma nedávno pýtal, či som kolík.:D

Chceš to polopate, alebo s lopatou?

Bytové domy sú nehnuteľnosti, ale vládne v nich čulý život, takže živé nehnuteľnosti.

SVB = spoločné staranie sa o dom v ktorom majú vlastníci svoje byty.

Niektorí sa na to dívajú z opačného konca. Môj byt, vlastný, ostatné je vaše, mňa to nezaujíma. Ja bývam vo svojom byte. Ale kde je ten byt? Na šírej pláni?

K dispozícii majú aj zákon. Ale, ak sa vedia dohodnúť bez zákona, nie je im ho treba. Ak nie, hodí sa im.

To staranie sa niečo stojí.

Preto zákon ukladá povinnosť vlastníkom, mesačne vopred prispievať dohodnutou čiastkou na FOaÚ v takej výške, aby boli pokryté plánované revízie, oprav, výmeny, modernizácia domu. Mal by mať aj rezervu na nepredvídané, nenaplánované udalosti. A tiež, aby si vlastníci v prípade, že nemajú dostatočne pokryté náklady za služby, hlavne teplo. Záloha sa platí pravidelne, mesačne. Ale kúri sa najviac prvé tri a posledné tri mesiace v roku. Takže tá jedna dvanástina v januári nepokryje náklady za teplo, ale zaplatiť treba, dodávateľovi, či nie?

Taktiež majú povinnosť, mesačne vopred uhrádzať zálohové platby na služby, ktoré sú v dome zabezpečované. Výška záloh sa určuje zvyčajne po ročnom vyúčtovaní na dobu jedného dvanásť mesiacov, nie je vylúčený aj skorší termín. Výška sa určí, náklady za jednotlivé služby v predošlom roku, delene dvanásť = mesačná záloha. Nie je na škodu, plus osem, desať percent na viac, rezerva. Však, ak, bude vrátená, prípadne nepochybí, alebo menej. Ak vlastníkovi určia neprimerané zálohy, má právo domáhať sa primeraných záloh.

No a ešte poplatok za tú drinu, starostlivosť za správu domu, treba niekomu zaplatiť. Ten býva uvedený ako prvý, podstatný. Zadarmo ani kura nehrabe.

Ak si vlastník plní svoje povinnosti, platí uvedené veci v určenej výške, prípadne niečo na viac, je to jeho osobná vec. Ak nie, je to už vecou všetkých vlastníkov. Tie peniaze chýbajú na spoločnom účte, to manko znášajú všetci.

Ale tí, čo si plnia svoje povinnosti, majú právo domáhať sa vyrovnania podlžnosti od vlastníka. Ak je čiastka menšia, môžu požiadať exekútora, aby mu predal zariadenie bytu a dlh vyrovnal. Ak je čiastka vysoká, môžu dať jeho byt do dražby, dlh vyrovnať a zostatok peňazí vrátiť dlžníkovi. Je aj tretia možnosť, požiadať súd, aby o veci rozhodol, ak je súd zaneprázdnený, alebo prepracovaný, kedy?

Neviem ako to vidíš ty? Ale, asi tak, že keď požiadajú u každého, dostanú tri krát toľko ako im je dlžní. Nie! Majú nárok len na dlžnú čiastku a poplatky z omeškania úhrad! Ale, dlžníka to môže vyjsť aj tri krát drahšie ako je dlžný. Ale to je už jeho osobná vec, mal platiť.

Dosť podstatné je aj to, či je zadávateľka dlžník, alebo jej, im niekto dlží. A tiež čo podpísala.


Nie som vyvolený, narodil som sa nahý a musel som sa naučiť obliekať, ako väčšina. Že, keď si ty prišiel na svet, už si mal trenky natiahnuté?

Na porade môžeš poradiť, ale sa aj všeličo naučiť, alebo, či to je zakázané?


Moja kolegyňka, verkaz? Zatiaľ sme si nepadli do oka, čert nespí, možno sa niekde stretneme. Sem – tam máme na vec rovnaký názor, tiež nie je zakázané, či. Nie vždy. Ale má vlastné skúsenosti s ktorými sa rada podelí, nie každému musia pomôcť, nie každému vyhovujú.

Videl si cirkus, to napätie, keď akrobati lietajú luftom? Alebo, keď krotiteľ štrčí hlavu levovi do papule? Preto sú tam aj veľmi vážení klauni! Že by preto, aby zosmiešnili návštevníkov cirkusu?

V roku 1993 prekročil Slovák Česko – Slovenskú hranicu. Prišiel do domácich potrieb.

Dobrý deň, prajem!

Dobry, co si přejete?

Špagát.

Provaz?

Nie pre vás, pre mňa!

Kolik?

Ten si strčte do ....!

Ja chcem špagát!
-----------------------------------------


Tak čo, kolik, alebo kolík? Sme ... TO SI, alebo SI TO

sito? Nie, nie. Si to, čo si ...

A čo si poradil ty? Zistil si, že sedem minút sa nikto nezdvíhal, neráčil odpovedať. Tiež rada, pomoc. Asi pomohla moc.
Stanislav 1975
20.03.11,06:23
Čo vrčíš, ako telefóny v 68.



Chceš to polopate, alebo s lopatou?

Bytové domy sú nehnuteľnosti, ale vládne v nich čulý život, takže živé nehnuteľnosti.

SVB = spoločné staranie sa o dom v ktorom majú vlastníci svoje byty.

Niektorí sa na to dívajú z opačného konca. Môj byt, vlastný, ostatné je vaše, mňa to nezaujíma. Ja bývam vo svojom byte. Ale kde je ten byt? Na šírej pláni?

K dispozícii majú aj zákon. Ale, ak sa vedia dohodnúť bez zákona, nie je im ho treba. Ak nie, hodí sa im.

To staranie sa niečo stojí.

Preto zákon ukladá povinnosť vlastníkom, mesačne vopred prispievať dohodnutou čiastkou na FOaÚ v takej výške, aby boli pokryté plánované revízie, oprav, výmeny, modernizácia domu. Mal by mať aj rezervu na nepredvídané, nenaplánované udalosti. A tiež, aby si vlastníci v prípade, že nemajú dostatočne pokryté náklady za služby, hlavne teplo. Záloha sa platí pravidelne, mesačne. Ale kúri sa najviac prvé tri a posledné tri mesiace v roku. Takže tá jedna dvanástina v januári nepokryje náklady za teplo, ale zaplatiť treba, dodávateľovi, či nie?

Taktiež majú povinnosť, mesačne vopred uhrádzať zálohové platby na služby, ktoré sú v dome zabezpečované. Výška záloh sa určuje zvyčajne po ročnom vyúčtovaní na dobu jedného dvanásť mesiacov, nie je vylúčený aj skorší termín. Výška sa určí, náklady za jednotlivé služby v predošlom roku, delene dvanásť = mesačná záloha. Nie je na škodu, plus osem, desať percent na viac, rezerva. Však, ak, bude vrátená, prípadne nepochybí, alebo menej. Ak vlastníkovi určia neprimerané zálohy, má právo domáhať sa primeraných záloh.

No a ešte poplatok za tú drinu, starostlivosť za správu domu, treba niekomu zaplatiť. Ten býva uvedený ako prvý, podstatný. Zadarmo ani kura nehrabe.

Ak si vlastník plní svoje povinnosti, platí uvedené veci v určenej výške, prípadne niečo na viac, je to jeho osobná vec. Ak nie, je to už vecou všetkých vlastníkov. Tie peniaze chýbajú na spoločnom účte, to manko znášajú všetci.

Ale tí, čo si plnia svoje povinnosti, majú právo domáhať sa vyrovnania podlžnosti od vlastníka. Ak je čiastka menšia, môžu požiadať exekútora, aby mu predal zariadenie bytu a dlh vyrovnal. Ak je čiastka vysoká, môžu dať jeho byt do dražby, dlh vyrovnať a zostatok peňazí vrátiť dlžníkovi. Je aj tretia možnosť, požiadať súd, aby o veci rozhodol, ak je súd zaneprázdnený, alebo prepracovaný, kedy?

Neviem ako to vidíš ty? Ale, asi tak, že keď požiadajú u každého, dostanú tri krát toľko ako im je dlžní. Nie! Majú nárok len na dlžnú čiastku a poplatky z omeškania úhrad! Ale, dlžníka to môže vyjsť aj tri krát drahšie ako je dlžný. Ale to je už jeho osobná vec, mal platiť.

Dosť podstatné je aj to, či je zadávateľka dlžník, alebo jej, im niekto dlží. A tiež čo podpísala.


Nie som vyvolený, narodil som sa nahý a musel som sa naučiť obliekať, ako väčšina. Že, keď si ty prišiel na svet, už si mal trenky natiahnuté?

Na porade môžeš poradiť, ale sa aj všeličo naučiť, alebo, či to je zakázané?


Moja kolegyňka, verkaz? Zatiaľ sme si nepadli do oka, čert nespí, možno sa niekde stretneme. Sem – tam máme na vec rovnaký názor, tiež nie je zakázané, či. Nie vždy. Ale má vlastné skúsenosti s ktorými sa rada podelí, nie každému musia pomôcť, nie každému vyhovujú.

Videl si cirkus, to napätie, keď akrobati lietajú luftom? Alebo, keď krotiteľ štrčí hlavu levovi do papule? Preto sú tam aj veľmi vážení klauni! Že by preto, aby zosmiešnili návštevníkov cirkusu?

V roku 1993 prekročil Slovák Česko – Slovenskú hranicu. Prišiel do domácich potrieb.

Dobrý deň, prajem!

Dobry, co si přejete?

Špagát.

Provaz?

Nie pre vás, pre mňa!

Kolik?

Ten si strčte do ....!

Ja chcem špagát!
-----------------------------------------


Tak čo, kolik, alebo kolík? Sme ... TO SI, alebo SI TO

sito? Nie, nie. Si to, čo si ...

A čo si poradil ty? Zistil si, že sedem minút sa nikto nezdvíhal, neráčil odpovedať. Tiež rada, pomoc. Asi pomohla moc.

Sitko, sorry,že som prišiel do tejto témy, aj keď ma nikto nezavolal- ja len že nezvonil Ondrej , ale Ajka555...

Čo sa týka teba vs. verkaz- tu ide o to, že ty si umiernenejší, kdežto , verkaz je troška viac radikálnejšia- to je všetko...
jar88
20.03.11,06:43
Čo vrčíš, ako telefóny v 68.
Chceš to polopate, alebo s lopatou?

Sito, píš si čo len chceš, my kamoši nebudeme.:---
------------------------------------------------
Ako vrana k vrane sadá,
rovný rovného si hľadá.
------------------------------------------------
No a my dvaja si rovní nebudeme :cool:
Stanislav 1975
20.03.11,06:50
Sito, píš si čo len chceš, my kamoši nebudeme.:---
------------------------------------------------
Ako vrana k vrane sadá,
rovný rovného si hľadá.
------------------------------------------------
No a my dvaja si rovní nebudeme :cool:

Prečo? Sito nieje zlý chlapec...
jar88
20.03.11,06:54
Prečo? Sito nieje zlý chlapec...
To zas nie, ale je veľmi jednostranne zameraný.
No a tým sa stáva trošku obmedzený a s takými, sa ja veľmi neráčim.
sito
20.03.11,07:01
Sitko, sorry,že som prišiel do tejto témy, aj keď ma nikto nezavolal- ja len že nezvonil Ondrej , ale Ajka555...

Čo sa týka teba vs. verkaz- tu ide o to, že ty si umiernenejší, kdežto , verkaz je troška viac radikálnejšia- to je všetko...

Áno, ajka, Onderj nie.

Neradím, nikomu, len názor poviem. Poradiť, vyriešiť problém si musí každý sám, prípadne sami.



Sito, píš si čo len chceš, my kamoši nebudeme.:---
------------------------------------------------
Ako vrana k vrane sadá,
rovný rovného si hľadá.
------------------------------------------------
No a my dvaja si rovní nebudeme :cool:

To nie! Správne si to prečítal, nesprávne si to pochopil. :) :D:D:D ;)
Stanislav 1975
20.03.11,07:01
To zas nie, ale je veľmi jednostranne zameraný.
No a tým sa stáva trošku obmedzený a s takými, sa ja veľmi neráčim.

Ale, to je všetko teoretické- keby ste sa niekde stretli na stretku poraďákov, tak po 2 lahvinkách vína ( červeného ;) ), by ste sa tak tľapkali po pleciach že až...:D:D:D

Alkohol oslobodzuje....:-)))))))))
Halli
20.03.11,07:40
.... ale suma to oproti cene bytu je smiešna (mam zaplatiť 1600 , cena bytu asi 56 000) a zomlelo sa to veľmi rýchlo, ľudia z realitky mi povedali,že takto uponahľane riešenia už boli, a išlo skratka o to, že niekto z prokuratury mal zalusk na byt a s byt. druzstvom su vraj ruka - v ruke, takto sa da dostať k bytu za oveľa nižšiu cenu, neviem v pondleok idem za sudkyňou, uvidim čo mi na to povie ona

...k veci chlapci :D

Ondrej:
1/ áno suma je to smiešna - len ju treba zaplatiť !! ešte že to vieš..:rolleyes:
2/ nezomlelo sa rýchlo, toľké mesiace bývať zadarmo, kupať sa ,kúriť si,nechať platiť za seba iných? Orange, T-com a iní by myslíš čakali? po mesiaci si vypnutý!!
3/ že má niekto zálusk z prokuratúry? Nebuď smiešny , tieto výhovorky už nefrčia...
4/ Platíš mesačne veľa, lebo máš zrejme veľkometrážny byt a vysoké spotreby vody a kúrenia, ostatné je zanedbateľné, takže môj milý žiješ si nad pomery a to, že si bol v núdzi?- bohužiaľ to sa dalo vykladať za socíku. Na rodinnom dome by si bol už odpojený od vody,plynu a elektriny a bolo by ti zbytočné tu nariekať...

takže poslená tvoja záchrana , čo najskôr si dlhy splatiť a ak nestíhaš vymeň byt za menší a šetri na svojej spotrebe.:o
jar88
20.03.11,07:42
Ale, to je všetko teoretické- keby ste sa niekde stretli na stretku poraďákov, tak po 2 lahvinkách vína ( červeného ;) ), by ste sa tak tľapkali po pleciach že až...:D:D:D

Alkohol oslobodzuje....:-)))))))))
Jóóój, tak toto mne nehrozí.
Ja nevypijem dve lahvinky. Maximálne dve tri decká, ale to musí byť dobré červené. Alkohol vo mne nevyvoláva emócie, ale len povzbudzuje.
---------------------------------------------------------------
Jednoducho nemám tu univerzálnu Slovenskú schopnosť, ktorá je dávaná Slovákom za ich základnú mentálnu prirodzenosť.
Stanislav 1975
20.03.11,08:01
Jóóój, tak toto mne nehrozí.
Ja nevypijem dve lahvinky. Maximálne dve tri decká, ale to musí byť dobré červené. Alkohol vo mne nevyvoláva emócie, ale len povzbudzuje.
---------------------------------------------------------------
Jednoducho nemám tu univerzálnu Slovenskú schopnosť, ktorá je dávaná Slovákom za ich základnú mentálnu prirodzenosť.

Však dobré červené som myslel- od Mrvu a Stanka...:):):)

čučo už ani ja nemusím od určitého času...:D
verkaz
20.03.11,08:03
mimotemy
Ale - nezdá sa Vám, že ste mimo témy
Stanislav 1975
20.03.11,08:04
mimotemy
Ale - nezdá sa Vám, že ste mimo témy

Ajka 555 už dozvonila a Ondro položil...:)
Halli
20.03.11,08:12
mimotemy
Ale - nezdá sa Vám, že ste mimo témy


Chalani si prisli štrngnúť cez internet :D


Ajka 555 už dozvonila a Ondro sa položil...:)

No čo už téma je zrejme vyčerpaná :D

poďme sa nedeliť...od zajtra zas naplno..;).
verkaz
20.03.11,08:31
:):):) schvalujem
Jozef Štora
30.03.11,20:22
neschvalili si drazby ale len konkretnu drazbu na konkretneho vlastnika za konkretnu dlzobu, inak by bolo hlasovanie neplatne. dalej ak ta dal spravca na sud, nemoze subezne drazit tvoj byt. musi si vybrat. exekutor ti moze ale na zaklade exekucneho prikazu zobrat aj byt. este otazka: hovori ti nieco dohoda o odklade platieb alebo splatkovy kalendar?
svetlik
19.08.11,06:54
Dedicia neplatili zalohy za elektrinu, vodu, plyn, kurenie. Teraz nam prisla ze sa zacina drazba, ale dedicske konanie je neskoncene. Je toto vobec mozne?