kalkulka
28.12.05,07:30
Zdravím všetkých poraďákov. Mám jednu otázku do odbornej diskusie. Aký máte názor na vysoký stav peňazí v pokladni na konci roka? Sme stredne veľká firma. Čo myslíte, je 700 tis. Sk v pokladni veľa?
Biba
28.12.05,07:13
Ahoj kalkulka,
Pokiaľ nemáte stanovený limit, je to na Vás. Samozrejme, v prípade straty, či krádeže to robí problém. Závisí, prečo to máte v hotovosti, či sa ide niečo veľké uhrádzať, alebo máte odmeny v hotovosti apod. Najlepšie je však mať potvrdené, že ich máte v trezore.
Môj názor, je že to čo je nad 20 tis v hotovosti, je veľa v pokladni a treba to presunúť na účet.
Štastný Nový rok 2006 želá Biba
Palino
28.12.05,07:50
Zdravím všetkých poraďákov. Mám jednu otázku do odbornej diskusie. Aký máte názor na vysoký stav peňazí v pokladni na konci roka? Sme stredne veľká firma. Čo myslíte, je 700 tis. Sk v pokladni veľa?
Máme dve auditované firmy a auditori nám vlani vytkli práve vysoký stav v poklaniach a bolo to cca 300 tis. . Ak je taký vysoký stav, treba vedieť vydokladovať hotovosť. Určite je lepšie vložiť peniaze ku koncu roka na účet. V priebehu roka, keď je v pokladni väčší pohyb, tak sa aj taký stav na určitý čas "znesie".
kalkulka
28.12.05,08:43
Ahoj kalkulka,
Pokiaľ nemáte stanovený limit, je to na Vás. Samozrejme, v prípade straty, či krádeže to robí problém. Závisí, prečo to máte v hotovosti, či sa ide niečo veľké uhrádzať, alebo máte odmeny v hotovosti apod. Najlepšie je však mať potvrdené, že ich máte v trezore.
Môj názor, je že to čo je nad 20 tis v hotovosti, je veľa v pokladni a treba to presunúť na účet.
Štastný Nový rok 2006 želá Biba
20 000 SK je na naše pomery myslím si veľmi malý zostatok v pokladni, ale 700 tis. to sa mi zdá už dosť, ale ani odviesť peniaze na účet neplánujeme. V našej firme je dosť veľký pohyb hotovosti, tak nemáme príliš veľký dôvod odvádzať hotovosť. Ďakujem za želanie, prajem veľa úspechov v novom roku 2006 a čo najmenej nedoriešených problémov.
kalkulka
28.12.05,08:45
Máme dve auditované firmy a auditori nám vlani vytkli práve vysoký stav v poklaniach a bolo to cca 300 tis. . Ak je taký vysoký stav, treba vedieť vydokladovať hotovosť. Určite je lepšie vložiť peniaze ku koncu roka na účet. V priebehu roka, keď je v pokladni väčší pohyb, tak sa aj taký stav na určitý čas "znesie".
Ešte by som sa chcela spýtať, či náhodou nenamietali, že by ste mali naúčtovať nejakú pôžičku niekomu, ak ste mali vyšší stav?
Palino
28.12.05,08:52
My sme mali skôr opačné prípady, že firme požičala niekto. A to muselo byť vydokladovné zmluvami o pôžičke. Takže neviem,či by bez problému prešla taká "akože" pôžička. Asi by musela byť úročená a ošetrená zmluvou.
kalkulka
28.12.05,10:14
Plne s tebou súhlasím, veď ináč by to ani nešlo. Nebolo by to totiž ani také nereálne.