kosaristan1
16.03.11,20:28
ak by exekútor nariadil manželom vysťahovať sa s bytu a manželia majú 2 ročného syna,možno podať na exekútora trestné oznámenie ? 2 ročnému synovi by bola zanedbávaná starostlivosť o maloletého,keby manželia skončili na uluci.
danushka
16.03.11,19:50
Je byt pod exekučnou plombou alebo už v dražbe?
kosaristan1
16.03.11,20:09
keby už bol byt pod blombou,aj na papieri by bolo rozhodnutie od exekútora,ak by vedel exekútor o maloletom synovi,mohol by dopustiť k tomu,že aj maloletý 2 ročný syn musí ísť na ulicu ?
danushka
16.03.11,20:19
Exekútor neskúma vek dieťaťa, exekútor skúma dlžníka a možnosti ako uspokojiť veriteľa.
Ak nevie dlžobu uspokojiť napríklad zrážkami zo mzdy, zablokovaním účtu, nasleduje majetok, ktorý sa dá speňažiť. Pozor, exekútor stále nie je takým supom ako dražobná spoločnosť.
Pokús sa predať byt aj za menej, vyrovnaj záväzok a kúp niečo menšie, v nižšom štandarde. Ak sa dostaneš do dražby, môže sa stať, že predaj bytu nepokryje celý dlh a ostaneš naozaj bez strechy nad hlavou a stále ostane ešte dlh, pred ktorým neutečieš.
Inak málo informácií si dal, aby sa ti dalo konkrétnejšie poradiť.
kosaristan1
16.03.11,20:27
to ja sa radím ak by sa také niečo stalo,dám byt prepísať nie na manželku ale na moju mamu,ktorá s nami býva a keby mal ku nám dakedy prísť exekútor po známich poschovávam počítač,notebook,televízor,všetko takéto cenné a nechám na stolíku len starý televízor,ktorý už v dnešnej dobe by nikto nekúpil,nábytok máme starý,má veľmi malú cenu.
arizona
16.03.11,20:30
Trestne oznamenie na exekutora? Kvoli comu? Ze si robi svoju /aj ked nepopularnu/ robotu?

Jedine, keby porusoval zakon...
http://www.exekutor.sk/poradna/zakinf.htm
arizona
16.03.11,20:36
to ja sa radím ak by sa také niečo stalo,dám byt prepísať nie na manželku ale na moju mamu,ktorá s nami býva a keby mal ku nám dakedy prísť exekútor po známich poschovávam počítač,notebook,televízor,všetko takéto cenné a nechám na stolíku len starý televízor,ktorý už v dnešnej dobe by nikto nekúpil,nábytok máme starý,má veľmi malú cenu.
Keby sa take nieco stalo, tak byt uz nepredas.
Mas to sice dobre prespekulovane, ale treba si uvedomit, ze dlzobam neujdes a budu jedine rast a rast. Urcite neplanujes cely zivot zit ako bezdomovec bez majetku a bez roboty. Akonahle nieco nadobudnes, alebo zacnes pracovat, uz aj si na teba posvietia.

Asi by bolo pre teba vhodnejsie dohodnut sa nejako s tym komu dlzis o odklad splatok,vysvetlit svoju situaciu a snazit sa aj ked po troche co najskor dlhy splacat...
kosaristan1
16.03.11,20:46
zatial som na tom v pohode,dve pôžičky meškám len jednu splátku a na jednej mám pokutu 8 eur - ge money a triangel(slovenská požičovňa) mi dávajú pokutu 5 eur,pôžička triangel mi končí v roku 2012 v marci už to klesá.
danushka
16.03.11,20:50
zatial som na tom v pohode,dve pôžičky meškám len jednu splátku a na jednej mám pokutu 8 eur - ge money a triangel(slovenská požičovňa) mi dávajú pokutu 5 eur,pôžička triangel mi končí v roku 2012 v marci už to klesá.

Tak potom nerob paniku chlape;) ...
Monika C.
17.03.11,04:33
Ešte Ti dávam do pozoru keď už dostaneš od exekútora upovedomenie o exekúcií s majetkom - bytom sa nepohneš bude tam uvedené, že nesmieš narábať s majetkom a tak byt už nebudeš vedieť prepísať to len keby ku tomu došlo.
kosaristan1
17.03.11,06:51
Ešte Ti dávam do pozoru keď už dostaneš od exekútora upovedomenie o exekúcií s majetkom - bytom sa nepohneš bude tam uvedené, že nesmieš narábať s majetkom a tak byt už nebudeš vedieť prepísať to len keby ku tomu došlo.


raz som mal exekúcie 22 tisíc slov.korún v roku 2008,mal som dlžobu vo všeobecnej zdrav.poisťovni,penále mi odpustili zaplatil som len 9000 sk,prišiel mi papier od exekútora a v tom čase som predal lcd monitor,lebo som mal nový,dá sa všetko aj poskovávať u známych,byt musí byť prepísaný dopredu.
ani v japonsku v postihnutých oblastiach nebudú splácať pôžičky tí čo skončili bez strechy nad hlavou alebo mrtví aj tam budú zarábať exekútori ?
Ivenka
17.03.11,06:56
Ge money, slovenská požičovňa .... slovenská šibenica. A ty sa snažíš niečomu vyhnúť, len nám tu prosím ťa neprivolaj zemetrasenie aby si nemusel splácať. :)
Xanti
17.03.11,06:57
raz som mal exekúcie 22 tisíc slov.korún v roku 2008,mal som dlžobu vo všeobecnej zdrav.poisťovni,penále mi odpustili zaplatil som len 9000 sk,prišiel mi papier od exekútora a v tom čase som predal lcd monitor,lebo som mal nový,dá sa všetko aj poskovávať u známych,byt musí byť prepísaný dopredu.
ani v japonsku v postihnutých oblastiach nebudú splácať pôžičky tí čo skončili bez strechy nad hlavou alebo mrtví aj tam budú zarábať exekútori ?
Pre istotu si skontroluj, či na tvojom byte na katastry nie je už zapísaná poznámka o exekúcii.
Ak áno tak naozaj s majetkom nepohneš, ak sa ho pokúsiš predať alebo darovať, tak exekúcia bude dalej prebiehať a môže sa kupujúci dostať do situácie, že jemu zhabú majetok.
Stanislav 1975
17.03.11,07:09
Ge money, slovenská požičovňa .... slovenská šibenica. A ty sa snažíš niečomu vyhnúť, len nám tu prosím ťa neprivolaj zemetrasenie aby si nemusel splácať. :)

Ge Money- vagabundi

Slovenská požičovňa- celkom v pohode, dá sa...

Cetelem- nič moc...

Home credit- neodporúčam...

Kešovka, pohotovosť- čo najdalej od nich...

Provident- na to, že sú nebankovka, tak ich prístup je celkom OK...( ak niekomu nevadia vyššie úroky )
kosaristan1
17.03.11,07:18
[QUOTE=Ivenka;1690690]Ge money, slovenská požičovňa .... slovenská šibenica. A ty sa snažíš niečomu vyhnúť, len nám tu prosím ťa neprivolaj zemetrasenie aby si nemusel splácať. :)[/QUOT

všetko príde samé aj koniec sveta sa blíži...niektorým z ge money som už poriadne vynadal cez telefon,lebo povedali,že ich to nezaujíma (niekto príde o prácu nie vlastnou vinou - neschopnosť splácať úver) - treba im riadne pohroziť netreba sa ich báť,ak sa im nepáči nech si nájdu inú prácu.- ja osobne kôli pôžičkám kradnúť peniaze nebudem,už som vyčerpal všetky možnosti a meškám len jednu splátku.
kosaristan1
17.03.11,07:24
a ako sa dozvie exekútor komu som čo predal medzi 4 očami alebo poschovával u známich ?vari ma neuviažu a budú chcieť vytrhnúť jazyk ak neprehovorím ako vo filmoch ?raz som predal lcd monitor a mal som na papieri napísané,že s majetkom nesmiem nič robiť.
Stanislav 1975
17.03.11,07:24
[QUOTE=Ivenka;1690690]Ge money, slovenská požičovňa .... slovenská šibenica. A ty sa snažíš niečomu vyhnúť, len nám tu prosím ťa neprivolaj zemetrasenie aby si nemusel splácať. :)[/QUOT

všetko príde samé aj koniec sveta sa blíži...niektorým z ge money som už poriadne vynadal cez telefon,lebo povedali,že ich to nezaujíma (niekto príde o prácu nie vlastnou vinou - neschopnosť splácať úver) - treba im riadne pohroziť netreba sa ich báť,ak sa im nepáči nech si nájdu inú prácu.- ja osobne kôli pôžičkám kradnúť peniaze nebudem,už som vyčerpal všetky možnosti a meškám len jednu splátku.

Po 3 neuhradených splátkach nabehne ich polovojenské komando- a to bude potom ešte len všetko lietať...

S nimi nezatočíš, oni sú zvyknutý ,že im niekto nadáva do telefonu- ja osobne som im tiež raz napísal doporučeným listom , že sú zločinecká organizácia a teta sa len usmiala a odpísala mi, že nemám na to dokazy - a to som im nebol ani nič dlžný, len si nespárovali platbu, nakoniec sa to vyriešilo síce, ale ani prepáčte nič...
kosaristan1
17.03.11,07:54
uvediem príklad - človek má dlžobu 1000 eur(30000 sk),exekútor na krku,predaj bytu -napríklad predajú byt za 1300 eur a má hodnotu 2 miliony sk v poriadku.
ked predajú byť za 2 miliony sk kde ide ten zvyšok peňazí ?spoločnosti alebo banke alebo exekútorovi do vrecka ?a dlžoba bola 1000 eur,ak je to takto,je to voči dlžníkovy ok ?
Stanislav 1975
17.03.11,07:59
uvediem príklad - človek má dlžobu 1000 eur(30000 sk),exekútor na krku,predaj bytu -napríklad predajú byt za 1300 eur a má hodnotu 2 miliony sk v poriadku.
ked predajú byť za 2 miliony sk kde ide ten zvyšok peňazí ?spoločnosti alebo banke alebo exekútorovi do vrecka ?a dlžoba bola 1000 eur,ak je to takto,je to voči dlžníkovy ok ?

ale ale preháňaš- po 1- byt ti nepredajú za menej ako 70% jeho hodnoty a druhá vec, ak komunikuješ s exe tak za dlh 1000 ojro ti byt nebude predávať...

zas nepreháňaj...