andyd17
16.03.11,21:36
Dobrý večer! Celý deň čítam príspevky, neviem si najsť odpoved na moju otazku. Mam taky problem, že od ZSE energie dostavame kazdy mesiac zalohovu fakturu (aspon si myslim, ze je to zalohova faktura, na konci je vyuctovacia faktura) - cez soft dam do Prij.zaloh faktur (pohoda) kazdu sumu. Lenze vyučtovacia faktura prišla az 19.2.2011. Neviem tu vyučtovaciu fakturu mam zauctovať na rok 2010 alebo 2011? A druhym mojim problemom-neviem si najst vsetky zalohove faktury. Doklady o platbe mam vsetky, len zalohove fa nie. Neviem ako by som to mala zauctovat, bez faktur či sa da?
Tiez od jedneho vyrobcu som dostala dodaci list aj fakturu na mieste aj vyplatila (majitelka), len doklad o uhrade nedostala. Zevraj tie doklady stacia? Podla mna bez dokladu o uhrade nemozem učtovat v JU. (som nepatca dph).
A posledna moja otazka- mam 5-6 faktur z madarska - jednorazovy nakup, asi uz ani nebudem mat. Treba kvoli nim otvoriť valutovu pokladnu?

Vopred dakujem za vsetky odpovede! Bola by som velmi vdacna, keby ste mi pomohli. Dakujem!
Andrea
andyd17
17.03.11,13:58
Prosím pekne o pomoc! Neviem sa pohnut v uctovnictve. Ani to časove rozlisenie nechapem pri JU /neplatca dph/, doteraz som si myslela, že treba vsetko zaučtovať v dnom uhrady, inkasa :(