ZdenaP
17.03.11,06:11
Dobrý deň.Mám na Vás takú malú-veľkú prosbičku. Daňové úrady organizujú v týchto dňoch školenia ohľadom Dane z príjmu a DPH. Bohužiaľ nemôžem sa ich zúčastniť,čo je pre mňa obrovská škoda, keďže po dlhšom čase opäť začínam s účtovníctvom.Veľmi by som potrebovala vedieť, čo prednášajú a preto sa chcem spýtať, či sa niekto z Vás týchto školení nezúčastnil a nemá nejaké poznámky, prípadne nahraté celé školenie a nebol by ochotný podeliť sa so mnou o ne. Prípadne, ak viete, že niekde tieto školenia sú nete, dajte adresu.
Budem Vám nesmierne povďačná.;)
Ospravedlňujem sa, ak som to zle zaradila.
truch
17.03.11,06:27
Dnes idem:) ak bude niečo zaujímavé, napíšem:)
durisovad
17.03.11,06:37
Nas danovy urad nic podobne neorganizuje. Keby bolo skolenie, vdacne by som isla. Aj ja budem vdacna za informacie, ktore na takom skoleni nazbierate.
andreaS
17.03.11,06:48
bola som kedysi davnejsie na skoleni DU a bola som velmi sklamana... zakon si viem precitat aj ja...

som zvedava, co napisete, ci sa to zmenilo... kolegyna isla tiez...
jenny5
17.03.11,06:57
Ja som sa vybrala na školenie v Bratislave, ale bohužiaľ o kvalite prednášky nemôžem nič povedať, lebo som sa pekne krásne otočila ako som tam prišla. Zasadačka na DÚ v Petržalke bola preplnená na prasknutie, ľudia stáli až von, vnútri absolútne nedýchateľný vzduch, zlyhala im technika, aj keď na plátno videli asi len tí, čo sedeli.
Možno sa ozve niekto, kto to tam vydržal.
truch
17.03.11,10:27
Nas danovy urad nic podobne neorganizuje. Keby bolo skolenie, vdacne by som isla. Aj ja budem vdacna za informacie, ktore na takom skoleni nazbierate.
Dáška, tieto školenia robí DRSR, boli v rôznych mestách, v Žiline bola posledná.
Prednášali tri pracovníčky DRSR. Prvá sa venovala DPH, pani šla bod po bode a snažila sa vysvetliť o čo ide, pre mňa nezaujímavé, bez príkladov, tie boli len pri výpočte koeficientu pri majetku pri zmene účelu /pri nehnuteľnom majetku 20 rokov prepočítavať a pri hnuteľnom 5 rokov/. Druhá prednášajúca sa venovala už zákonu o DzP, asi najlepšia časť z celej prednášky. / zaujalo ma, že DB a rodinné prídavky vyplatené zo zahraničia do r.2010, sú zdaniteľným plnením, pričom DB a prídavky vyplatené na Slovensku sú príjmy oslobodené. Od r. 2011, tam kde možno použiť vyňatie budú tieto príjmy oslobodené, kde zápočet aj naďalej sa budú zdaňovať. Ešte ma zaujalo ako riešiť DP v prípade zomrelého.
Tretia časť bola opäť o ničom, odišla som skôr.
ZUZULAZU
17.03.11,10:31
Ja som bola minuly piatok v NR. Bolo tam naozaj velmi vela ludi, cela zasadacka plna, plno ludi stalo........ Jedine co stalo zato, tak to bola DzPFO, ostatne prednasajuce len citali zakon.....
ZdenaP
17.03.11,11:39
Ďakujem všetkým veľmi pekne za informácie. Takže neprišla som až tak o veľa? Ale aj tak ak máte nejaké ďalšie poznámky, skúste mi ich poslať. Ďakujem
m.hladka
17.03.11,11:56
Ja som sa zúčastnila v KE a presne ako to opísali už predomnou poraďačky, tak to bolo aj tu.
Vlastne sa prečítali len zmeny napr. už v 31.novele DPFO, ktoré platia od 1.1.2011. Takým rýchlym tempom to jedna z nich vysvetľovala, že moje poznámky aj tak vyzerajú, nezrozumiteľné, nedokončené ... Rada by som ti ich poslala, ale sama sa v nich nevyznám, takže by som ťa len poplietla.
Tweety
17.03.11,12:05
Ja som sa zúčastnila v KE a presne ako to opísali už predomnou poraďačky, tak to bolo aj tu.
Vlastne sa prečítali len zmeny napr. už v 31.novele DPFO, ktoré platia od 1.1.2011. Takým rýchlym tempom to jedna z nich vysvetľovala, že moje poznámky aj tak vyzerajú, nezrozumiteľné, nedokončené ... Rada by som ti ich poslala, ale sama sa v nich nevyznám, takže by som ťa len poplietla.
A má vôbec nejaký význam chodiť na takéto školenia, keď účastník je niekedy zdatnejši, ako školiaci? Suché čítanie, bez konkrétnych príkladov apliklácií do praxe.... Bola som na takom asi dvakrát, hoci nie priamo na DÚ, ale prednášajúce boli pracovníčkami DÚ a povedala som si, zbytočne zabitý čas.
srska
18.03.11,09:47
A má vôbec nejaký význam chodiť na takéto školenia, keď účastník je niekedy zdatnejši, ako školiaci? Suché čítanie, bez konkrétnych príkladov apliklácií do praxe.... Bola som na takom asi dvakrát, hoci nie priamo na DÚ, ale prednášajúce boli pracovníčkami DÚ a povedala som si, zbytočne zabitý čas.
nemá, lepšie a rýchlejšie je popozerať tvoje odpovede + iných fundovaných a ak nenájdem uspokojivú odpoveď na problém tu - potom otravujem štátnu správu:)